Boisko przy Boremlowskiej

1110
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Praga-Południe
Autor pomysłu Mieszkanka
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
1 328 000 zł
Kategoria
 • edukacja
 • kultura
 • przestrzeń publiczna
 • sport
 • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Nowe, zmodernizowane i bezpieczne boisko szkolne dostępne dla wszystkich dzieci i młodzieży z okolicy.
Ruch na świeżym powietrzu jest bardzo ważny. Szczególnie ostatni rok pokazał jak ważna jest infrastruktura pozwalająca młodzieży, dzieciom ale też dorosłym na ruch na otwartej przestrzeni.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Boremlowska 6/12
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Szkoła Podstawowa nr 374 im. Generała Piotra Szembeka przy ulicy Boremlowskiej 6/12 w Warszawie.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Nowe, zmodernizowane i bezpieczne boisko szkolne dostępne dla wszystkich dzieci i młodzieży z okolicy.
Ruch na świeżym powietrzu jest bardzo ważny. Szczególnie ostatni rok pokazał jak ważna jest infrastruktura pozwalająca młodzieży, dzieciom ale też dorosłym na ruch na otwartej przestrzeni.
Opis projektu
Celem inwestycji jest poprawa warunków korzystania z boiska szkolnego przez dzieci uczęszczające do szkoły, jak i mieszkające w okolicy. Remont poprawi warunki zajęć wychowania fizycznego odbywających się w szkole, spędzania przerw przez dzieci oraz stworzy okolicznym dzieciom i młodzieży miejsca do zabaw i aktywności fizycznej. Jest to bardzo ważny projekt, ponieważ w okolicy nie ma żadnego ogólnodostępnego boiska oraz ogólnodostępnego, bezpiecznego i nowego placu zabaw dla najmłodszych mieszkańców okolicy. Boisko będzie dostępne dla wszystkich mieszkańców od poniedziałku do piątku w godzinach od zamknięcia szkoły tj. od godz. 17.30 do 19.30, oraz przez 8 godzin dziennie w soboty i niedziele.

Program będzie obejmował budowę zespołu sportowego składającej się z:
• Boiska do piłki ręcznej.
• Bieżni okrężnej długości 150 m (wokół boiska do piłki ręcznej) z wbudowaną bieżnią prostą do biegów na 60 m.
• Zeskoczni do skoków w dal na końcu bieżni prostej.
Program inwestycji będzie uzupełniony o budowę:
• Chodników.
• Piłkochwytów.
• Stałego sprzętu sportowego i innych elementów małej architektury.
• Odwodnienia areny głównej.
• Oświetlenie boisk.
• Nasadzenia nowych drzew związane z planowaną wycinką.

Jest już stworzony całkowity projekt remontu boiska, nie może tu zostać jednak załączony ponieważ jako osoby zgłaszające nie mamy do niego praw. Właścicielem projektu jest m.st. Warszawa.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Boisko przy Szkole Podstawowej nr 374 przy ulicy Boremlowskiej w Warszawie jest w bardzo złym stanie. Część z chodnikiem zagraża wręcz bezpieczeństwu dzieci, oraz wszystkich innych poruszających się po nim. Nawierzchnia jest nierówna, starsze dzieci nie mają swojej przestrzeni, gdzie mogłyby spędzać przerwy. Ponad to w okolicy nie ma boiska na którym okoliczne dzieci mogłyby pograć w piłkę, nie ma także ładnego, świeżego i w pełni bezpiecznego placu zabaw dla młodszych dzieci.
Miasto st. Warszawa odnowiło tylko część boiska, na dalsze prace remontowe zabrakło pieniędzy. Budżet Obywatelski jest szansą na poprawę stanu boiska szkoły. Z boiska korzystać będą nie tylko dzieci obecnie uczęszczające do szkoły ale także te które pójdą do niej w najbliższych latach, a także wszystkie dzieci oraz młodzież mieszkająca w okolicy. Odnowione boisko to także możliwość integracji lokalnej społeczności.

Charakterystyka

Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
boisko do piłki ręcznej - 550000,00 PLN, bieżnia dookólna - 300000,00 PLN, zeskocznia do skoku w dal - 120000,00 PLN, piłkochwyty - 100000,00 PLN, odwodnienie - 70000,00 PLN, oświetlenie- 150000,00 PLN, zieleń i zagospodarowanie terenu 38000,00 PLN. RAZEM 1328000,00 PLN
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
1 328 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Poprawa stanu boisk przy szkole. Stworzenie pełnowymiarowego boiska wielofunkcyjnego.

Modyfikacje

25.01.2021 14:13
Autor projektu
26.04.2021 15:01
Koordynator w Dzielnicy Praga Południe
26.04.2021 15:04
Koordynator w Dzielnicy Praga Południe
10.05.2021 08:48
Koordynator w Dzielnicy Praga Południe

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (10)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Droga pani, proponuje pani modernizację boiska za ogromną kwotę ponad miliona zł. Czyli chce pani 1/5 całych dzielnicowych środków przeznaczyć na swój jeden wyskokowy projekt?! To jakieś nieporozumienie. Ja wiem, że łatwo i prosto będzie namówić młodzież, dzieci i ich rodziców na głosowanie, ale czy to uczciwe?! Szkoły mają przecież stałe finansowanie, w tym środki na remonty. A teraz w okresie nieobecności uczniów z powodu pandemii powinny mieć spore oszczędności wynikające ze zmniejszonego zużycia wody i prądu. Skoro miasto zrobiło projekt, niechaj też sfinansuje jego realizację. Poza tym ja nie wyobrażam sobie wymaganej ogólnodostępności boisk szkolnych. Przykładowe pytanie: reprezentując grupę 10 chłopaków ok. 20-letnich, czy będziemy mogli sobie tam, bez wypraszania nas, bo szkoła ma W-F "haratać w gałę", kiedy zechcemy? Kto to zapewni? Pani? A jeśli zmieni się dyrektor szkoły i zdecyduje o dostępie boiska tylko dla uczniów szkoły, bo nagle znajdzie np. jakieś tam względy bezpieczeństwa? Zatem dla takich projektów: NIE!, NIE! i jeszcze raz NIE!
  Mieszkaniec822  01.02.2021 21:09
  • Bardzo dziękuję za komentarz. Ogólnodostępność projektów wynika z przepisów Budżetu, także nie ma możliwości, aby decyzją Dyrekcji szkoły to zmienić. W godzinach wieczornych w tygodniu, oraz przez 8 godz. w soboty oraz niedziele będzie Pan oraz Pana koledzy mogli korzystać z boiska i nikt Panów nie wyrzuci. Ponadto, to nie jest mój projekt, tylko projekt zgłoszony przez wszystkich Rodziców i Dzieci z tej Szkoły :)
   Mieszkanka  02.02.2021 08:01 Autor projektu
  • Na oficjalnej stronie Urzędu Miasta mamy informację: "Projekty realizowane w ramach budżetu obywatelskiego muszą spełniać kryteria oceny, w tym kryteria dostępności – dostęp do efektu realizacji projektu nie może być ograniczony!". Zatem np. nie można ograniczać mieszkańcom gry w piłkę w czasie godzin szkolnego w-f. Ja tak to rozumiem. Zatem projekt chyba nie spełnia kryteriów i co do zasady boisko szkolne powinno być finansowane przez miasto z funduszy innych, niż B. O.
   Mieszkaniec822  02.02.2021 10:59
  • Informacja ze strony Urzędu Miasta:
   "Dla projektów infrastrukturalnych i/lub polegających na zakupie sprzętu i urządzeń, wewnątrz obiektów m. st. Warszawy, jak żłobki, szkoły, przedszkola, boiska i ogródki przedszkolne i przyszkolne, placówki kultury i sportu ogólnodostępność definiuje się jako możliwość korzystania przez ogół mieszkańców ze sprzętu, urządzeń i infrastruktur w wymiarze:

   w dni robocze – po godzinach pracy placówek:
   a. od ukończeniu zajęć co najmniej do zmierzchu w przypadku boisk i ogródków,

   b. od ukończeniu zajęć co najmniej do godz. 19.00 w przypadku zamykanych pomieszczeń pod dachem:

   w dni wolne od pracy – przynajmniej przez osiem godzin w każdy dzień wolny od pracy."

   Projekt jak najbardziej spełnia więc wymagania Budżetu. Rozumiem, że projekt się Panu nie podoba i nie będzie Pan na niego głosować. Na szczęście każdy ma tu prawo wyboru na co oddać swój głos :)
   Mieszkanka  02.02.2021 12:12 Autor projektu
  • Komentarz został usunięty przez autora

   Mieszkaniec822  02.02.2021 17:05
  • Nie nie i jeszcze raz nie dla takich komentarzy. Na Kwatery i w Jordanki są takie miejsca i są w ciągłym użyciu, zawsze tam ktoś gra, czy ćwiczy. Im więcej tym lepiej. jest kupę bzdurnych projektów, ale tego typu są potrzebne. A realizacja tego w szkole zapewnia że ktoś będzie miał pieczę i utrzymanie. TAK, TAK, TAK dla tego projektu. Służy mieszkańcom, a nie organizatorom.
   Mieszkaniec28287  30.06.2021 10:59
 • Proszę zatem skorygować godziny podane przez panią w opisie projektu, do właściwego zapisu, który poprawnie powinien brzmieć:
  w dni robocze – po godzinach pracy placówek: od ukończeniu zajęć CO NAJMNIEJ DO ZMIERZCHU w przypadku boisk i ogródków. A jak rozumiem w wakacje, ferie - będzie to od świtu do zmroku. Czy tak?
  Nie zmienia to mojej opinii w kwestii błędnego finansowania boisk z B. O., i wysokiej kwoty zżerającej ogromną część tegoż budżetu dla naszej dzielnicy, co pani skrzętnie przemilcza, podnosząc siłę głosów namawianych rodziców i dzieciarni szkolnej, która wyręczy miasto ze skierowania właściwie dedykowanych środków finansowych na boiska szkolne. Bo zrobili plan? Brawo.
  Mieszkaniec822  02.02.2021 13:10
  • Szanowny Mieszkańcu, w złożonym projekcie błędów nie ma. Spełnia on wszelkie zapisy. Obiekt musi być dostępny minimum 25 godzin tygodniowo. W projekcie uwzględnione jest 26 godzin w tygodniu - po dwie godziny od poniedziałku do piątku (2 x 5 = 10) i po 8 godzin w soboty i niedziele (16 godzin w weekendy) co daje w sumie 26 godzin. Jak już pisałam jest pełna dowolność przy wybieraniu projektów do głosowania. A dzieci ze Szkoły są również mieszkańcami naszej Dzielnicy :)
   Mieszkanka  02.02.2021 13:52 Autor projektu
  • Odpowiedź nie zmienia mojej opinii w kwestii błędnego finansowania boisk z B. O., i wysokiej kwoty zżerającej ogromną część tegoż budżetu dla naszej dzielnicy, co nadal pani skrzętnie przemilcza. Cóż, piałem już, że chcecie wyręczyć miasto od skierowania właściwie dedykowanych środków finansowych na boiska szkolne, gdzie zrobili sam plan. Przy takiej postawie dalsza korespondencja jest bezcelowa.
   Mieszkaniec822  02.02.2021 17:07
  • Szanowny Panie, wniosek został opisany jasno i klarownie. Spełnia wszelkie wymagania, aby znaleść się w Budżecie. Nic nigdzie nie zostało przemilczane. Kwota jest widoczna dla wszystkich i również spełnia przepisy dotyczące projektów zgłaszanych w Budżecie. Każdy sam może ocenić czy projekt mu się podoba czy nie. Jako mieszkańcy Dzielnicy mieliśmy prawo, aby taki projekt zgłosić i z tego prawa skorzystaliśmy.
   Mieszkanka  02.02.2021 17:24 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany