Zamontowanie kranu z wodą na psim wybiegu w parku "Leśnika"

245
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Praga-Południe
Autor pomysłu Mieszkanka
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
17 900 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
  • sport
  • zieleń miejska
  • zwierzęta
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Zamontowanie na psim wybiegu w parku "Leśnika" kranu z wodą do picia dla psów (podobne kraniki znajdują się np. na wybiegach w parku Polińskiego oraz przy ul. Jana Nowaka - Jeziorańskiego).

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Psi wybieg, ul. Osowska 15, 04-302 Warszawa (w parku im. płk. Jana Szypowskiego „Leśnika” w Warszawie)
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Zamontowanie na psim wybiegu w parku "Leśnika" kranu z wodą do picia dla psów (podobne kraniki znajdują się np. na wybiegach w parku Polińskiego oraz przy ul. Jana Nowaka - Jeziorańskiego).
Opis projektu
Wybieg dla psów w parku Leśnika na Grochowie jest dostępny całą dobę i bezpłatny dla wszystkich mieszkańców. Bardzo wiele osób korzysta z niego na co dzień (a będzie ich jeszcze więcej , bo w okolicy stale powstają nowe budynki mieszkalne). Wybieg jest niedoinwestowany i zaniedbany , ale najbardziej chyba brakuje dostępu do wody ! Doprowadzenie wody i zamontowanie kranu umożliwi napojenie czworonogów korzystających z "psiego parku". Dostęp do wody jest niezbędny psom szczególnie w ciepłe dni i podczas wysiłku fizycznego. Montaż kranu odpowiada na potrzeby naszych mieszkańców i ich pupili.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Dostęp do wody dla psiaków w miejscu, które służy im do zabawy jest po prostu niezbędny. Montaż kranu odpowiada na potrzeby okolicznych mieszkańców, właścicieli i opiekunów psów. Umożliwienie dostępu do wody na psich wybiegach jest ujęte w wytycznych do projektowania zatwierdzonych przez Biuro Ochrony Środowiska Urzędu m. st. Warszawy. Krany z wodą do picia dla psów zainstalowane w innych "psich parkach" w naszej dzielnicy działają, sprawdzają się i są bardzo potrzebne. Dostęp do wody jest obecnie standardem na wybiegach dla psów i w parku "Leśnika" też powinien być.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Opracowanie projektu przyłączenia zdroju do sieci wodociągowej-3800.0, wykonanie przyłącza wodociągowego wraz z odpływem do gruntu-5500.0, montaż na prefabrykowanej płycie betonowej poidełka dla zwierząt, wolnostojącego, ze stali z oznakowaniem (uruchamianie za pomocą przycisku zamontowanego na obudowie)-8600.0. Koszt łączny-17900.0 zł brutto.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
17 900,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Stan prawny działki ewid. nr 59/1 z obrębu 3-04-14 jest nieuregulowany. Przed organem drugiej instancji toczy się postępowanie w sprawie roszczeń byłych właścicieli lub ich następców prawnych do przedmiotowego gruntu.

Modyfikacje

20.04.2021 10:32
Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Praga-Południe

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany