Wzbogacenie księgozbioru Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 78

283
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Praga-Południe
Autor pomysłu Mieszkanka
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
30 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt zakłada zakup do biblioteki nowości książkowych pojawiających się na rynku wydawniczym
i uzupełnienie brakujących części cykli autorskich. Zakupy będą realizowane przez cały rok, co pozwoli na systematyczne uatrakcyjnianie dostępnej oferty. Z projektu skorzystają bezpłatnie dzieci, młodzież, dorośli.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Majdańska 5

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada zakup do biblioteki nowości książkowych pojawiających się na rynku wydawniczym
i uzupełnienie brakujących części cykli autorskich. Zakupy będą realizowane przez cały rok, co pozwoli na systematyczne uatrakcyjnianie dostępnej oferty. Z projektu skorzystają bezpłatnie dzieci, młodzież, dorośli.
Opis projektu
Projekt ma na celu zakup nowości książkowych w 2022 roku do Wypożyczalni dla Dorosłych
i Młodzieży nr 78 znajdującej się przy ul. Majdańskiej 5. Z wykonanego projektu będą mogli korzystać bezpłatnie (zgodnie z regulaminem korzystania ze zbiorów Biblioteki Publicznej im. Z.J. Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy) wszyscy mieszkańcy Pragi Południe i nie tylko. Udostępnianie zbiorów będzie odbywało się w godzinach pracy Biblioteki, tj. 10.00-19.00 od poniedziałku do piątku. Dzięki katalogowi online czytelnik będzie miał możliwość zamówienia egzemplarza, czy też jego rezerwacji, 24 h na dobę od poniedziałku do niedzieli. Wszystkie zakupione nowości książkowe będą sygnowane naklejką informującą z jakich środków nastąpiło pozyskanie do zbiorów biblioteki. Nowości będą również eksponowane w internetowym katalogu biblioteki z informacją o drodze pozyskania egzemplarza.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Do głównych zadań biblioteki należy gromadzenie i udostępnianie zbiorów bibliotecznych. Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 78 wywiązuje się z tego zadania. Jednak chcąc przyciągnąć czytelników do biblioteki w jej zbiorach powinny pojawiać się, systematycznie nowe książki. Gdyby udało się nam pozyskać środki z budżetu partycypacyjnego na zakup nowości będziemy mogli sprostać oczekiwaniom naszych użytkowników. Czytelnicy często wskazują nam tytuły, które chcieliby aby pojawiły się w naszym księgozbiorze. Niestety dość często nie udaje się zakupić tych poszukiwanych i potrzebnych tytułów. Pozyskane środki umożliwiłyby również uzupełnienie części cyklów. Księgozbiór biblioteki jest duży, korzysta z niego bardzo wielu mieszkańców Pragi Południe. Niejednokrotnie powodem korzystania ze zbiorów jest brak możliwości finansowych użytkowników. Nie mogą pozwolić sobie na zakup książek na własność. Biblioteka zapewnia równy dostęp do zbiorów, a także szeroko rozumianej kultury każdemu członkowi społeczeństwa. Ze zrealizowanego projektu czytelnicy będą korzystali bezpłatnie.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Koszt realizacji projektu: 30 000 zł
W ramach tej kwoty planowany jest zakup 1111 vol. zakładając średnią cenę książki 27 zł
Na zakup będą składały się książki z zakresu:
- literatury beletrystycznej dla czytelnika dorosłego (powieści obyczajowe, kryminały, sensacje, thriller, fantastyka) - 750 vol. za kwotę 20 250 zł
- literatura faktu/popularnonaukowa z różnych dziedzin wiedzy - 200 vol. za kwotę 5400 zł
- literatura dla dzieci (powieści, bajki, opowiadania, literatura popularnonaukowa przeznaczona dla niedorosłego czytelnika) - 161 vol. za kwotę 4347 zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
30 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Zwiększenie czytelnictwa, pogłębianie wiedzy.

Modyfikacje

17.04.2021 19:11
Wydział Kultury i Sporty dla Dzielnicy Praga Południe
20.04.2021 13:38
Koordynator w Dzielnicy Praga Południe

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Projekt Pani Kierownik Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 78 z rekomendacją Pani Dyrektor tej samej placówki - kolejny z resztą w takim schemacie - a podobno miasto pracuje nad tym, żeby od-urzędniczyć Budżet Obywatelski - na prawdę inaczej się już nie da?
    Mieszkaniec12891  20.01.2021 14:53
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany