Więcej zieleni - mniej betonu, nowe drzewa na ul. Zwycięzców

146
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Praga-Południe
Autor pomysłu Aleksander Burdziej
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
1 300 000 zł
Kategoria
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Wygospodarowanie miejsc na nowe drzewa na ul. Zwycięzców (od skrzyżowania z ul. Międzynarodową w kierunku Kanału Wystawowego) poprzez przebudowę istniejących parkingów.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ul. Zwycięzców, od skrzyżowania z ul. Międzynarodową w kierunku Kanału Wystawowego
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Wygospodarowanie miejsc na nowe drzewa na ul. Zwycięzców (od skrzyżowania z ul. Międzynarodową w kierunku Kanału Wystawowego) poprzez przebudowę istniejących parkingów.
Opis projektu
Projekt zakłada stworzenie naturalnego przedłużenia istniejącego już zadrzewienia ulicy Zwycięzców, które obecnie kończy się na skrzyżowaniu z ul. Międzynarodową. Miejsca pod nowe nasadzenia zostaną wydzielone poprzez przesunięcie miejsc parkingowych w kierunku jezdni (strona południowa). Jezdnia zostanie wówczas zwężona do zgodnych z przepisami 8 metrów (obecnie 9.5 metra). Po stronie północnej miejsca takie powstaną w obrębie już istniejącego chodnika i kilku dogodnych miejscach (jak w załączonym planie). W wyniku tego działania zostaną wygospodarowane pasy ziemi o szer. około 1.5 metra wystarczające do posadzenia nowych drzew. Sugerowany rodzaj drzew: jesion wyniosły. Rodzaj drzew i ich wielkość dostosowane do miejscowych warunków glebowych i otoczenia, zgodnie z decyzją fachowców d/s zieleni miejskiej. Przestrzeń pomiędzy drzewami wypełniona zostanie żywopłotem. Ponadto projekt zakłada stworzenie dwóch nowych miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt wpisuje się w "Strategię adaptacji do zmian klimatu dla m. st. Warszawy do roku 2030" . Dzięki realizacji projektu uda się: poprawić jakość powietrza, zmniejszyć odczuwalną temperaturę powietrza w czasie upałów, zredukować hałas uliczny, poprawić estetykę i uczynić ulicę bardziej przyjazną dla pieszych, poprawić komfort życia niepełnosprawnym, zachować naturalną ciągłość zazielenienia ul. Zwycięzców. Istotnym elementem tego projektu, dla okolicznych mieszkańców, jest to, iż powstanie strefa zieleni bez likwidacji istniejących miejsc parkingowych.

Charakterystyka

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Przebudowa ulicy na odcinku ok. 130 m, wraz z projektem - 1 300 000zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
1 300 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Projekt zakłada przebudowę ulicy. Tego typu zadnia są realizowane w systemie dwuletnim. Dokumentacja projektowa wymaga wielu uzgodnień. Przeprowadzenie procesu wyboru projektanta (2 m-ce), wykonania projektu wraz z uzgodnieniami (8 m-cy), a następnie przeprowadzenie przetargu na wyłonienie wykonawcy (2 m-ce) i wykonanie robót budowlanych (3 m-ce), a więc nie jest możliwe wykonanie projektu w trakcie jednego roku budżetowego.

Modyfikacje

23.12.2020 19:04
Autor projektu
28.12.2020 18:09
Autor projektu
28.12.2020 18:12
Autor projektu
28.12.2020 18:20
Autor projektu
02.01.2021 12:03
Autor projektu
23.04.2021 13:17
Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Praga-Południe

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany