Pumptrack Siekierki-Mokotów

185
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Mokotów
Autor pomysłu Arletta Kuśmierczyk
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
250 000 zł
Kategoria
 • edukacja
 • przestrzeń publiczna
 • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Pumptrack - zapętlony asfaltowy tor z niewielkimi muldami, do jazdy na rolkach, deskorolkach, hulajnogach oraz rowerach. Obiekt sportowy dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, na świeżym powietrzu.
Całość będzie dostosowana do użytku zarówno przez młodzież, jak i osoby dorosłe, dostępna bez ograniczeń.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Mokotów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Gwintowa, Mokotów, nr obrębu 10717, nr działki 15/3,
Po wschodniej stronie Trasy Siekierkowskiej
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Miejsce ogólnodostępne, obok pętla autobusowa linii 167, powyżej trasa Siekierkowska, ścieżka rowerowa. Blisko szkoła i przedszkole.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Pumptrack - zapętlony asfaltowy tor z niewielkimi muldami, do jazdy na rolkach, deskorolkach, hulajnogach oraz rowerach. Obiekt sportowy dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, na świeżym powietrzu.
Całość będzie dostosowana do użytku zarówno przez młodzież, jak i osoby dorosłe, dostępna bez ograniczeń.
Opis projektu
Pumptrack - zapętlony asfaltowy tor z niewielkimi muldami do jazdy na rolkach, deskorolkach, hulajnogach oraz rowerach. Obiekt sportowy dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatny.
Jazda na pumptracku bardzo dobrze rozwija równowagę, refleks oraz koordynację. Przestrzeń wokół pumptracku to liczne nowe nasadzenia: drzewa/krzewy, ławki .Całość będzie dostosowana do użytku zarówno przez dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe, dostępna bez ograniczeń - pod warunkiem akceptacji regulaminu stworzonego na potrzeby pumptracku.

Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Na terenie Siekierek, jak i całego Mokotowa, brakuje ogólnodostępnych całodobowo obiektów sportowych, przeznaczonych dla miłośników jazdy na rolkach, deskorolkach, hulajnogach oraz rowerach.
Licznej młodzieży mieszkającej na tym terenie, uczącej się w pobliskiej szkole, która dojeżdża z różnych części Warszawy, trudno jest spędzać aktywnie czas poza obiektami szkolnymi.
Pumptrack ułatwi organizację czasu poza domem, nie tylko dzieciom i młodzieży - ale także dorosłym. Tak wzbogacona oferta sportowa dzielnicy, będzie sprzyjać promocji zdrowego, aktywnego stylu życia jej mieszkańców. Sprzyjać będzie budowaniu dobrych relacji społecznych,
angażując całe rodziny oraz ułatwi zacieranie różnic międzypokoleniowych, będąc miejscem spotkań i stanowić będzie zdrowy azyl dla lokalnej społeczności.
Jazda na pumtracku, wspiera promocję zdrowego trybu życia i kultury fizycznej.
Zaprojektowany świadomie z dbałością o detale, może pełnić rolę przestrzennych rzeźb urozmaicających krajobraz,ich użytkowanie jest ciche i przyjazne dla otoczenia, pumptrack jest areną sportową umożliwiającą organizację imprez rowerowych itp.
Według badań GUS , najpopularniejszą aktywnością sportowo-rekreacyjną wśród Polaków jest jazda na rowerze. Coraz większą popularność zdobywają obiekty sportowe, gdzie wykorzystuje się hulajnogi oraz deskorolki do pokonywania niewielkich przeszkód zaprojektowanych specjalnie dla tego typu sprzętu. Niestety są to najczęściej obiekty komercyjne. W dzielnicy Mokotów, a zwłaszcza na dynamicznie rozwijających się Siekierkach, brak jest jakiegokolwiek obiektu tego typu.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
250 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Negatywna opinia Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków dla pierwotnie zaproponowanej w projekcie lokalizacji na terenie zabytkowego fortu X Augustówka. Poddane zostały analizie pobliskie tereny należące do Miasta, niezadrzewione i w sąsiedztwie ścieżki rowerowej, biegnącej wzdłuż tras Siekierkowskiej. Wytypowane lokalizacje musiały zostać odrzucone, ze względu na zapisy miejscowych planów miejscowych.

Modyfikacje

12.01.2021 16:07
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (5)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • To bardzo dobry pomysł !!
  Mieszkanka24905  05.01.2021 18:28
 • Świetna inicjatywa, brakuje ogolnondostwpnych obiektów sportowych na Siekierkach, dziękuje za zgłoszenie!
  Mieszkanka24937  07.01.2021 13:26
 • Dodaj koniecznie mapę z pinezką i jakieś zdjęcie lub projekt. Jest możliwość głosowania na projekty z mapy i wtedy ten projekt nie będzie widoczny bez oznaczenia.
  Aleksandra Młyńczyk  09.01.2021 12:25
  • Witam,
   tak tak, czekałam tylko na wstępną wycenę, zdjęcia itd...
   Pozdrawiam,
   AK
   Arletta Kuśmierczyk  12.01.2021 15:30 Autor projektu
 • Świetny pomysł. Brakuje takich miejsc zarówno na Siekierkach jak i na samym Mokotowie. Trzymam kciuki, żeby przeszedł dalej
  Mieszkaniec516  18.01.2021 14:54
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany