Wyględów dla mieszkańców - parking ogólnodostępny

292
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Mokotów
Autor pomysłu Grzegorz Czerwiński
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
96 000 zł
Kategoria
 • komunikacja publiczna i drogi
 • ochrona środowiska
 • pomoc społeczna
 • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Zagospodarowanie płyt betonowych i wysypanie gresu dolomitowego na potrzeby budowy parkingu dla mieszkańców Wyględowa. Parking nie wymaga odwodnienia poprzez zastosowanie gresu.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Mokotów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Numer z ewidencji gruntów (geoportal.gov.pl: WMS, Ewidencja gruntów i budynków
działka 146505_8.0127.11/5 Dz, Obręb 1-01-27, Numer działki11/5). Działka pomiędzy nową nitką przedłużenia ul. Woronicza (do ul Żwirki i Wigury) a torami SKM. Działka jest przeznaczona na przebieg przedłużenia trasy S79.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Zagospodarowanie płyt betonowych i wysypanie gresu dolomitowego na potrzeby budowy parkingu dla mieszkańców Wyględowa. Parking nie wymaga odwodnienia poprzez zastosowanie gresu.
Opis projektu
Parking będzie wykonany pomiędzy nową nitką przedłużenia ul. J.P. Woronicza (do ul Żwirki i Wigury) a torami SKM. Wymiary: 110m x 28m. W sumie dla 120 samochodów osobowych (trzy rzędy po 40 samochodów). Parking będzie ogólnodostępny, odciążając parkowanie na ulicach: Woronicza, Etiudy Rewolucyjnej, Żuławskiego, Racjonalizacji, Konstruktorska. W proponowanym miejscu parkingu, położone są już dwa rzędy płyt betonowych. Wykonanie parkingu polega wyrównaniu podłoża, wysypaniu gresu dolomitowego (około 200m3) lub położenia płyt parkingowych eko oraz wykonaniu wjazdu na parking z ul. J.P. Woronicza.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Budowa parkingu umożliwi (1) wyznaczenie większej ilości miejsc parkingowych bliżej mieszkań dla osób starszych i niepełnosprawnych, (2) łatwiejsze parkowanie w dni powszednie dla mieszkańców i dojeżdżających pracowników okolicznych biur, (3) zmniejszenie lokalnego ruchu oraz (4) zwiększenie bezpieczeństwa, (5) oszczędność zużycia paliwa i (6) czasu. Dodatkowe miejsca parkingowe spowodują, że nie będzie konieczności wielokrotnego objeżdżania okolicznych ulic w celu znalezienia wolnego miejsca parkingowego oraz zmniejszy się ilość interwencji straży miejskiej. O problemie niech świadczy ilość wezwań straży miejskiej do nieprawidłowo zaparkowanych samochodów.

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
96 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Brak jest możliwości realizacji projektu z uwagi na fakt, że m.st. Warszawa nie posiada tytułu prawnego do dysponowania gruntem. Teren wskazany przez autora projektu jest terenem prywatnym.Zmiana lokalizacji projektu również jest niemożliwa ponieważ najbliższe działki w okolicy to teren mogący kolidować z realizowanymi przedsięwzięciami m.st. Warszawy. Okoliczne tereny stanowiące własność miasta a położone w rezerwie trasy NS przeznaczone będą na tymczasowe zagospodarowanie zielenią z obiektami małej architektury o charakterze rekreacyjnym.

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (11)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Komentarz został usunięty przez autora

  Grzegorz Czerwiński  14.01.2021 22:36 Autor projektu
 • Komentarz został usunięty przez autora

  Grzegorz Czerwiński  14.01.2021 22:37 Autor projektu
 • Komentarz został usunięty przez autora

  Grzegorz Czerwiński  14.01.2021 22:37 Autor projektu
 • Zamiast rozjeżdżać zieleń i kłaść płyty betonowe polecam zabieganie o rozszerzenie strefy płatnego parkowania o Wyględów.
  Sylwia Jedyńska  30.01.2021 08:14
  • Zieleni tam nie ma a płyty już tam leżą co widać na zdjęciu.
   Grzegorz Czerwiński  01.02.2021 00:02 Autor projektu
  • Zgadzam się. Strefa wystarczy a nie betonoza ... przecież na Woronicza jest już wielopoziomowy parking po co więcej... wolałbym park rekreacyjny jak na korotynskiego
   Mieszkaniec26108  08.02.2021 20:52
 • Super pomysł. W okolicy brak miejsc do parkowania.
  Mieszkaniec26099  06.02.2021 10:58
 • Moim zdaniem zły pomysł,

  1) Obok jest duży budynek garażowy (Woronicza 78A), ma dużo wolnych miejsc

  2) Taki parking będzie stwarzał zagrożenie. Znaczy jak ktoś zaparkuje to będzie musiał dojść do swojego mieszkania a nie ma jak przejść przez Woronicza.
  Mieszkaniec26106  08.02.2021 15:43
 • Moim zdaniem słaby temat. Parking pod oknami to smród, a i korki się zaczną bo efektywnie to będzie mordor Car park. Jak brakuje miejsc to wystarczy strefa płatnego parkowania. A mamy jeszcze parkingi społeczne strzeżone. W tym miejscu potrzebny jest park dla wygledowa, z promenada wzdłuż torów
  Mieszkaniec26108  08.02.2021 20:51
 • Bardzo przestrzegałbym przed utworzeniem darmowego parkingu przy samym wjeździe na tzw. Mordor, czyli biurowe zagłębie na Służewcu. To nieuchronnie spowoduje znaczne zwiększenie ruchu i korki w tej części ulicy Woronicza, a także przyciągnie pracowników korporacji spieszących się na spotkania, co nierzadko może prowadzić do przypadków przekraczania dozwolonej prędkości.

  Ten prosty odcinek z proponowanym parkingiem jest bezpośrednio przed i za ostrym zakrętem, co może powodować zwiększoną ilość wypadków, szczególnie w przypadku pieszych wychodzących z parkingu na drugą stronę ulicy.

  Zważywszy na widok na torowisko i ciągłe problemy z zanieczyszczeniem powietrza, w tym miejscu zdecydowanie lepszym pomysłem byłoby zazielenienie tego obszaru przy pomocy nasadzeń, szczególnie gęstymi roślinami, które pochłoną część zanieczyszczeń powietrza, jak i część hałasu emitowanego przez przejeżdżające pociągi. To spowodowałoby zdecydowaną poprawę wyglądu tej okolicy, a w przyszłości (jeśli możliwe byłoby wytyczenie przejścia dla pieszych) mogłyby tu powstać plenerowa siłownia, plac zabaw dla dzieci, mini park z przestrzenią do organizacji pikników - w ten sposób integrując lokalną społeczność na Wyględowie.

  Zwiększenie ilości miejsc parkingowych nie jest konieczne ze względu na objęcie Wyględowa strefą płatnego parkowania, która znacząco zwiększy podaż miejsc parkingowych.
  Mieszkaniec873  09.02.2021 15:02
 • Super pomysł. Strefa nie jest rozwiązaniem tego problemu.
  Mieszkaniec24945  18.02.2021 15:52
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany