Pakiet na nudę - poznaj sąsiadów. Tydzień kultury słowackiej

379
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Ursus
Autor pomysłu Bogdan Kałużny
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
9 500 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Podróżowanie, uczenie się nowych rzeczy, nawiązywanie nowych relacji i ciągły rozwój oraz aktywność dopasowana do potrzeb i możliwości człowieka służy każdemu, bez względu na wiek. Każdy moment jest dobry by rozpocząć przygodę życia, a co za tym idzie, poznać swojego sąsiada. Tydzień kultury słowackiej ma w tym pomóc.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursus
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Dom Kultury "Miś" Ośrodka Kultury "Arsus"
ul. Zagłoby 17

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Podróżowanie, uczenie się nowych rzeczy, nawiązywanie nowych relacji i ciągły rozwój oraz aktywność dopasowana do potrzeb i możliwości człowieka służy każdemu, bez względu na wiek. Każdy moment jest dobry by rozpocząć przygodę życia, a co za tym idzie, poznać swojego sąsiada. Tydzień kultury słowackiej ma w tym pomóc.
Opis projektu
Tydzień kultury słowackiej ma trwać od poniedziałku do soboty włącznie. Przez ten czas pragniemy przybliżać kulturę, zwyczaje i obyczaje narodu słowackiego. W celu lepszej organizacji, zostanie on podzielony na bloki tematyczne. Każdy dzień będzie dotyczył innej dziedziny życia, kultury, sztuki, literatury i polityki. Poprzez wystawę prac malarskich pragniemy choć w małym ułamku przybliżyć Państwu sztukę Słowacji. Zostanie zaprezentowana zbiorowa wystawa z bienalle malarstwa. Podczas spotkań zostanie przeprowadzona prelekcja na temat Słowacji, geopolityki, położenia geograficznego, zwyczajów itp. W kolejnym dniu zaprosimy na warsztaty słowackiego rękodzieła artystycznego. Postaramy się również odkryć smaki kuchni słowackiej, w czym pomogą z pewnością warsztaty kulinarne. Literaturę słowacką, która pomoże z pewnością poznać ducha narodu, przybliży spotkanie z twórcą literackim. To właśnie ten moment, w którym spróbujemy odkryć "co w duszy Słowaków gra". Wszystkie spotkania, pokazy, prelekcje czy pokazy filmowe, będą odbywały się w godzinach popołudniowych, aby jak największa ilość zainteresowanych osób mogła w nich uczestniczyć.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Większość Polaków niewiele może powiedzieć na temat naszego południowego sąsiada, z którym łączy nas pasmo wspaniałych Tatr. Narty i baseny termalne to nie jedyne rzeczy, które oferuje Słowacja. Dlatego pragniemy poznać ten kraj bliżej. Słowacja to przede wszystkim bogata historia w skomplikowanym narodowościowo i politycznie regionie. Historia zostawiła swoje ślady na obecnym terytorium kraju. Na Słowacji każdy może znaleźć coś dla siebie. Od aktywnego wypoczynku, poprzez wygrzewanie się w źródłach termalnych z dobrą książką w ręku, pięknymi obrazami czy wspaniałą kuchnią słowacką, tak mało rozpowszechnioną.
Słowacja jest naprawdę małym wielkim krajem, który warto poznać. Szansą na jej poznanie będzie z pewnością Tydzień Kultury Słowackiej, w którym podczas spotkań poruszane będą tematy dotyczące: kultury, sztuki, turystyki, która coraz lepiej na Słowacji prosperuje. Dzięki temu, wyjeżdżając do tego kraju, będziemy bogatsi o wiedzę na temat zwyczajów i obyczajów poznanych podczas tego tygodnia.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Promocja projektu (plakaty, ulotki, informacja) - 1000 zł, spotkania autorskie z twórcami sztuki, literatury - 1000 zł, projekcja filmu o Słowacji - 1 000 zł, przygotowanie wystawy malarstwa twórców słowackich, wernisaż - 2 000 zł, warsztaty kulinarne (zakup produktów) - 2 000 zł, honoraria artystyczne - 2 500 zł. Łączny koszt projektu 9 500 zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
9 500,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Poznanie kultury słowackiej

Modyfikacje

19.04.2021 10:30
Wydział Kultury dla Dzielnicy Ursus
02.06.2021 09:45
Koordynator w Dzielnicy Ursus

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany