Lodowisko na Ursynowie

853
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Ursynów
Autor pomysłu Paweł Lenarczyk
Współautorzy Paweł Nowocień
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
455 730 zł
Kategoria
 • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Budowa sezonowego, sztucznego lodowiska pod namiotem wraz infrastrukturą i obsługą obiektu.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Lodowisko na działce nr 163/8 z obrębu 10934 pomiędzy przychodnią zdrowia przy ul. Kajakowej, a Domem Kultury na miejscu gdzie w przyszłości ma zostać wybudowana pływalnia.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Budowa sezonowego, sztucznego lodowiska pod namiotem wraz infrastrukturą i obsługą obiektu.
Opis projektu
Budowa sezonowego, sztucznego lodowiska pod namiotem wraz infrastrukturą i obsługą obiektu. Lodowisko na działce nr 163/8 z obrębu 10934, pomiędzy przychodnią zdrowia przy ul. Kajakowej, a Domem Kultury, w miejscu gdzie w przyszłości ma zostać wybudowana pływalnia.

Lodowisko ma funkcjonować od początku stycznia do końca marca.

Wymiary lodowiska 18x40m, pod namiotem o wymiarach 20x45m. Lodowisko z instalacją mrożeniową gwarantującą brak falowania wraz agregatem sterowanym komputerowo do chłodzenia tafli, z rolbą (maszyną do pielęgnacji lodowiska).

Wraz lodowiskiem funkcjonować ma wypożyczalnia sprzętu (łyżwy, kaski, jeździki do nauki jazdy na łyżwach oraz możliwość ostrzenia łyżew). Projekt zakłada także ustawienie kontenerów szatniowych oraz toalet.
Projektowanie uniwersalne
Nie
Projektowanie uniwersalne - Uzasadnienie
Sezonowy i mobilny charakter obiektu, dostępny teren oraz sama specyfika tej aktywności ruchowej nie pozwalają, aby dostosować obiekt do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Uzasadnienie realizacji projektu
Brak publicznego lodowiska na Ursynowie. Wzorcowym, działającym w sezonie zimowym lodowiskiem może być te, działające w gminie Lesznowola [https://www.facebook.com/lodowiskolesznowola/]

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
335 230 zł - wynajem lodowiska wraz z towarzyszącą infrastrukturą i obsługą - na 3 miesiące
100 000 zł- szacunkowy koszt energii elektrycznej wykorzystanej przez agregat chłodzący przez 3 miesiące
20 000 zł - koszt przyłącza energetycznego i wodno-kanalizacyjnego, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania lodowiska.
500 zł - koszt wykonania bannerów informujących o realizacji projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
455 730,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Zapewnienie mieszkańcom Ursynowa darmowego korzystania z atrakcyjnej aktywności ruchowej
Pozytywny wpływ na sprawność fizyczną, kondycję wszystkich korzystających oraz rozwój psychofizyczny dzieci i młodzieży

Modyfikacje

27.04.2021 11:05
Wydział Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Ursynów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (7)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • W mojej ocenie średni pomysł a nawet bardzo słaby, 8,7km ( od ulicy Kajakowej) dalej jest i będzie lodowisko w Lesznowoli i w 3 miesiące wydać ok. 440tys ( tak jak w kosztorysie),żeby kilka procent mieszkańców sobie pojeździło. Obecnie jest lodowisko małe vis a vis Ratusza i też mało osób go odwiedza, więc czy jest sens?
  Mieszkaniec25803  25.01.2021 20:19
 • Brzmi nieźle a rodziny będą miały rozrywkę. Takiego obiektu brakuje w tej części Ursynowa więc dajmy mu szansę!
  Marek Mokrzycki  27.01.2021 01:52
  • Bardzo dobry komentarz, projekt dla kilku rodzin . Podpowiadamy: Jak rodziny będą chciały rozrywki to podjadą sobie 9 km dalej do Lesznowoli na lodowisko lub bliżej na lodowisku przy ratuszu a te 440 tysięcy potrzebne jest na ważniejsze cele dla mieszkańców. Chodników, dróg rowerowych, odnowionych przejść dla pieszych, pieniędzy na wymianę zniszczonych tablic znaków drogowych brakuje na Ursynowie a lodowisko zrobić na 3 miesiące za 440tys- brak słów. PS. Lodowisko darmowe jest na ulicy Poloneza po opadach deszczu i jak mróz złapie, bo nie ma tam odpływu wody z ulicy. Nie popieram tego projektu.
   Mieszkaniec25803  27.01.2021 19:01
  • Panie "Kwiatek", co projekt to Pana malkontencki komentarz. Bezpodstawnie krytykuje Pan prawie wszystkie projekty i niewiele z nich się Panu podoba. Mieszkańcy to widzą i biorą poprawkę na Pana wpisy nie traktując ich poważnie. Nie sądzi Pan, że jest to troszeczkę żenujące a wręcz nietaktowne? Musi mieć Pan bardzo nieciekawe życie. Pole pod projektami to nie miejsce na leczenie swoich frustracji
   Marek Mokrzycki  31.01.2021 17:19
 • cytuje: ,,Nie sądzi Pan, że jest to troszeczkę żenujące a wręcz nietaktowne? Musi mieć Pan bardzo nieciekawe życie. Pole pod projektami to nie miejsce na leczenie swoich frustracji " Kolejny raz Pana komentarz zaczyna kogoś obrażać tym razem moja osobę, domyślamy się, że boli Pana prawda odnośnie lodowiska, proponuje założyć łyżwy i pojeździć na lodowiskach, które działają.
  Mieszkaniec25803  31.01.2021 19:47
  • Miło że zacytował Pan mój komentarz a ja nadal podpisuję się pod nim rękami i nogami! Wytykam Panu malkontenctwo i negatywne spojrzenie na naprawdę dobre projekty. Jest jakiś projekt który się Panu podoba?
   Co do samego lodowiska proszę wskazać gdzie na obszarze Ursynowa obecnie działa zorganizowane prawdziwe lodowisko?
   Marek Mokrzycki  02.02.2021 00:25
 • Typowy tylko sezonowy projekt, który w mojej ocenie nie poprawi codziennego funkcjonowania mieszkańców, a po 3 miesiącach zostanie tylko wspomnienie o pieniądzach , które wydano , słabiutki projekt, nie zagłosuję.
  Mieszkaniec25803  19.06.2021 13:57
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany