Międzypokoleniowo i aktywnie na Woli "Ogród Nowolipie"

216
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Wola
Autor pomysłu ELŻBIETA KOWALSKA
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
412 000 zł
Kategoria
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Istotą projektu jest zagospodarowanie bezpośrednio przylegającej od strony południowej do ogrodu CAM "Nowolipie" działki będącej od lat terenem z którego nikt nie korzysta. Projekt przewiduje m.in. zamontowanie urządzeń do siłowni plenerowej dla dorosłych. Wygospodarowanie miejsca na potrzeby przyszłych imprez plenerowych wraz z aranżacją zieleni. Instalacja ławeczek, urządzeń zabawowych dziecięcych

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wola
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
W sąsiedztwie CAM Nowolipie przy ul.Nowolipie 25B. Dotyczy częściowego zagospodarowania działki ewidencyjnej o nr 95/8 z obrębu 6-02-07.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Działka pozostająca w przestrzeni Dzielnicy Wola, która jest pokryta asfaltem i nie jest celem żadnych działań.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Istotą projektu jest zagospodarowanie bezpośrednio przylegającej od strony południowej do ogrodu CAM "Nowolipie" działki będącej od lat terenem z którego nikt nie korzysta. Projekt przewiduje m.in. zamontowanie urządzeń do siłowni plenerowej dla dorosłych. Wygospodarowanie miejsca na potrzeby przyszłych imprez plenerowych wraz z aranżacją zieleni. Instalacja ławeczek, urządzeń zabawowych dziecięcych
Opis projektu
Opis projektu
1.Istotą projektu jest zagospodarowanie bezpośrednio przylegającego od strony południowej do ogrodu CAM Nowolipie – Warszawa, ul. Nowolipie 25 B działki – działka ewidencyjna nr 95/8 obręb 6-02-07. Obecnie działka pokryta jest asfaltem z zainstalowanymi dwoma koszami do koszykówki. Od lat jest terenem z którego nikt nie korzysta, a wcześniej istniejący stół do ping – ponga, przyjmujący funkcję stołu biesiadnego został zlikwidowany. Z rozległych kałuż po opadowych , na wskazanym miejscu pożytek mają jedynie zwierzęta domowe, ptaki, a nawet dzikie kaczki (stosowne zdjęcia w załączeniu). Znajdująca się w ogrodzeniu CAM Nowolipie furtka przejściowa
łączyłaby istniejący już ogród Centrum z istniejącą już infrastrukturą – kawiarnią letnią, tarasem, dostępem do WC, łazienki, natrysku z nowym zagospodarowanym ww terenem
da możliwość powołania do życia „ Ogrodu Nowolipie” otwartego na potrzeby społeczności lokalnej, a także mieszkańców całej Warszawy. Znakomita lokalizacja, bliskie położenie ciągów komunikacyjnych skrzyżowania ulic Jana Pawła II i Al. Solidarności daje realne możliwości do korzystania , przebywania w Ogrodzie Nowolipie osób przyjeżdżających. Projekt wykorzystania tego terenu był konsultowany z ZGN Warszawa Wola w latach poprzednich 2017-2018 ( stosowna dokumentacja w dyspozycji CAM Nowolipie)
2.Zamontowanie urządzeń do siłowni plenerowej dla dorosłych i dostosowanie nawierzchni na terenie po wyasfaltowanym boisku w pobliżu CAM Nowolipie.
3.Zamontowanie urządzeń zabawowych dla dzieci, piaskownicy, zjeżdżalni, huśtawek , bujawek itp.
4.Wygospodarowanie miejsca na potrzeby przyszłych imprez plenerowych wraz z aranżacją zieleni.
Mieszkańcy będą mogli nieodpłatnie korzystać z wszystkich form zajęć i sprzętu usytuowanego na tym placu oraz w CAM Nowolipie przez 7 dni w tygodniu w godzinach nie zakłócających spokoju mieszkańców (6:00 - 22:00). Informacja o sposobie korzystania z zamontowanego sprzętu będzie uwidoczniona na specjalnych tablicach informacyjnych.
5. Aranżacja zieleni – trawniki, nasadzenia kwiatów, krzewów
6. Instalacja ławek, ławeczek na terenie działki 95/8.
7.Opracowanie dokumentacji projektowej
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Uzasadnienie realizacji projektu
Z powyższego projektu mogą korzystać wszyscy mieszkańcy bez ograniczeń wiekowych. Każdy coś dla siebie znajdzie interesującego, spełniającego jego oczekiwania na wykorzystanie wolnego czasu. A najważniejsze, że będą mieli to wszystko w zasięgu ręki. W okolicy mało jest takiego ogólnodostępnego sprzętu do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Ćwiczenia na świeżym powietrzu z wykorzystaniem miejskich siłowni w formie obwodowo-stacyjnej służą poprawie ruchomości stawów, siły mięśni, wytrzymałości organizmu, lepszego funkcjonowania układu: oddechowego, nerwowego, trawiennego i krążenia.
Często wraz z rodzicami pojawiają się tam dzieci, które w między czasie gdy rodzic ćwiczy nie bardzo mają co ze sobą zrobić, gdyż urządzenia dla dorosłych są dla nich za duże. Dlatego powstał pomysł by stworzyć możliwość zabawy - ćwiczenia i dla nich. Dodatkowo w ramach zajęć świetlicowych, ze sprzętu zabawowego mogli by korzystać uczniowie pobliskiej szkoły podstawowej. Ta inwestycja pozwoli już od małego zaszczepić chęć do sportu w młodych ludziach, co przełoży się w przyszłości na ich zdrowie.
W pobliżu znajduje się również przedszkole, z którego dzieci mogły by korzystać z piaskownicy i innych urządzeń.
Poza tym imprezy plenerowe zabezpieczą tę część mieszkańców, której nie stać na coraz to droższe bilety do kina, teatru czy na inne biletowane imprezy. Dla tych, którzy chcą spędzić czas w miłym towarzystwie przy szklance napoju czy słodkim co nieco za przystępną cenę zaprasza kawiarnia Ośrodka Centrum Aktywności Międzypokoleniowej "Nowolipie". Tu też można spędzić czas międzypokoleniowo biorąc udział w ciekawych spotkaniach, programach edukacyjnych, zajęciach tematycznych i imprezach.
Realizację projektu popiera i gorąco poleca Wolska Rada Seniorów oraz Samorząd Bywalców CAM Nowolipie.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Opracowanie dokumentacji projektowej - 30 000
Prace rozbiórkowe i remontowe (zerwanie i utylizacja asfaltu, remont muru oporowego, wykonanie furtki) - 100 000
Wykonanie placu zabaw oraz siłowni - 190 000
Montaż elementów małej architektury (ławki, hamaki, stolik do szachów, leżanki obrotowe, kosze na odpady) - 70 000
Aranżacja zieleni - 20 000
Oznakowanie graficzne BO (trybiki, tablica na murze) - 2 000
Razem 412 000 00 zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
412 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Realizacja projektu sprawi, że powstanie niezwykle atrakcyjne miejsce rekreacyjno-sportowe. Spędzać tam czas będą mogły całe rodziny, od najmłodszych po najstarszych członków. Możliwe będzie urządzanie imprez plenerowych, gier, zabaw. Każdy użytkownik znajdzie dla siebie jakąś formę rozrywki czy relaksu.

Modyfikacje

27.04.2021 14:38
Koordynator w Dzielnicy Wola
28.04.2021 08:49
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Wola
02.06.2021 09:27
Koordynator w Dzielnicy Wola

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany