Spotkania autorskie w Bibliotece

244
Wycofany przez autora
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Ursus
Autor pomysłu Aleksandra Olesińska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
34 000 zł
Kategoria
 • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt zakłada cykl bezpłatnych spotkań z pisarzami. Każde spotkanie będzie miało swojego moderatora. Łączna liczba spotkań - 16.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursus
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Biblioteka Publiczna im. W.J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada cykl bezpłatnych spotkań z pisarzami. Każde spotkanie będzie miało swojego moderatora. Łączna liczba spotkań - 16.
Opis projektu
Projekt zakłada spotkania z autorami, ilustratorami, wydawcami, którzy opowiedzą o swoim warsztacie pracy, zainteresowaniach, życiu oraz zaproszą do dyskusji na temat książek, które napisali.
Spotkania autorskie są potrzebne zarówno pisarzom jak i czytelnikom. Są jedną z form popularyzacji literatury, służą promocji książek i ich twórców. Dają możliwość poznania ludzi pióra, uczą odbioru literatury, rozumienia sztuki, zachęcają do czytelnictwa, czasem także do podjęcia własnych prób pisarskich.
Spotkania będą miały charakter otwarty, bezpłatny, mogą w nich uczestniczyć wszyscy chętni. W zależności od zaproszonego gościa zakładają różne grupy wiekowe odbiorców.
Łączna liczba spotkań 16, tak aby przypadły 4 spotkania na każdą z placówek Biblioteki Publicznej. Spotkania będą bezpłatne i skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych.
Projektowanie uniwersalne
Nie
Projektowanie uniwersalne - Uzasadnienie
Trzy filie Biblioteki poza jedną dostosowane są do potrzeb osób z niepełnosprawnością, osób starszych i matek z wózkami.
Jedna filia - Filii "Niedźwiadek" znajduje się na pierwszym piętrze budynku, który nie posiada windy ani podjazdów dla osób z niepełnosprawnością.
Uzasadnienie realizacji projektu
Dostęp do kultury blisko domu. Prowadzenie cykli spotkań kulturalnych daje możliwość spędzenia wolnego czasu blisko domu i rozbudza apetyt na korzystanie z nowych form kultury. Ponadto spotkania autorskie są potrzebne zarówno pisarzom jak i czytelnikom. Są jedną z form popularyzacji literatury, służą promocji książek i ich twórców. Dają możliwość poznania ludzi pióra, uczą odbioru literatury, rozumienia sztuki, zachęcają do czytelnictwa, czasem także do podjęcia własnych prób pisarskich.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
34 000,00 zł

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Na co są potrzebne pieniądze w takim projekcie? Ciekawe. Przecież gdy autor przychodzi w jakieś miejsce - aby opowiadać o swoich książkach - to robi sobie za darmo (jeśli miejsce nie pobiera opłaty) reklamę. Ludzie (uczestnicy) nigdy nie płacą za spotkania autorskie. Są wręcz pożądani. Frekwencja jest pożądana.

  34 000 zł są na co?
  Mieszkanka27754  24.06.2021 12:57
 • Jaka jest lista twórców kultury?
  Mieszkanka27754  24.06.2021 13:01
 • Projekt został wycofany przez autorkę, więc pytania na tym etapie do niczego się już nie przysłużą. Zgadzam się jednak z Panią Mieszkanką27754, że przy składaniu takich pomysłów, należałoby wskazać w opisie poszczególnych "twórców kultury", których chce się zaprosić na spotkanie. Niektórzy mieszkańcy mogą sobie nie życzyć pewnych artystów, czy artystek.
  Mieszkaniec26464  24.06.2021 17:18
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany