Tężnia solankowa w Parku Zachodnim

215
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Ochota
Autor pomysłu Barbara Laszczkowska
Współautorzy Bożena Bazańska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
470 000 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
  • zdrowie mieszkańców
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Tężnia solankowa to mini uzdrowisko w Parku Zachodnim. Projekt zakłada budowę małej tężni dla mieszkańców Ochoty. Projekt ma na celu poprawę zdrowia i zapobieganie chorobom układu oddechowego .

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ochota
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Park Zachodni
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Tężnia solankowa to mini uzdrowisko w Parku Zachodnim. Projekt zakłada budowę małej tężni dla mieszkańców Ochoty. Projekt ma na celu poprawę zdrowia i zapobieganie chorobom układu oddechowego .
Opis projektu
Projekt budowy tężni solankowej w Parku Zachodnim zakłada budowę tężni solankowej dla mieszkańców Ochoty .Będzie to niewielkie zagospodarowanie terenu, które pozwoli stworzyć namiastkę uzdrowiska.

Miejsce idealne dla tężni z powodu dużej popularności mieszkańców naszej dzielnicy, którzy chętnie korzystają z atrakcji które są ogólnodostępne w parku (boisko j, plac zabaw, siłownia w plenerze, skate park, miejsce często uczęszczane przez seniorów, rodziny z dziećmi i młodzieży.

Projekt ma na celu promocję zdrowia.

Budując tu małą tężnię solankową możemy stworzyć unikatowe miejsce, które zintegruje mieskańców, poprawi jakość zdrowia i życia. Będzie to, miejsce wypoczynku i relaksu, a wytwarzany w tężni aerozol będzie pozytywnie wpływał na samopoczucie, zdrowie górnych dróg oddechowych i poprawę zdrowia wśród osób z alergiami.
Zakłada się przy tym projekcie postawienie wokół tężni 8 ławek parkowych z oparciem oraz 4 kosze na śmieci oraz 3 stojaków na rowery.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Chcemy aby w parku Zachodnim powstała tężnia solankowa, która przyczyni się do wytworzenia leczniczego mikroklimatu i powstania jeszcze jednej atrakcji w dzielnicy, ktora zintegruje sąsiadów, pozwoli na ciekawe spędzenie wolnego czasu i poprawi jakość zdrowia mieszkańców Ochoty. Mikroklimat tworzony przez tężnie jest jednym z najprostszych sposobów prowadzenia profilaktyki zdrowotnej. Doświadczenia innych dzielnic m.in. Pragi czy Ursynowa dowiodły, że podobne, nieduże konstrukcje mają świetny wpływ na zdrowie i samopoczucie mieszkańców. Tężnia solankowa wytwarza mikroklimat, który pomaga m.in. w profilaktyce schorzeń górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, nadciśnieniu, alergii i w przypadku ogólnego wyczerpania.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
470 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Brak możliwości realizacji projektu w jednym roku budżetowym.

Modyfikacje

29.04.2021 12:53
Koordynator w Dzielnicy Ochota

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • swietny pomysl! Park Zachodni stanie się centrum rekreacyjno- uzdrowiskowym Ochoty, a wielkość terenu sprzyja takim inicjatywom. Do tego polozenie blisko węzła komunikacyjnego zachęca do korzystania nie tylko przez okolicznych mieszkańcow. bardzo mi sie podoba :) bede glosowac!
    Mieszkanka25389  11.02.2021 20:50
  • Ale dlaczego skapywarka solanki a nie tężnia solna ? Tężnie solne takie jak w parku Sowińskiego na Woli maję wszelkie badania kliniczne, sanitarne. No i sa tańsze
    Mieszkaniec3114  15.02.2021 23:53
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany