Oświetlenie drogi rowerowej do Powsina

450
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Wilanów
Autor pomysłu Katarzyna Mierzejewska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
2 675 000 zł
Kategoria
 • komunikacja publiczna i drogi
 • przestrzeń publiczna
 • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt przewiduje oświetlenie drogi rowerowej przebiegającej wzdłuż ul. Przyczółkowej i ul. Drewny na odcinku od ul. Klimczaka do ul. Przekornej (Wilanów - Powsin)

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wilanów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Droga rowerowa z Wilanowa do Powsina idąca wzdłuż ul. Przyczółkowej i ul. Drewny na odcinku od ul. Klimczaka do ul. Przekornej - odcinek około 4 800 metrów długości.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt przewiduje oświetlenie drogi rowerowej przebiegającej wzdłuż ul. Przyczółkowej i ul. Drewny na odcinku od ul. Klimczaka do ul. Przekornej (Wilanów - Powsin)
Opis projektu
Bezpieczeństwo mieszkańców powinno być kwestią najważniejszą. Trasa rowerowa znajdująca się wzdłuż ulicy Przyczółkowej i ul. Drewny jest ważną trasą dla rowerzystów i pieszych dla wielu mieszkańców Warszawy, która pozwala na bezpieczne spacery i przejazdy rowerowe, na rolkach w kierunku Powsina i Lasu Kabackiego. Jest to jedyna taka trasa w dzielnicy i Warszawie, z której mieszkańcy mogą skorzystać w tak aktywny sportowo sposób. Drzewa rosnące wzdłuż drogi zasłaniają światło z latarni oświetlających ulicę. Brak oświetlenia drogi rowerowej sprawia, że po zmroku nic nie widać. Fakt ten stwarza poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi.

Dokładna lokalizacja latarni powinna być wynikiem analizy możliwości technicznych i dostosowana do lokalnych warunków. Latarnie powinny być energooszczędne (LED), estetyczne, dostosowane wysokością, zaprojektowane w sposób uniemożliwiający zniszczenie, których światło skierowane by było wyłącznie w stronę trasy rowerowej.

Kosztorys realizacji projektu:
1. Słupy oświetleniowe 160 szt. * 6 000 zł = 960 000 zł
2. Montaż słupów 160 szt. * 10 000 zł = 1 600 000 zł
3. Koszt projektu = 35 000 zł
4. Koszty eksploatacji w roku wydania = 50 000 zł
5. Koszty graficznego oznakowania dedykowanego budżetowi obywatelskiemu m.st. Warszawy = 30 000 zł
Razem: 2 675 000 zł
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Drogę rowerową z Wilanowa do Powsina codziennie przemierzają tysiące osób, zarówno dorosłych, jak i dzieci. Projekt ten miałby zagwarantować mieszkańcom poczucie większego komfortu i bezpieczeństwa po zmroku.

Charakterystyka

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
2 675 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
1. Zakres projektu pokrywa się z planami inwestycyjnymi ZDM w 2021 roku. 2. Szacunkowy kosztorys znacznie przekracza limit dla projekt dzielnicowego.

Modyfikacje

10.02.2021 10:29
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Tymczasem ZDM ogłosił przetarg na roboty budowlane budowy oświetlenia jezdni brakującego odcinka ul. Przyczółkowej oraz ciągów pieszo-rowerowych przy ul. Przyczółkowej i Łukasza Drewny na całej długości :-) Dla dróg rowerowych zaprojektowano słupy o wysokości 5m, aluminiowe (Rosa SAL) anodowane na kolor CI-65 (grafitowy) z oprawami LED o barwie ciepłej 3000K (Schreder Citea NG Mini lub równoważne) o mocy 25,9W aluminiowe malowane na kolor RAL7016 (antracytowy).
  Mieszkaniec12550  24.04.2021 18:49
  • Przed terminem zgłoszeń pomysłów nie było informacji o tej inwestycji. Z tego co widzę kilka osób zgłosiło potrzebę oświetlenia drogi rowerowej. Ważne, że droga za chwilę będzie oświetlona na całej długości :) .
   Katarzyna Mierzejewska  24.04.2021 18:58 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany