Budowa ścieżki rowerowej na Strażackiej

266
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Rembertów
Autor pomysłu Maciej Ciulkin
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
187 150 zł
Kategoria
  • komunikacja publiczna i drogi
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Budowa brakującej ścieżki rowerowej po północnej stronie ul. Strażackiej na odcinku od. ul. Zesłańców Polskich do ul. Żołnierskiej. - Nawierzchnia bitumiczna.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Rembertów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Północna strona ul. Strażackiej na odcinku od. ul. Zesłańców Polskich do ul. Żołnierskiej.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Budowa brakującej ścieżki rowerowej po północnej stronie ul. Strażackiej na odcinku od. ul. Zesłańców Polskich do ul. Żołnierskiej. - Nawierzchnia bitumiczna.
Opis projektu
Projekt przewiduje budowę ścieżki rowerowej o nawierzchni bitumicznej, po północnej stronie ul. Strażackiej na odcinku od. ul. Zesłańców Polskich do ul. Żołnierskiej. która będzie połączona z istniejącą infrastrukturą wzdłuż ul. Żołnierskiej.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Potrzebna jest budowa ścieżki rowerowej, która ułatwiałaby ruch rowerowy w Rembertowie. Obecnie mieszkańcy (rowerzyści) muszą pokonywać odcinek brakującej ścieżki po wąskiej ulicy na której ograniczenie prędkości wynosi 90km/h, co jest niezwykle niebezpieczne.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
187 150,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Budowa drogi dla rowerów na wskazanym odcinku ul. Strażackiej wymaga wycinki bardzo dużej liczby drzew (wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych zezwalających na wycinkę), wykonania nasypu i budowy odwodnienia (obecnie woda z jezdni spływa na pobocze, co po budowie drogi dla rowerów nie będzie możliwe). Ponadto, grunty mogą się okazać częściowo podmokłe i wymagać wymiany. Inwestycja o takim zakresie wymaga przygotowania wielobranżowej dokumentacji budowlanej. Opracowanie takiej dokumentacji zajmuje od 6 do kilkunastu miesięcy, w zależności od poziomu skomplikowania i czasu oczekiwania na uzgodnienia (w tym od instytucji niezależnych od miasta). Dokumentację opracowuje na zlecenie ZDM firma wybrana w przetargu, którego przeprowadzenie (od ogłoszenia do podpisania umowy) zajmuje ok. 2 miesięcy. Po ukończeniu dokumentacji, konieczny jest przetarg na wykonawcę robót, który również trwa ok. 2 miesięcy. Następnie, od 2 do 6 miesięcy zajmuje sama budowa. W związku z tym, że prace nad realizacją możemy zacząć dopiero w 2022 r., nie jest możliwe zakończenie, odebranie i rozliczenie robót do 15 grudnia 2022 r., czyli w ciągu jednego roku budżetowego. Ponadto, limit kosztów projektu na Rembertowie wynosi 187 150 zł. Koszt budowy 400 m drogi dla rowerów wynosi co najmniej 2-3 razy więcej niż ten limit.

Modyfikacje

20.01.2021 12:43
Autor projektu
01.06.2021 15:44
Koordynator w Dzielnicy Rembertów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany