Zakup ambulansu wraz ze specjalistycznym sprzętem medycznym na potrzeby Szpitala Czerniakowskiego Sp. z o.o.

1144
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2022
Autor pomysłu Ernest Kobyliński
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
350 000 zł
Kategoria
  • pomoc społeczna
  • ochrona zdrowia
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski
Projekt zakłada zakup ambulansu sanitarnego typu S wraz ze specjalistycznym sprzętem medycznym na potrzeby Szpitala Czerniakowskiego Sp. z o.o.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Szpital Czerniakowski Sp. z o.o.
00-739 Warszawa, ul. Stępińska 19/25

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada zakup ambulansu sanitarnego typu S wraz ze specjalistycznym sprzętem medycznym na potrzeby Szpitala Czerniakowskiego Sp. z o.o.
Opis projektu
Celem projektu jest zachowanie ciągłości leczenia oraz bezpieczeństwa transportowanych pacjentów. Zakupiony ambulans wyposażony zostanie w nowoczesny sprzęt medyczny, w tym m.in. respirator ratowniczo-transportowy, urządzenia łączności i urządzenia informatyczne, nosze, krzesełko kardiologiczne, defibrylator i urządzenie do dezynfekcji.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Obecnie Szpital Czerniakowski Sp. z o.o. dysponuje flotą dwóch ambulansów sanitarnych: z 2005 r. (przebieg: 216 957 km) i 2007 r. (przebieg: 199 950 km). Pojazdy poruszają się zarówno w ruchu miejskim, jak i między miastowym, co wpływa na duży stopień zużycia samochodów. Częste i kosztowne naprawy generują duże koszty eksploatacyjne, a przede wszystkim konieczność zabezpieczenia potrzeb pacjentów w zakresie transportu sanitarnego poprzez usługi firm zewnętrznych.
Szpital Czerniakowski Sp. z o.o. dysponuje wykwalifikowanym zespołem zapewniającym bezpieczeństwo pacjenta podczas transportu. Planowany do zakupu ambulans typu S przystosowany będzie do transportu pacjentów oraz udzielenia świadczeń opieki zdrowotnej w szczególności w przypadku konieczności niezwłocznego wykonania zabiegu u innego świadczeniodawcy oraz zachowania ciągłości leczenia.
Wysoka jakość świadczeń zdrowotnych to gwarancja dobrego poziomu zdrowia społeczeństwa. Zakup nowego ambulansu to spełnienie oczekiwań społeczeństwa w zakresie zabezpieczenia medycznego na najwyższym poziomie, a także gospodarczego i celowego inwestowania w sferze publicznej. A wszystko po to by chronić zdrowie i życie mieszkańców m.st. Warszawy i okolic.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Szacunkowy koszt realizacji projektu, w tym zakup ambulansu wraz ze specjalistycznym wyposażeniem medycznym oraz oznaczenie ambulansu logo Budżetu Obywatelskiego wynosi 350.000 zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
350 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Zakup nowego ambulansu to spełnienie oczekiwań mieszkańców w zakresie zabezpieczenia medycznego na najwyższym poziomie. Wysoka jakość świadczeń zdrowotnych to gwarancja dobrego poziomu zdrowia społeczeństwa.

Modyfikacje

05.02.2021 12:56
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej
05.02.2021 12:56
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej
14.04.2021 12:04
Wydział Inwestycji w Biurze Polityki Zdrowotnej

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany