Zdrowa Wola - Siłownia plenerowa zamiast betonowej ruiny na Młynowie!

589
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Wola
Autor pomysłu Karol Jankowski
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
300 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
  • sport
  • zieleń miejska
  • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt zakłada powstanie siłowni plenerowej zamiast betonowej ruiny na Młynowie. Taka siłownia jest dobrą zabawą i ciekawą formą aktywności fizycznej dla wszystkich grup wiekowych. Siłownia będzie znajdować się obok placu zabaw na którym bawią się dzieci co pozwoli w tym czasie dorosłym na aktywne spędzenie czasu każdego dnia tygodnia!

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wola
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Plac pomiędzy ul. Sokołowską, Św. Wojciecha i Syreny na wolskim Młynowie. Położony między Placem Zabaw przy bloku na ul. Syreny 13 B, a Zgromadzeniem Sióstr św. Feliksa przy ul. Syreny 11.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada powstanie siłowni plenerowej zamiast betonowej ruiny na Młynowie. Taka siłownia jest dobrą zabawą i ciekawą formą aktywności fizycznej dla wszystkich grup wiekowych. Siłownia będzie znajdować się obok placu zabaw na którym bawią się dzieci co pozwoli w tym czasie dorosłym na aktywne spędzenie czasu każdego dnia tygodnia!
Opis projektu
Projekt zakłada powstanie siłowni plenerowej w miejscu betonowej ruiny na Młynowie. Od lat mieszkańcy okolicznych osiedli, bloków proszą, by zrobić coś z tym miejscem. Siłownia plenerowa będzie dobrą zabawą i ciekawą formą aktywności fizycznej dla wszystkich grup wiekowych - młodzieży, osób pracujących i seniorów. Siłownia będzie znajdować się obok placu zabaw na którym bawią się dzieci co pozwoli w tym czasie dorosłym na aktywne spędzenie czasu! Dostępna będzie 7 dni w tygodniu o każdej porze (z zachowaniem ciszy nocnej). W celu realizacji projektu należy wykonać demontaż betonowej ruiny, zasypać dół ziemią, utwardzić i nałożyć nawierzchnię poliuretanową 4cm lub inną przygotowaną pod stworzenie siłowni plenerowej. Na około siłowni powstaną 2 ławki z oparciami, a w pobliżu nich 2 kosze na śmieci. Projekt zakłada, że na siłowni będzie 6 urządzeń (podwójnych) tj. biegacz-piechur, wioślarz, wyciąg górny, drabinka, orbitek oraz wyciskacz. Ćwiczenia na siłowni zewnętrznej doskonale wpływają na poprawę krążenia krwi, koordynacji ruchowej oraz kondycji fizycznej. Wykonując ćwiczenia zgodnie z instrukcją poszczególnych maszyn można też wzmocnić mięśnie całego ciała. W miejscu siłowni plenerowej będzie znajdował się regulamin oraz instrukcja poszczególnych maszyn. Projekt zakłada zachowanie miejsc parkingowych znajdujących się zaraz za betonową ruiną (przy ogrodzeniu Zgromadzenia Sióstr św. Feliksa przy ul. Syreny 11) oraz odgrodzenie ich żywopłotem od placu, na którym znajdzie się siłownia plenerowa.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Siłownia w tym miejscu będzie dobrą zabawą i ciekawą formą aktywności fizycznej dla praktycznie wszystkich grup wiekowych - młodzieży, osób pracujących i seniorów. Siłownia będzie znajdować się obok placu zabaw na którym bawią się dzieci co pozwoli w tym czasie dorosłym opiekunom na aktywne spędzenie czasu! Ćwiczenia na siłowni zewnętrznej doskonale wpływają na poprawę krążenia krwi, koordynacji ruchowej oraz kondycji fizycznej. Wykonując ćwiczenia zgodnie z instrukcją poszczególnych maszyn można też wzmocnić mięśnie całego ciała. Obecnie znajdująca się w tym miejscu betonowa ruina szpeci okolice, od lat irytuje mieszkańców pobliskich wolskich osiedli oraz stwarza liczne zagrożenia dla dzieci i młodzieży.

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Opracowanie dokumentacji technicznej - 30 000, rozbiórka betonowego naniesienia 180 000, zakup i montaż urządzeń siłowni plenerowej 70 000, zieleń oraz mała architektura 19 000, oznaczenie logotypem budżetu obywatelskiego 1 000. Łączny koszt 300 000 zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
300 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Poprawa estetyki terenu. Możliwość spędzenia aktywnie czasu.

Modyfikacje

28.04.2021 09:02
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Wola

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany