Weekendowa joga w Parku Moczydło

148
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / W trakcie realizacji
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Wola
Autor pomysłu Angelika Kamińska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
4 000 zł
Kategoria
 • edukacja
 • ochrona środowiska
 • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Oddano 505 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
W trosce o zdrowie mieszkańców Woli proponuję organizację zajęć jogi w plenerze od maja do września. Zajęcia będą się odbywały raz w tygodniu (weekend) na polanie w Parku Moczydło. Duża powierzchnia zapewni komfort fizyczny i psychiczny wszystkim ćwiczącym. Aby wziąć udział w zajęciach wystarczy zabrać matę i dobry humor.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
13.06.2022 11:27

luty 2022 - szacowanie rynku (mailowe)
koniec lutego-początek marca - wysłanie zaporoszenia do złożenia oferty
początek marca 2022  - wyłonienie najlepszej oferty, tworzenie umowy
do końca marca 2022 -  ostateczne podpisanie umowy

Start zajęć 28.05.2022. Cykl 10 zajęć. Zajęcia w każdą sobotę od godz. 10: 00 co tydzień do 30.07.2022r. w parku Moczydło, w rejonie ulic: Deotymy/Narcyzy Żmichowskiej – na dużej polanie pomiędzy placem zabaw a  Flowparks Street Workout Park.
Finałowe - 11 zajęcia będą 3 września
Liczba uczestników nieograniczona

 

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Sportu, Promocji i Komunikacji Społecznej dla Dzielnicy Wola

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wola
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Park Moczydło - duża polana położona w rejonie ulicy Deotymy (nr 7) i alei Narcyzy Żmichowskiej, pomiędzy placem zabaw a Flowparks Street Workout Park; działka nr 3/5, obręb nr 60613
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
W trosce o zdrowie mieszkańców Woli proponuję organizację zajęć jogi w plenerze od maja do września. Zajęcia będą się odbywały raz w tygodniu (weekend) na polanie w Parku Moczydło. Duża powierzchnia zapewni komfort fizyczny i psychiczny wszystkim ćwiczącym. Aby wziąć udział w zajęciach wystarczy zabrać matę i dobry humor.
Opis projektu
Jogę można praktykować właściwie bez ograniczeń wiekowych. Proste ćwiczenia umożliwią uczestnictwo, bez względu na poziom sprawności fizycznej. Każdy dokonuje postępów we własnym tempie, na miarę swoich możliwości, poznając z czasem zbawienny wpływ praktyki na ciało. Joga wspomaga prostą postawę, ćwiczy mięśnie głębokie, niweluje bóle kręgosłupa, zwłaszcza te wynikające z siedzącego trybu życia, uczy niwelować negatywne skutki stresu.
Możliwe będzie dołączenie do zajęć w dowolnym momencie, bez konieczności wcześniejszego zapisywania się. Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowaną instruktorkę/instruktora.
Szczegółowe dni i godziny zajęć zostaną podawane do publicznej wiadomości przez media społecznościowe: Facebook (Budżet obywatelski w Warszawie, Miejska Wola, Warszawska Wola), Instagram oraz przez plakaty informacyjne w oddziałach Wolskiego Centrum Kultury.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Sytuacja epidemiologiczna na świecie skłania do podejmowania aktywności fizycznej na otwartej przestrzeni, pozwalającej na zachowanie dystansu fizycznego, minimalizującej ryzyko przenoszenia infekcji.
Praktykowanie jogi często kojarzy się z koniecznością zakupu drogiego karnetu, przez co może sprawiać wrażenie aktywności fizycznej zarezerwowanej dla elitarnej grupy osób. Projekt ma na celu pokazanie mieszkańcom, że joga to indywidualna praktyka dostępna praktycznie dla każdego.
Jest to doskonała propozycja na dla ćwiczących w pojedynkę, jak i zaprzyjaźnionych grup.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Liczba zajęć uzależniona od pogody i sytuacji epidemiologicznej w kraju.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
4 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
poprawa sprawności fizycznej mieszkańców i promocja aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Modyfikacje

29.04.2021 13:32
Koordynator w Dzielnicy Wola

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Pomysł bardzo ciekawy. Czy cena 160 zł za godzinę zajęć nie jest za wysoka (uwzględniając premię, że projekt ma 22h)? trening personalny można w Warszawie odbyć za ok 100-150 zł?
  Mieszkaniec26126  11.02.2021 00:12
  • Cieszę się, że pomysł się spodobał. Szacunkową wartość przyjęłam z danych dostępnych na stronie budżetu obywatelskiego w zakładce "ile kosztuje miasto". Projekt być może będzie kosztował mniej, ale to okaże się na etapie udzielania zamówienia, gdy wpłyną oferty (o ile pozytywnie przejdzie weryfikację:)
   Angelika Kamińska  11.02.2021 08:16 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany