Wymiana nawierzchni ul. Przytulnej od skrzyżowania z ul. Raciborską do skrzyżowania z ul. Tapetową

494
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Białołęka
Choszczówka, Dąbrówka Szlachecka, Białołęka Dworska, Henryków, Szamocin
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
405 000 zł
Kategoria
 • komunikacja/drogi
 • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Ul. Przytulna na odcinku od skrzyżowania z ul. Raciborską do skrzyżowania z ul. Tapetową wymaga remontu ze względu na zły stan nawierzchni wykonanej z betonowych płyt. Proponuje się wykonanie nowej nawierzchni w standardzie ul. Raciborskiej (nawierzchnia asfaltowa) lub ul. Tapetowej (nawierzchnia z kostki brukowej).


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Białołęka
Obszar objęty pomysłem:
Choszczówka, Dąbrówka Szlachecka, Białołęka Dworska, Henryków, Szamocin
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Przytulna na odcinku od skrzyżowania z ul. Raciborską do skrzyżowania z ul. Tapetową
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
ul. Przytulna na odcinku od skrzyżowania z ul. Raciborską do skrzyżowania z ul. Tapetową
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Ul. Przytulna na odcinku od skrzyżowania z ul. Raciborską do skrzyżowania z ul. Tapetową wymaga remontu ze względu na zły stan nawierzchni wykonanej z betonowych płyt. Proponuje się wykonanie nowej nawierzchni w standardzie ul. Raciborskiej (nawierzchnia asfaltowa) lub ul. Tapetowej (nawierzchnia z kostki brukowej).


Opis projektu
Ul. Przytulna na odcinku od skrzyżowania z ul. Raciborską do skrzyżowania z ul. Tapetową wymaga remontu ze względu na zły stan nawierzchni wykonanej z betonowych płyt. Proponuje się wykonanie nowej nawierzchni w standardzie ul. Raciborskiej (nawierzchnia asfaltowa) lub ul. Tapetowej (nawierzchnia z kostki brukowej). Ul. Przytulna jest główną drogą dojazdową do Gimnazjum nr 124 im. Polskich Noblistów. Wymiana nawierzchni poprawi standard dojazdu do Gimnazjum oraz warunki przejazdu samochodów ul. Przytulną w ruchu lokalnym. Poprawie ulegnie także estetyka otoczenia terenu Gimnazjum położonego w centrum osiedla Choszczówka. Ze względu na usytuowanie wjazdu oraz wejścia na teren Gimnazjum od ul. Przytulnej proponuje się odtworzenie spowalniacza ruchu na ul. Przytulnej w obecnym miejscu w celu zmniejszenia prędkości przejeżdżających samochodów tak, aby ograniczyć możliwość wypadków z udziałem młodzieży.
Projekt został uzgodniony z Dyrekcją oraz Radą Rodziców Gimnazjum nr 124.
Uzasadnienie realizacji projektu
Ul. Przytulna na odcinku od skrzyżowania z ul. Raciborską do skrzyżowania z ul. Tapetową wymaga remontu ze względu na zły stan nawierzchni wykonanej z betonowych płyt. Wymiana nawierzchni poprawi standard dojazdu do Gimnazjum oraz warunki przejazdu samochodów ul. Przytulną w ruchu lokalnym. Poprawie ulegnie także estetyka otoczenia Gimnazjum nr 124 im. Polskich Noblistów.
Wymiana nawierzchni będzie miała korzystny wpływ na środowisko naturalne; zmniejszy się hałas oraz mniej będą zużywać się pojazdy. Dodatkowo wpłynie korzystnie na bezpieczeństwo ruchu kołowego i pieszego.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
- wymiana nawierzchni ul. Przytulnej na odcinku od skrzyżowania z ul. Raciborską do skrzyżowania z ul. Tapetową - 390 tys. zł za 780 m2 (130 metrów długości * 6 metrów szerokości = 780 m2) według kosztu 50 tys. zł za 100 m2
- instalacja spowalniacza ruchu - 15 tys. zł
Kosztorys został sporządzony na podstawie danych udostępnionych na stronie internetowej http://www.twojbudzet.um.warszawa.pl/ile_kosztuje_miasto
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
405 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (5)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • projekt potrzebny, ale należy się zastanowić, czy faktycznie potrzeba przekazać na niego aż połowę budżetu na cały obszar - czy nie lepiej wesprzeć inne mniejsze projekty, jak te dotyczące bezpośrednio dzieci w szkołach, etc.

  ?
  Mieszkaniec2263  18.01.2016 18:04
  • czy nie ma możliwości sfinansować go częściowo do spółki z urzędem gminy?
   Mieszkaniec2263  18.01.2016 18:05
  • Kosztorys projektu został przygotowany na podstawie cennika przygotowanego przez Urząd m. st. Warszawa na potrzeby budżetu partycypacyjnego (Ile kosztuje miasto?). Biorąc pod uwagę np. wynik przetargu na remont ul. Raciborskiej koszt projektu jest rzeczywiście wysoki i być może zostanie obniżony w wyniku weryfikacji szczegółowej w kolejnych etapach procedowania budżetu partycypacyjnego na 2017 rok.
   Mieszkaniec197  18.01.2016 20:57 Autor projektu
  • Pani Anno, ten projekt jest ogólnodostępny a projekty dotyczące szkół nie spełniają tego warunku. Dlaczego przechodzą weryfikację? Szkoły, przedszkola, żłobki są niedoinwestowane. Ale to właśnie one powinny być finansowane z innych środków. Decydując o środkach z budżetu partycypacyjnego należy czynić to rozważnie i analizować potrzeby. Ale jeśli potrzebuje Pani kupić np. samochód to wyłącznie kieruje się Pani ceną? Niekiedy kupuje Pani droższy, bo lepszy, nowszy, bardziej dostosowany do Pani potrzeb. Wg mnie nie zawsze kilka mniejszych inicjatyw jest bardziej potrzebnych tylko dlatego że tańsze i można zrealizować ich więcej. Nieraz jedna większa może lepiej służyć mieszkańcom. Poza tym jak słusznie Pani zauważyła to połowa środków. Może warto zagłosować na jedną większą i kilka małych
   Mieszkaniec821  23.01.2016 15:43
 • Uważam, że nawierzchnie dróg Białołęki powinny spełniać wyższe niż obecnie standardy jakości i estetyki. W końcu wszystkim nam powinno zależeć na poprawie estetyki, ładu i bezpieczeństwa; no i wreszcie powinniśmy zadbać o najbliższe środowisko, a Pana projekt to umożliwia.
  Jestem na TAK.
  Mieszkaniec2768  11.02.2016 19:23
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany