Orientuj się na dzielnicy, czyli miejskie punkty informacyjne na Bielanach

251
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Bielany
Autor pomysłu Michał Michałowski
Współautorzy Krystian Lisiak
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
60 000 zł
Kategoria
 • edukacja
 • komunikacja publiczna i drogi
 • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Im lepiej mieszkańcy znają swoją okolicę, tym chętniej przemieszczają się po niej na pieszo lub rowerem. Projekt polega na zamontowaniu na terenie dzielnicy miejskich punktów informacyjnych z mapami najbliższej okolicy.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Bielany
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Dzielnica Bielany
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Miejsca z dużym ruchem pieszych np. skwer Jarnuszkiewicza, na Stawach Brustmana, Park Chomicza, Park Herberta, przy Parku Kępa Potocka, na Placu Konfederacji i inne.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Im lepiej mieszkańcy znają swoją okolicę, tym chętniej przemieszczają się po niej na pieszo lub rowerem. Projekt polega na zamontowaniu na terenie dzielnicy miejskich punktów informacyjnych z mapami najbliższej okolicy.
Opis projektu
Im więcej mieszkaniec wie na temat pobliskiej okolicy, tym bardziej może być skory do przemieszczania się na pieszo lub rowerem.
Projekt polega na montażu w wybranych miejscach dzielnicy kilkunastu miejskich punktów informacyjnych z mapami najbliższej okolicy.
Wybrane lokalizacje powinny charakteryzować się dużą częstotliwością odwiedzin przez mieszkańców jak okolice stacji metra czy parki.
Projektowanie uniwersalne
Nie
Projektowanie uniwersalne - Uzasadnienie
Mapa jako graficzna forma przedstawienia ilustracji nie będzie możliwa do odczytania przez osoby niewidome.
Uzasadnienie realizacji projektu
Realizacja projektu przyczyni się do osiągnięcia celów operacyjnych strategii Warszawa 2030: 2.2. Aktywnie spędzamy czas wolny blisko domu, 2.3. Korzystamy z usług blisko domu i 3.1. Korzystamy z atrakcyjnej przestrzeni publicznej (poprzez zapewnienie mieszkańcom łatwo dostępnej informacji o tym, co znajduje się w najbliższej okolicy).

Charakterystyka

Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
60 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Niemalże identyczny projekt realizuje obecnie ZDM. Jest to Miejski System Informacji. Po wstępnej rozmowie z ZDM oraz projektodawcą, oceniający zobowiązał się do pomocy w zaangażowaniu Urzędu Dzielnicy Bielany w celu zaproponowania ZDM instalacji tablic informacyjnych MSI w miejscach wskazanych przez projektodawcę.

Modyfikacje

16.01.2021 10:35
Autor projektu
16.01.2021 10:40
Autor projektu
22.03.2021 11:54
Koordynator w Dzielnicy Bielany

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Jak dla mnie to zbędny dubel istniejącego systemu Miejskiego Systemu Informacji

  W szczególności powiela to informacje, które już istnieją w przestrzeni dzielnicy i często dokładnie w zaproponowanych lokalizacjach

  Wystarczy odszukać np. niedaleko wejścia do UD Bielany charakterystyczny podświetlany niebieski punkt - mamy mapę wzbogaconą archiwalnymi zdjęciami oraz rysem historycznym na temat okolicy.

  To samo będzie blisko Metra Młociny, Metra Słodowiec, etc.

  Moim zdaniem nie trzeba nic więcej

  "W dwustronnych punktach informacyjnych (podświetlanych) po jednej stronie umieszczany jest schemat miasta z zaznaczonymi obszarami, arteriami, i najważniejszymi obiektami, a po drugiej szczegółowy plan okolicy o zasięgu 1,4 km, z wyróżnionym miejscem, w którym się znajdujemy."

  https://zdm.waw.pl/miejski-system-informacji/o-systemi-msi/

  Można rozważyć postawienie nowych - tam, gdzie ich obecnie nie ma
  Z zachowaniem istniejących standardów

  Są miejsca, w których by się takie dodatkowe informacje moim zdaniem przydały - np. wchodząc do ciągu Parków - Skweru Jarnuszkiewicza / Parku Herberta / Parku Olszyna z przyjemnością widziałbym mapę danego miejsca. I to nie tylko z terenem tego konkretnego parku, ale z zaproszeniem do odwiedzin kolejnych, sąsiadujących z nim terenów zielonych, którymi Dzielnica powinna się chwalić i zachęcać do ich odwiedzin
  Wojciech Zawiliński  15.01.2021 22:29
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany