Iluminacje świąteczne i nowe świerki na Bielanach i Pradze Południe

718
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2022
Autor pomysłu Joanna Radziejewska
Współautorzy Mieszkanka
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
1 200 000 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski
Posadzenie świerków, zamontowanie dekoracji oraz wolnostojących elementów świetlnych:
BIELANY: ul. Schroegera na odcinku od Reymonta do Al. Zjednoczenia
GOCŁAW: wzdłuż ul. Grochowskiej od ul. Zielenieckiej do ronda Wiatraczna, Rondzie Wiatraczna oraz wzdłuż ulicy Nowaka Jeziorańskiego od Rechniewskiego do Poligonowej.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Bielany - u. Schroegera, Praga Południe - Aleja Zieleniecka, ul. Grochowska od Alei Zielenieckiej do Ronda Wiatraczna, Rondo Wiatraczna, ulica Nowaka Jeziorańskiego od Poligonowej do Rechniewskiego, główne skrzyżowania na Gocławiu.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Posadzenie świerków, zamontowanie dekoracji oraz wolnostojących elementów świetlnych:
BIELANY: ul. Schroegera na odcinku od Reymonta do Al. Zjednoczenia
GOCŁAW: wzdłuż ul. Grochowskiej od ul. Zielenieckiej do ronda Wiatraczna, Rondzie Wiatraczna oraz wzdłuż ulicy Nowaka Jeziorańskiego od Rechniewskiego do Poligonowej.
Opis projektu
Proponujemy posadzenie nowych świerków we wskazanych podczas realizacji projektu miejscach 5 dużych świerków na Bielanach oraz 15 na Pradze Południe. Podczas okresu świątecznego drzewa te proponujemy udekorować lampkami choinkowymi. Zamontowanie w okresie świątecznym latarniowych oraz wolno stojących dekoracji świątecznych we wskazanych miejscach.
Na Bielanach na ul. Schroegera na odcinku od Reymonta do ul. Zjednoczenia. Dekoracje w kolorze białym, światło ciepłe żółte, kształt dekoracji: gwiazdki, śnieżynki lub inne wzory zatwierdzone przez autora projektu.
Na Pradze Południe w kolorze białym zimnym. Latarniowe dekoracje świąteczne na Pradze Południe wzdłuż ul. Grochowskiej od ul. Zielenieckiej do ronda Wiatraczna, Rondzie Wiatraczna.
W wybranym miejscu np. skrzyżowanie z Podskarbińską proponujemy ustawienie 3 wolno stojących elementów dekoracyjnych np. kolorowe choinki, na Rondzie Wiatraczna proponujemy ustawienie 3 wolno stojących elementów dekoracyjnych.
Kolejna ulica, którą proponujemy w okresie świątecznym ozdobić latarniowymi dekoracjami świątecznymi to ulica Nowaka Jeziorańskiego na Gocławiu. Na skrzyżowaniach ul. Fieldorfa/Nowaka Jeziorańskiego, ul. Fieldorfa/Bora Komorowskiego, ul. Fieldorfa/Meissnera oraz Bora Komorowskiego/Abrahama proponujemy ustawienie 5 wolno stojących elementów dekoracyjnych np. anielskich skrzydeł, renifera, żołnierzyka, choinki, czy gwiazdy. Takie typowo świąteczne elementy kojarzące się ze świętami.
Wszystkie te elementy dekoracyjne na Pradze Południe na Gocławiu w kolorze biały zimnym z efektem błysku w co np. piątej diodzie. Chodzi o rozjaśnienie tych miejsc, które w okresie zimowym są ciemne, a przez to również niebezpieczne.
Drzewa iglaste świerki syberyjskie albo jodły
Bielany szt. 5 Osiedle Stare Bielany/Piechotkowo
Praga Południe szt. 15 Bora Komorowskiego, Fieldorfa.
Bielany ul. Schroegera
latarniowe dekoracje świąteczne 21 latarni plus 4 zapasowe
Praga Południe-
ul. Grochowska latarniowe dekoracje świąteczne 201 latarni plus 20 zapasowe
Rondo Wiatraczne latarniowe dekoracje świąteczne 21 latarni plus 4 zapasowe
Nowaka Jeziorańskiego latarniowe dekoracje świąteczne 46 latarni plus 6 zapasowe
elementy wolno stojące:
ul. Grochowska 3 szt.
Rondo Wiatraczne 3 szt.
Gocław 5 szt.
Autorzy projektu wnioskują o możliwość zatwierdzenia wybranych wzorów przy realizacji projektu.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Zimą szybko zapada zmierzch, jest ciemno i smutno. Gocław: w okresie świątecznym dobrze będzie rozświetlić dodatkowo główna ulicę Pragi Południe Grochowską. Do tej pory dekoracje świąteczne kończą się na ul. Zielenieckiej. Ulica Targowa jest wspaniale udekorowana w okresie świątecznym. Cudownie byłoby, gdyby ozdobiona zostały ulica Grochowska i wyremontowane rondo Wiatraczna. Wtedy ta część miasta przybliżyłaby się wyglądem do lewej strony miasta.
Dodatkowe 5 wolno stojących elementów dekoracyjnych ustawionych na głównych skrzyżowaniach Gocławia oraz latarniowe dekoracje świąteczne wzdłuż Nowaka Jeziorańskiego uzupełnią dekoracje świąteczne na Gocławiu.
Bielany:
Od wielu lat ważne i piękne miejsca w Warszawie są dekorowane i iluminowane z okazji świąt Bożego Narodzenia. Na Bielanach także mamy miejsca, które są wyjątkowe i zasługują na wyróżnienie. Wśród nich jest ulica Schroegera jedna z najstarszych i najpiękniejszych ulic bielańskich, położona w sąsiedztwie równie urokliwych uliczek Starych Bielan. Piękno i specyficzny klimat tej części Starych Bielan sprawia, że mieszkańcy chętnie ją odwiedzają podczas weekendowych spacerów. Ulica Schroegera wraz z sąsiadującą z nią ulicą Przybyszewskiego z ogródkiem Pana Filipa z ul. Przybyszewskiego 51 i jego pięknymi iluminacjami świątecznymi oraz liczne w pobliżu kawiarenki sprawiają, że to właśnie je wybierają mieszkańcy na weekendowe spacery.
Nowe świerki/ jodły posadzone w ramach tego projektu chociaż troszkę wyrównają ubytek w drzewostanie na Pradze Południe jaki spowodowały wycięte ostatnio na Bielanach i Pradze Południe drzewa, czyli nowo posadzone 20 duże świerki albo jodły.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
1 200 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Negatywne opinie BSKZ, ZZW, UD wykluczają nasadzenia drzew - świerków (p.1, p.3) Negatywna opinia ZDM wydz. Oświetlenia dotycząca zasilania i instalacji iluminacji (p.3)

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany