PODJAZDY dla osób z NIEPEŁNOSPRAWNYCH RUCHOWO w każdej dzielnicy Warszawy.

223
Trwa ocena
Pomysł na rok 2022
Autor pomysłu Edyta Oknińska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
3 960 000 zł
Kategoria
 • komunikacja publiczna i drogi
 • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski
Projekt polega na zbudowaniu podjazdów dla osób niepełnosprawnych ruchowo do budynków użyteczności publicznej, które podlegają zarządzaniu przez m. st. Warszawę . Realizacja projektu zakłada budowę po 1 podjeździe w każdej dzielnicy Warszawy czyli 18 podjazdów dla całego miasta.
Każda z dzielnic (władze) zdecyduje, który z budynków powinien posiadać podjazd w celu ułatwienia ogólnodostępności.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Wszystkie dzielnice Warszawy:
- Bemowo
-Białołęka
-Bielany
-Mokotów
- Ochota
-Praga Południe
-Praga Północ
- Rembertów
-Śródmieście
- Targówek
- Ursus
- Ursynów
- Wawer
- Wesoła
- Wilanów
- Włochy
- Wola
-Żoliborz
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
projekt ma być zrealizowany w opcji jeden podjazd /jedna dzielnica, w miejscu w którym jest największe zapotrzebowanie na jego budowę

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt polega na zbudowaniu podjazdów dla osób niepełnosprawnych ruchowo do budynków użyteczności publicznej, które podlegają zarządzaniu przez m. st. Warszawę . Realizacja projektu zakłada budowę po 1 podjeździe w każdej dzielnicy Warszawy czyli 18 podjazdów dla całego miasta.
Każda z dzielnic (władze) zdecyduje, który z budynków powinien posiadać podjazd w celu ułatwienia ogólnodostępności.
Opis projektu
Przedmiotem projektu jest budowa 18 podjazdów dla osób z niepełnosprawnością ruchową. W każdej dzielnicy Warszawy - władze dzielnicy zdecydują, który z budynków na terenie jej dzielnicy powinien zostać wyposażony w taki podjazd aby ułatwić ogólnodostępność dla mieszkańców.
Należy rozważyć aby podjazdy były zbudowane do budynków z, których korzysta duża liczba mieszkańców. Przykładowo może być : Urząd dzielnicy, Dom Kultury, Zakład Gospodarowania Nieruchomościami dla właściwej dzielnicy, Dom Pomocy Społecznej, Szkoły z oddziałami integracyjnymi , Ośrodki sportu należące do właściwej dzielnicy.
Korzystanie z projektu jest bezpłatne i całodobowe/ bez ograniczeń. Nie ma uzasadnienia do stosowania zasad naboru do projektu. Projekt jest możliwy do wykonania w okresie 1 roku.
Proponowany koszt realizacji projektu:
18 dzielnic x 220.000 zł. (kwota przeznaczona na jeden podjazd) = 3.960.000,00 zł.
w kwocie tej uwzględnione zostały koszty sporządzenia dokumentacji projektowo - kosztorysowych, koszty nadzoru inwestorskiego, oraz inne koszty wymagane przepisami prawa a także oznakowanie i reklama projektu w ramach budżetu obywatelskiego.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt odpowiada na potrzeby osób z niepełnosprawnością ruchową , poruszające się na wózkach, przy pomocy sprzętu specjalistycznego a także matek/ojców/opiekunów z wózkami z dziećmi.
Realizacja projektu to:
- wejście/wyjście do/z budynku bez problemów
- aspekt społeczny
- równy dostęp do budynków użyteczności publicznej dla wszystkich ludzi bez względu na niepełnosprawność czy wiek
- umożliwi i ułatwi załatwianie spraw urzędowych, skorzystanie z projektów kulturalnych czy dostęp do szkoły
- zlikwiduje część barier architektonicznych

Charakterystyka

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
3 960 000,00 zł

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Projekt przez swoją nieokreśloność, może przepaść, a jest dobry. Szkoda, że Pani nie wskazała - dosłownie, z nazwy, budynku użyteczności publicznej w 3-4 dzielnicach. I tam można by skierować środki na budowę podjazdu.

  Wyliczyła Pani koszt 18x kwota ... A co, jeśli w kilku dzielnicach przydałyby się podjazdy np. do trzech budynków użyteczności publicznej, a w innych - po 5? Taki zapis, jaki jest obecnie, nie pozwoli na przerzucenie środków do dzielnicy, gdzie są większe potrzeby niż na 1 podjazd.
  Może jakoś inaczej to ująć, żeby dzielnica mogła bardziej skorzystać niż tylko z jednej kwoty ...
  Taki trochę niedopracowany ten pomysł, a szkoda by było.
  Pozdrawiam
  Mieszkaniec811  01.02.2021 12:55
  • Szanowna Pani!
   Bardzo dziękuje za zainteresowanie projektem i przeczytanie informacji w nim zawartych.
   Pewne informacje we wniosku zostały celowo podane jako informacje ogólne i pozostawione do dyspozycji i podjęcia decyzji jednostce, która będzie odpowiedzialna za realizację projektu.
   Moim założeniem było 18 ponieważ tyle mamy dzielnic, a zamysł był taki aby każda dzielnica mogła skorzystać z projektu i w każdej z nich powstał jeden podjazd. Każdej zostanie również przekazana taka sama kwota pieniędzy, która z pewnością wystarczy na realizację. Zdaję sobie sprawę, że potrzeby są bardzo duże i 1 podjazd to jest zaledwie początek ala ale ... od czegoś trzeba zacząć. Nie chcę aby pieniądze były przerzucane z dzielnicy do dzielnicy bo wtedy okazałoby się, ze dzielnice które potrafią i chcą się zaangażować zgłoszą zainteresowanie i zapotrzebowanie na więcej niż 1 podjazd a inne dzielnice nie będą zainteresowane projektem. Uważam, że tak jest sprawiedliwie podzielone bez podnoszenia kwestii wielkości dzielnicy i ilości ludności ją zamieszkującej.
   Jestem przekonana, że każda dzielnica potrzebuje więcej niż jeden podjazd, ale to zawsze może być pomysł na kolejny projekt i wskaże kierunek działania władzom dzielnic .
   Burmistrzowie dzielnic znają swoje potrzeby i wiedzą, która placówka będąca w ich zarządzaniu, nie posiadająca roszczeń do gruntów może zostać zakwalifikowana i przedstawiona jako priorytetowa do wykonania podjazdu.
   z wyrazami szacunku
   Edyta Oknińska
   Edyta Oknińska  01.02.2021 13:18 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany