Skatepark

253
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Wilanów
Autor pomysłu Anna Drewniak
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
280 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
  • sport
  • zdrowie
  • kondycja fizyczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Teren do wyczynowej jazdy na deskorolkach, rolkach, rowerach, hulajnogach dla młodzieży oraz wyznaczone miejsce do bezpiecznego użytkowania przez młodsze dzieci.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wilanów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ulica Olęderska, dz.ew. nr : 17 obręb 1-06-51
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Plac zabaw Olęderska 02-995 Warszawa
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Teren do wyczynowej jazdy na deskorolkach, rolkach, rowerach, hulajnogach dla młodzieży oraz wyznaczone miejsce do bezpiecznego użytkowania przez młodsze dzieci.
Opis projektu
W Wilanowie brakuje miejsc publicznych służących rekreacji i aktywnemu wypoczynkowi, dlatego jest bardzo duże zapotrzebowanie na takie miejsce jak SKATEPARK wśród lokalnej społeczności. Mieszkańcy są zmuszeni wozić samochodem swoje dzieci do innych lokalizacji, w których jest możliwość uprawiania sportów takich jak: jazda na deskorolce, rolkach, hulajnodze czy BMK. Z uwagi na łatwy dojazd ulicą Olęderską, realizacja projektu SKATEPARK przy zgłoszonym w BO projekcie „ZIELONA DOLINA”, zapewniłaby wielopokoleniowe miejsce spotkań i integracji mieszkańców, a młodzieży umożliwiłaby taką aktywność w okolicy zamieszkania. Kwota przewidziana na projekt w BO umożliwi utworzenie zabudowy typu SKATEPARK na powierzchni ok. 200 m2. Forma zabudowy przeznaczona będzie do wyczynowej jazdy na deskorolkach, rolkach, rowerach, hulajnogach dla młodzieży oraz wyznaczone miejsce do bezpiecznego użytkowania przez młodsze dzieci. Skateboarding jest sportem, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Obecnie jest coraz więcej miłośników tego sportu, ponieważ jest sposobem na aktywny wypoczynek, integruje młodzież i rozwija pasje sportowe. W wilanowskim SKATEPARK młodzież może wybrać aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu jako alternatywę dla pozycji siedzącej, która towarzyszy godzinom spędzanym przy komputerze (gry komputerowe), szczególnie, że projekt „ZIELONA DOLINA” zapewni także inne obiekty do zabaw i gier ruchowych.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Utworzenie ogólnodostępnego miejsca do pożądanej przez lokalną społeczność aktywności fizycznej na świeżym powietrzu dla dzieci i młodzieży, odciążenie rodziców w logistyce.

Charakterystyka

Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
280 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Koszt realizacji projektu przewyższa kwotę przyznaną w ramach limitu wartości pojedynczego projektu. Dodatkowo właściwe zagospodarowanie działki wymaga wycinki wielu drzew.

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Popieram pomysł, bardzo przydałaby się renowacja. Jeżdżę na deskorolce, niestety skatepark przy metrze Wilanowska ma taką ilość dziur i nierówności, że nie da się jeździć i jestem zmuszony iść na inny najbliższy skatepark (przy dworcu zachodnim, na którym jest zawsze pełno osób). Skatepark przy metrze Wilanowska mieści się bardzo blisko mojego domu, z chęcią bym z niego korzystał, jak i również moi koledzy.
    Franciszek Mejran  26.01.2021 08:59
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany