Bezpłatne zajęcia gimnastyczne – zdrowy kręgosłup

310
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Białołęka
Kobiałka, Augustów Brzeziny, Grodzisk, Lewandów Annopol, Żerań
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
13 750 zł
Kategoria
 • sport
 • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 538 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Zajęcia gimnastyczne na zdrowy kręgosłup to ćwiczenia łączące w sobie elementy pilatesu, jogi i innych technik, których celem jest odciążenie kręgosłupa i wzmocnienie mięśni przykręgowych, mięśni brzucha i pleców. Zajęcia są bezpłatne dla mieszkańców. W ramach projektu uwzględniony jest zakup sprzętu - mat, piłek do pilatesu.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
08.01.2018 13:11
Zajęcia odbywały się od 2 lutego br. w Szkole Podstawowej nr 112, przy ul. Zaułek 34, w poniedziałki w godz.19.30-20.30 oraz w czwartki w godz. 18.30-19.30. Realizacja projektu trwała do 29 czerwca, a także, po przerwie wakacyjnej, od 4 września do 30 listopada 2017 r. (łącznie 65 godz. zajęć). „Zdrowy kręgosłup” to zajęcia polecane dla każdego bez względu na wiek czy poziom aktywności fizycznej. Ćwiczenia zapobiegają bólom kręgosłupa i wzmacniają mięśnie posturalne. Kluczową rolę odgrywa wzmacnianie, uelastycznianie i rozciąganie mięśni – wspomaga ono zmniejszenie dolegliwości bólowych, zwiększa dotlenienie i ukrwienie mięśni, a efektem jest ulga dla spiętych i zbolałych mięśni oraz brak kontuzji. Systematyczne ćwiczenia gwarantują utrzymywanie prawidłowej postawy ciała, wzmocnienie szkieletu mięśniowego i redukcję przykurczy mięśniowych.
Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Białołęka

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Białołęka
Obszar objęty pomysłem:
Kobiałka, Augustów Brzeziny, Grodzisk, Lewandów Annopol, Żerań
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Szkoła Podstawowa nr 112 z Oddziałami Integracyjnymi im. M. Kownackiej w Warszawie ul Zaułek 34
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Zajęcia będą się odbywały na Białołęce w Szkole Podstawowej nr 112 z Oddziałami Integracyjnymi im. M. Kownackiej w Warszawie lub w innej placówce oświatowej w rejonie ulic Ostródzka, Juranda ze Spychowa, Głębocka.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Zajęcia gimnastyczne na zdrowy kręgosłup to ćwiczenia łączące w sobie elementy pilatesu, jogi i innych technik, których celem jest odciążenie kręgosłupa i wzmocnienie mięśni przykręgowych, mięśni brzucha i pleców. Zajęcia są bezpłatne dla mieszkańców. W ramach projektu uwzględniony jest zakup sprzętu - mat, piłek do pilatesu.
Opis projektu
Zajęcia gimnastyczne na zdrowy kręgosłup to ćwiczenia łączące w sobie elementy pilatesu, jogi i innych technik, których celem jest odciążenie kręgosłupa i wzmocnienie mięśni przykręgowych, mięśni brzucha i pleców. Zajęcia są bezpłatne dla mieszkańców. Zajęcia będą zorganizowane w godzinach wieczornych lub w weekendy aby umożliwić udział osób pracujących.
Uzasadnienie realizacji projektu
Osoby po 35 roku życia są to osoby w większości pracujące, prowadzące siedzący tryb życia. Taki tryb życia powoduje narastające problemy z krążeniem oraz z kręgosłupem. Z uwagi na problemy z kręgosłupem takie osoby nie mogą biegać ani uczestniczyć w intensywnych zajęciach sportowych. Zorganizowane bezpłatne zajęcia ukierunkowane na zajęcia wzmacniające mięśnie brzucha i pleców, będą zachęcające z powodu braku takich zajęć na Zielonej Białołęce.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Zakładany koszt 65 godzin zegarowych zajęć = 10 400 zł (szacunkowy koszt 1 godziny zegarowej zajęć, z kosztem instruktora, energii elektrycznej, wynajęcia sali - 160 zł)
Zakładany koszt zakupu ok. 30 mat i piłek do pilatesu = 2 000 zł
Koszty promocji: 1000 zł
Koszty ubezpieczenia uczestników: max. 350 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
13 750,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

18.04.2016 11:46
Wydział Sportu i Rekreacji_Bia
20.04.2016 12:22
Koordynator w dzielnicy Białołęka

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (4)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Ciekawy projekt, bardzo potrzebny w dobie siedzenia przed komputerem cały dzień w pracy, super! Moje pytanie, czy te zajęcia będą odbywać się w konkretnych lokalizacjach, czy na świeżym powietrzu w rejonie ulic, które są wymienione w projekcie? Czy będą całoroczne, jaka planowana jest ich częstotliwość?
  Mieszkaniec527  14.01.2016 08:49
 • Zajęcia będą się odbywały na terenie jednej ze szkół na ZB. Myślę, że to bardzo fajny pomysł, żeby niektóre zajęcia mogły się odbywać na świeżym powietrzu przy ładnej pogodzie, ale to już chyba najlepiej będzie ustalać z instruktorem :)
  Mieszkaniec  14.01.2016 17:56 Autor projektu
 • kolejny projekt który każdy może sobie zrealizować sam czy to na siłowni czy samodzielnie np. poprzez bieganie, jazdę na rowerze, basen! Czy na dzielnicy na prawdę nie mamy ważniejszych potrzeb jak topienie 13k w projekcie po którym nie będzie śladu
  Mieszkaniec3622  30.05.2016 14:17
 • Zajęcia zaczynają się 2 lutego. Więcej informacji tutaj:
  http://www.bialoleka.waw.pl/aktualnosc-1306-ruszamy_z_realizacja_projektow.html
  Mieszkaniec  19.01.2017 20:34 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany