Bezpieczne przejście Karolkowa - Giełdowa

442
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Wola
Autor pomysłu Łukasz Gajewski
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
75 000 zł
Kategoria
  • komunikacja publiczna i drogi
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Ustawienie doświetlaczy na przejściu dla pieszych, wymiana i obniżenie krawężników na krawędzi jezdni i przestawienie latarni stojącej na środku przejścia dla pieszych.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wola
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Skrzyżowanie ulic Karolkowej i Giełdowej. Przejście dla pieszych przez ulicę Karolkową.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Ustawienie doświetlaczy na przejściu dla pieszych, wymiana i obniżenie krawężników na krawędzi jezdni i przestawienie latarni stojącej na środku przejścia dla pieszych.
Opis projektu
Projekt polega przede wszystkim na ustawieniu doświetleniu na przejściu dla pieszych przez ulicę Karolkową przy skrzyżowaniu z ulicą Giełdową. Oprócz doświetlenia przejścia należy w jego obrębie wymienić krawężniki i odpowiednio je usytuować pod względem wysokościowym. Ponadto należy przesunąć przejście dla pieszych, aby uniknąć kolizji z istniejąca latarnią.Zgodnie z wytycznymi Biura polityki Mobilności i Transportu należy w rejonie przejścia dla pieszych usunąć zatoki postojowe min 10 m od przejścia dla pieszych, w miejscu zatoko postojowych należy wykonać nasadzenia zieleni. Materiały budowlane do wykonania nowych nawierzchni należy wykonać zgodnie ze standardami m.st. Warszawy w zakresie projektowania infrastruktury pieszej i rowerowej. Aby wykonać właściwe doświetlenie należy ustawić dwie latarnie doświetlające po każdej stronie przejścia dla pieszych.
Zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta m.st. Warszawy należy podczas wykonywania prac wymienić słupki U-12 c (biało - czerwone), należy wymienić na wzór syrenka.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Aktualnie przejście przez jezdnię w tym miejscu utrudnia słup latarni stojący na środku przejścia dla pieszych. Projekt zakłada przesunięcie tego słupa i dodatkowo zainstalowanie doświetlaczy przejścia dla pieszych po obu stronach jezdni. Wpłynie to na wyraźną poprawę bezpieczeństwa pieszych w tym miejscu. Dodatkowo zakłada się wymianę starych krawężników i usytuowanie ich na równo z nawierzchnią jezdni. Dzięki temu przejście stanie się komfortowe dla osób niepełnosprawnych oraz dla rodziców z dziećmi w wózkach. Wpłynie to również pozytywnie na estetykę zaniedbanego przejścia dla pieszych otoczonego przez nowe budynki.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Szacunkowy koszt realizacji projektu oszacowano na kwotę brutto 75 000,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
75 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Poprawa bezpieczeństwa pieszych

Modyfikacje

22.04.2021 12:58
Wydział Infrastruktury Drogowej dla Dzielnicy Wola
22.04.2021 13:05
Wydział Infrastruktury Drogowej dla Dzielnicy Wola

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany