Małe Zakopane latem i zimą - to propozycja w 100% bezpłatnych ekologicznych lodowisk i górek zjazdowych wraz ze sprzętem do nauki jazdy na łyżwach, sankach dla całych rodzin w kilku lokalizacjach Ursynowa na świeżym powietrzu

1080
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / W trakcie realizacji
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Ursynów
Autor pomysłu Mieszkanka
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
882 495 zł
Kategoria
  • edukacja
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
  • sport
  • ZDROWIE
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Oddano 1653 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Wszyscy latem i zimą mogą korzystać całkowicie bezpłatnie z wypożyczenia sprzętu do jazdy i nauki na łyżwach i zjazdu na wielotorowych górkach.
Instalacje z syntetycznego lodu są ekologiczne biorąc pod uwagę sposób instalacji i całego użytkowania. To popularne formy zdrowej aktywności sportowej , które w rekordowym tempie podbijają serca miłośników sportów na świeżym powietrzu.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
19.07.2022 15:01

 

Na łyżwy latem? Czemu nie. Uruchomiliśmy wyjątkowe atrakcje dla dzieci. Są to dwa syntetyczne lodowiska i dwie sztuczne górki. Będą funkcjonować przez dwa miesiące na terenie obok Urzędu Dzielnicy Ursynów i Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy” oraz na tzw. Polance Raabego (obok Szkoły Podstawowej nr 340 przy ul. Lokajskiego 3). Korzystanie z atrakcji jest bezpłatne.

Atrakcje są czynne przez siedem dni w tygodniu, w godz. 10.00 - 20.00. Korzystanie z nich oraz wypożyczanie sprzętu jest bezpłatne.

Lodowiska mają powierzchnię 125 m², wykonane są z paneli polietylenowych, które pozwalają ślizgać się w warunkach zbliżonych do tych, które są na lodowisku mrożonym. Górki zjazdowe opierają się na stalowej konstrukcji i mają po dwa równoległe tory, ułożone ze specjalnych mat z tworzywa sztucznego. Zjazd odbywa się na gumowych pontonach. Górki mają po 4 metry wysokości, długość zjazdu to 18 metrów, a strefy wyhamowania mają 8 metrów.

Atrakcje powrócą w okresie jesienno-zimowym, od 2 listopada do 18 grudnia, ale tylko w jednej lokalizacji – przy Szkole Podstawowej nr 340

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Ursynów

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
1. Przed budynkiem „A” Szkoły Podstawowej nr 340, ul. Lokajskiego 3 - teren zielony obok parkingu przy szkole..
2. Teren przed placem zabaw „Park Jurajski” (z dinozaurami) na tzw. „Olkówku, przy ul. Puszczyka 18
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Wszyscy latem i zimą mogą korzystać całkowicie bezpłatnie z wypożyczenia sprzętu do jazdy i nauki na łyżwach i zjazdu na wielotorowych górkach.
Instalacje z syntetycznego lodu są ekologiczne biorąc pod uwagę sposób instalacji i całego użytkowania. To popularne formy zdrowej aktywności sportowej , które w rekordowym tempie podbijają serca miłośników sportów na świeżym powietrzu.
Opis projektu
Górki lodowe wraz z lodowiskami na świeżym powietrzu ! to nowoczesne sportowe atrakcje, które oferują wiele korzyści.
Oto tylko niektóre z nich:

- Brak kosztów zużycia energii
- Ruch tylko i wyłącznie na świeżym powietrzu z zachowaniem stosownego dystansu według regulaminu określającego w jaki sposób korzystać z obiektów ( co w dobie zagrożenia epidemiologicznego ma duże znaczenie, ponieważ gdy obiekty SĄ ZAMKNIĘTE to zwiększa to wielokrotnie możliwość zarażenia)
Atrakcje pokryte lodem syntetycznym nie potrzebują kosztownych generatorów czy maszyn do funkcjonowania przez co są w pełni ekologiczne.

Bardzo ważna też jest kwestia bezpieczeństwa, a zaproponowane tego typu urządzenia w /w projekcie posiadają zgodność z normami i przepisami bezpieczeństwa, oraz użytkowania zgodnego z ustawodawstwem europejskim.

Ważna też jest:
• Duża rotacja użytkowników. Zjazd z górki lodowej trwa około minuty, co pozwala na stały przepływ m.in dzieci, młodzieży.
• Atrakcja dla całej rodziny. Zarówno dzieci, jak i dorośli mogą korzystać z syntetycznych górek lodowych i zjeżdżać na sankach razem - równocześnie na kilku torach lub oddzielnie.

Realizacja projektu pozwoli na wzbogacenie bazy sportowej w naszej Dzielnicy Ursynów w kilku miejscach równocześnie. Dzięki syntetycznym lodowiskom będzie można spędzać aktywnie czas na zewnątrz, utrzymując tym samym zdrowy tryb życia w miesiącach zimowych i letnich. Jest to bardzo ważne ze względu na fakt, iż w okresie zimowym większość obiektów otwartych nie może spełniać swoich funkcji, a takie obiekty jak lodowisko w wielu miastach cieszą się znacznym powodzeniem, ściągając do siebie rzesze użytkowników. Syntetyczne lodowiska jak i górki zjazdowe, dzięki swojej lokalizacji na pewno będą się cieszyć powodzeniem wśród ursynowskich rodzin.
Projektowanie uniwersalne
Nie
Projektowanie uniwersalne - Uzasadnienie
Ze względu na mobilny i tymczasowy (sezonowy) charakter instalacji, a także samą formę uprawianej aktywności fizycznej, nie ma możliwości odpowiedniego dostosowania obiektów do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Uzasadnienie realizacji projektu
RUCH NA ŚWIEŻYM POWIETRZU - nie w zamknięciu, co szczególnie z obecnymi realiami zagrożenia
epidemiologicznego ma znaczenie.
Realizacja projektu pozwoli na wzbogacenie bazy sportowej w naszej Dzielnicy Ursynów w kilku miejscach równocześnie. Dzięki syntetycznym lodowiskom i górkom zjazdowym będzie można spędzać aktywnie czas na zewnątrz- na świeżym powietrzu, utrzymując tym samym zdrowy tryb życia w miesiącach zimowych i letnich. Jest to bardzo ważne ze względu na fakt, iż w okresie zimowym większość obiektów otwartych nie może spełniać swoich funkcji, a takie obiekty jak lodowisko w wielu miastach cieszą się znacznym powodzeniem, ściągając do siebie rzesze użytkowników. Lodowiska jak i górki zjazdowe, dzięki swojej lokalizacji na pewno będą się cieszyć powodzeniem wśród ursynowskich rodzin.
Korzyści realizacji:
Zapewnienie mieszkańcom możliwości spędzania czasu w aktywny i atrakcyjny sposób bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek opłat na świeżym powietrzu.
Poprawa sprawności i kondycji fizycznej mieszkańców, dzięki ruchowi na świeżym powietrzu.
Wzbogacenie możliwości prowadzenia zajęć wychowania fizycznego oraz oferty "Zimy w Mieście", oraz „Lata w mieście”
Wzmocnienie więzi sąsiedzkich i lokalnych wśród mieszkańców miasta.

Charakterystyka

Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
A - Okres letni:
Wynajem syntetycznej górki lodowej 3-torowej na ok. 2 miesiące (2 lokalizacje) - 287 450,10 zł
Wynajem syntetycznego lodowiska 98m2 na ok. 2 miesiące wraz z podestem (2 lokalizacje) – 121 163,41 zł
Domek- wypożyczalnia – 10 950,48 zł
Montaż, demontaż, transport, środki konserwacji, wyposażenie wypożyczalni (łyżwy, ostrzałka, miś, pingwin, chodzik z siedziskiem, kaski, ochraniacze) – 54 752,30 zł
RAZEM: 474 316,39 zł

B - Okres zimowy
Wynajem syntetycznej górki lodowej 3-torowej na na ok. 2 miesiące (1 lokalizacja - Przed budynkiem „A” Szkoły Podstawowej nr 340, ul. Lokajskiego 3 - teren zielony obok parkingu przy szkole) – 182 736,14 zł
Wynajem syntetycznego lodowiska 128m2 na ok. 2 miesiące wraz z podestem (1 lokalizacja j.w.) – 78 843,46
Domek- wypożyczalnia – 10 950,48 zł
Montaż, demontaż, transport, środki konserwacji, wyposażenie wypożyczalni (łyżwy, ostrzałka, miś, pingwin, chodzik z siedziskiem, kaski, ochraniacze) – 54 752,30 zł
RAZEM: 294 431,03 zł

Koszt bannerów informujących o realizacji projektu z budżetu obywatelskiego – 700 zł

Koszt rekultywacji zieleni - lokalizacja obok placu zabaw – 10 000 zł
Obsługa i ochrona infrastruktury podczas jej funkcjonowania – 103 047,36 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
882 495,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Zapewnienie mieszkańcom Ursynowa atrakcyjnej i bezpłatnej formy aktywności sportowej
Promocja sportu i rekreacji
Pozytywny wpływ na sprawność fizyczną mieszkańców oraz rozwój psychofizyczny dzieci i młodzieży

Modyfikacje

25.01.2021 12:21
Autor projektu
20.04.2021 15:56
Wydział Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Ursynów
27.04.2021 10:32
Koordynator w dzielnicy Ursynów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany