Drążki do podciągania park do street workout'u - Wał Miedzeszyński Marokańska Sosabowskiego

528
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Praga-Południe
Autor pomysłu Krzysztof Owczarek
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
150 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • przestrzeń publiczna
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt związany z zapewnieniem infrastruktury do treningów (podciągania/kalisteniki/street-workout'u) dla mieszkańców Saskiej Kępy w okolicach ulicy Afrykańskiej.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
skrawek terenu pomiędzy osiedlem domków, a osiedlem na Gocławiu ograniczony ulicami Marokańska, Wał Miedzeszyński, Sosabowskiego, Bora-Komorowskiego, działki ew. nr 2 z obrębu 30603 i 5 z obrębu 30124.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
skrawek terenu pomiędzy osiedlem domków, a osiedlem na Gocławiu ograniczony ulicami Marokańska, Wał Miedzeszyński, Sosabowskiego, Bora-Komorowskiego, działki ew. nr 2 z obrębu 30603 i 5 z obrębu 30124.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt związany z zapewnieniem infrastruktury do treningów (podciągania/kalisteniki/street-workout'u) dla mieszkańców Saskiej Kępy w okolicach ulicy Afrykańskiej.
Opis projektu
Gdzie?
Na terenach trawiastych Wału Miedzeszyńskiego w okolicach ulic Afrykańskiej oraz Algierskiej funkcjonuje dosyć popularna siłownia plenerowa. Niestety wśród sprzętów brakuje kilku bardzo podstawowych elementów, które pozwoliłyby na trening osobom, o nieco wyższym poziomie sprawności fizycznej, a także wszystkim zainteresowanym kalisteniką/podciąganiem/street workout'em.

Dlaczego?

W okolicach Saskiej Kępy oraz Gocławia znajduje się już kilka podobnych obiektów, które cieszą się bardzo dużą popularnością - przykładem może być zestaw drążków nad Jeziorkiem Gocławskim. Obiekt jest w użyciu w zasadzie codziennie od rana do wieczora, a specyfika treningu sprawia, że osoby z niego korzystające zachowują się na ogół bardzo cicho i nie przeszkadzają mieszkańcom okolicznych zabudowań.

Miasto ma doświadczenie w realizacji wielu takich obiektów, a my, mieszkańcy okolic Afrykańskiej mamy świetne miejsce na tego typu obiekt.

Podstawowe wymagania:

Minimalne wymagania wysokości drążków: przynajmniej 240cm licząc od poziomu podłoża.
Liczba drążków: jak najwięcej, obiekt na pewno będzie cieszył się bardzo dużą popularnością. Nawierzchnia bezpieczna żwirowa ok. 100 m2 ograniczona obrzeżami. Konstrukcja drążków ze stali nierdzewnej. W przypadku, gdy projekt zostanie dopuszczony do głosowania i następnie wybrany do realizacji, należy uzgodnić z Wydziałem Kształtowania Przestrzeni Publicznej Biura Architektury i Planowania Przestrzennego zagospodarowanie terenu, wzornictwo i kolorystykę obiektów małej architektury/ urządzeń sportowych/ oświetlenia, a także materiały i kolorystykę nawierzchni. W ramach inwestycji należy zastosować kosze metalowe w kształcie walca albo betonowe według wzoru miejskiego (z deklem/ daszkiem lub bez), a także stojaki rowerowe z płaskownika (według wzoru miejskiego, o długości 0,7-1,0 m). Elementy metalowe obiektów małej architektury powinny być malowane na kolor zbliżony do RAL 7016, zaś elementy drewniane – wykonane z drewna o twardości minimum 40 MPa. Ciągi piesze (ścieżki, alejki) powinny być wykonane z nawierzchni mineralnej lub mineralno-żywicznej o kolorystyce zbliżonej do naturalnego koloru ziemi, żwiru, piasku (według systemu NCS: barwy z węższego przedziału Y-Y50R, o stopniu sczernienia nie większym niż 20% i chromatyczności nie większej niż 20%).

Projektowanie uniwersalne
Nie
Projektowanie uniwersalne - Uzasadnienie
Niestety jest to obiekt treningowy, który może nie być odpowiedni dla 100% mieszkańców.

"Wykluczenie" dotyczy jednak osób, które mają poważne przeciwskazania do wykonywania wszelkich aktywności fizycznych.

Projekt można traktować jako rozszerzenie obecnej siłowni plenerowej o możliwości treningowe dla osób o średnio-zaawansowanym i wyższym stopniu sprawności fizycznej.
Uzasadnienie realizacji projektu
Najbliższe "parki drążkowe" znajdują się na Gocławiu, w okolicach Stadionu Narodowego i Parku Skaryszewskiego, a więc w znacznej odległości od proponowanej okolicy. Wszystkie wspomniane obiekty są bardzo popularne i z pewnością bardzo popularny będzie również ten obiekt.

Koszt projektu może zamknąć się w niewielkiej kwocie (przy zaledwie 2-3 drążkach) lub kwocie wyższej przy lepiej wyposażonym zestawie.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1. 25 000 zł - nawierzchnia bezpieczna pod drążkami plus ścieżka dojścia, 2. 95 000 zł - zestaw drążków ze stali nierdzewnej, 3. 10 000 zł - transport z montażem , 4. 10 000 zł - projekt, 5. 10 000 zł - kosz tablica z regulaminem ławka.
Razem 150 000 zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
150 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Projekt można traktować jako rozszerzenie obecnej siłowni plenerowej przy ul. Algierskiej/Wał Miedzeszyński o możliwości treningowe dla osób o średnio-zaawansowanym i wyższym stopniu sprawności fizycznej.

Modyfikacje

19.04.2021 10:04
Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Praga-Południe
19.04.2021 12:45
Koordynator w Dzielnicy Praga Południe
01.06.2021 13:51
Koordynator w Dzielnicy Praga Południe

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany