Książkomat - wypożycz, zwróć książkę 24/7

180
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Praga-Północ
Autor pomysłu Karol Szyszko
Współautorzy Ernest Kobyliński
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
175 000 zł
Kategoria
 • edukacja
 • kultura
 • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
KSIĄŻKOMAT to nowoczesne urządzenie na wzór paczkomatów, które umożliwi czytelnikom w wygodny i szybki sposób wypożyczenie lub zwrot książek 24/7 - niezależnie od pory dnia i nocy oraz godzin otwarcia biblioteki.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Północ
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Skwer Żurowskiego
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Skwer Żurowskiego, okolice skrzyżowania ul. Inżynierskiej i ul. Ratuszowej

Dane projektu

Skrócony opis projektu
KSIĄŻKOMAT to nowoczesne urządzenie na wzór paczkomatów, które umożliwi czytelnikom w wygodny i szybki sposób wypożyczenie lub zwrot książek 24/7 - niezależnie od pory dnia i nocy oraz godzin otwarcia biblioteki.
Opis projektu
Projekt polega na zainstalowaniu na Skwerze Żurowskiego, KSIĄŻKOMATU o pojemności 18 skrytek - nowoczesnego urządzenia na wzór paczkomatów, które umożliwi czytelnikom w wygodny i szybki sposób wypożyczenie lub zwrot książek 24/7 - niezależnie od pory dnia i nocy oraz godzin otwarcia biblioteki.
Jest to idealne miejsce do zastosowania tego innowacyjnego rozwiązania, które pozytywnie wpłynie na komfort korzystania z zasobów naszej praskiej biblioteki oraz przyczyni się do promocji i rozwoju czytelnictwa na Pradze-Północ.
Rozwiązanie to z sukcesem funkcjonuje w bibliotekach m.in. na Ursynowie, w Ursusie oraz w Wawrze (przykładowe zdjęcia poniżej). Nowe urządzenia instalowane są w kolejnych dzielnicach. Czas na Pragę!
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Realizacja projektu pozytywnie wpłynie na komfort korzystania z zasobów naszej praskiej biblioteki oraz przyczyni się do promocji i rozwoju czytelnictwa na Pradze-Północ.
Rozwiązanie to z sukcesem funkcjonuje w bibliotekach m.in. na Ursynowie. Nowe urządzenia instalowane są w kolejnych dzielnicach. Czas na Pragę!

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
zakup urządzenia - książkomatu zewnętrznego z 18 skrytkami do odbioru i zwrotu zamówionych książek, montaż, uruchomienie, szkolenie personelu biblioteki, zakup licencji, zintegrowanego modułu bibliotecznego, kartę telefoniczną ze stałym nr IP w technologii LTE, projekt, oklejenie - oznakowanie graficzne urządzenia, instalacja przyłącza elektrycznego, opłaty serwisowe, ubezpieczenie oraz dodatkową rezerwę techniczną.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
175 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
promocja czytelnictwa

Modyfikacje

04.01.2021 23:29
Autor projektu
25.01.2021 21:37
Autor projektu
29.04.2021 08:48
Koordynator w Dzielnicy Praga Północ
29.04.2021 11:05
Wydział Kultury dla Dzielnicy Praga-Północ

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Nie no.... serio.... nie ma innych potrzeb w dzielnicy? 175 tysięcy złotych w skali całej dzielnicy, bo ktoś musi zwrócić książkę o północy? I to zasięg bardzo lokalny, bo raczej nikt z innych części dzielnicy niż przyległe ulice nie skorzysta...
  Mieszkaniec15151  02.06.2021 10:15
 • Z pewnością pracownicy okolicznych bibliotek (Strzelecka? Skoczylasa? Szanajcy?) byli by "zachwyceni" dodatkowym obowiązkiem w postacie obsługi książkomatu zlokalizowanego na skwerze Żurowskiego.
  Mieszkaniec14254  22.06.2021 15:04
  • Akurat ten projekt był konsultowany z Dyrekcją i pracownikami Biblioteki, takie książkomaty istnieją też w innych Dzielnicach, także słaby trolling anonimowego trolla :)
   Zachęcamy do głosowania na projekt :)
   Ernest Kobyliński  22.06.2021 15:49
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany