Życie zaczyna się po 60-ce

1800
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Bielany
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
153 400 zł
Kategoria
  • inna
  • społeczność
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Celem projektu jest organizacja cyklu 24 wycieczek do miejsc, które budzą wspomnienia oraz do miejsc ważnych obecnie. Program skierowany do seniorów, którzy często z powodów finansowych oraz technicznych nie są w stanie swobodnie poruszać się po kraju. Będą to jednodniowe wycieczki kończące się ogniskiem lub wspólnym posiłkiem, a także zabawą.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Bielany
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Bez lokalizacji szczegółowej
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Lokalizacja ogólnodzielnicowa
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Celem projektu jest organizacja cyklu 24 wycieczek do miejsc, które budzą wspomnienia oraz do miejsc ważnych obecnie. Program skierowany do seniorów, którzy często z powodów finansowych oraz technicznych nie są w stanie swobodnie poruszać się po kraju. Będą to jednodniowe wycieczki kończące się ogniskiem lub wspólnym posiłkiem, a także zabawą.
Opis projektu
Celem projektu jest organizacja cyklu 24 wycieczek do różnych miejsc wokół Warszawy, do których dojazd oraz powrót na Bielany mogą zamknąć się w obrębie jednego dnia. Celem wycieczek mają być miejsca ważne dla osób starszych ze względów na wspomnienia z okresu młodości (cele wycieczek sprzed 30-40 lat), miejsca o dużej wartości patriotycznej i historycznej inne miejsca, które mogą być interesujące dla osób starszych. Program skierowany do seniorów, którzy często z powodów finansowych oraz technicznych nie są w stanie swobodnie poruszać się po kraju. Będą to jednodniowe wycieczki kończące się ogniskiem lub posiłkiem, a także wspólną zabawą.
Promocja projektu będzie się odbywać poprzez kolportaż ulotek i wywieszanie ogłoszeń w miejscach, które osoby starsze odwiedzają najczęściej, np. apteki, sklepy spożywcze, targowiska, przychodnie lekarskie, parafie, zbory, urzędy i inne.
Wycieczki będą składały się zasadniczo z dwóch części. Najpierw uczestnicy odwiedzą interesujące miejsca. Tam razem z przewodnikiem mogą dowiedzieć się o odwiedzanym miejscu, a także podzielić się swoimi wspomnieniami, a także swoją wiedzą na temat odwiedzanego miejsca. Rolą przewodnika będzie dostosować tematykę wypowiedzi do zainteresowań osób starszych.
W drugiej części wycieczki uczestniczy będą mieli okazję zabawić się przy ognisku lub pod dachem. W tej części uczestnicy będą mogli zjeść posiłek, przygotować kiełbaski przy ognisku, chwilę ze sobą porozmawiać. W czasie niektórych wycieczek przewidywany jest program rozrywkowy, wspólne śpiewanie, karaoke i inne aktywności.
Uczestniczy, którzy będą chcieli kontynuować zawiązane znajomości mogą wymienić się adresami z organizatorami projektu, którzy następnie będą kontynuować program poprzez spotkania w klubach osiedlowych już po zakończeniu programu.
Do projektu zostaną także zaproszeni młodzi wolontariusze, których zadaniem będzie pomoc osobom starszym przy poruszaniu się w czasie wycieczek, a także będą animatorami aktywności rozrywkowej.
Uzasadnienie realizacji projektu
Celem projektu jest aktywizowanie osób starszych w wieku 60+. Osoby te często nie posiadają możliwości finansowych, organizacyjnych i technicznych, aby móc uprawiać turystykę. Wycieczki do interesujących miejsc pozwolą m.in. wzbudzić wspomnienia z okresu młodości, zdobyć ciekawe informacje oraz zawrzeć nowe znajomości. Osoby starsze powinny także skorzystać z możliwości jakie niosą zmiany cywilizacyjne oraz społeczne. Program wycieczek pozwoli osobom znaleźć więcej radości życia, poczuć się bardziej potrzebnymi oraz zauważonymi. Dzięki temu, że w projekcie wezmą udział także młodzi wolontariusze mogą powstać także więzi międzypokoleniowe. Budowanie wzajemnego szacunku oraz zrozumienie pozwoli na budowę społeczeństwa lokalnego oraz wnieść sporo radości osobom starszym.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Wynajem autobusów - 60 000 zł
Wynagrodzenie pilota i personelu pomocniczego - 12 000 zł
Wstęp do obiektów - 18 000 zł
Wynagrodzenie przewodników - 6 000 zł
Catering - 36 600 zł
Ubezpieczenie NNW - 1 200 zł
Koszt promocji - 7 200 zł
Koszt animatorów kulturalnych i sprzętu - 8 000 zł
Koszty pomocnicze - 5 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
153 400,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Dokumenty

Karty oceny

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany