Tężnia solna z suchym aerozolem solnym

294
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Śródmieście
Autor pomysłu KRZYSZTOF LASKUS
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
300 000 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
  • ZDROWIE PUBLICZNE
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
BUDOWA TĘŻNI SOLNEJ Z WYKORZYSTANIEM AEROZOLU SOLNEGO KTÓRY WYTWARZA URZĄDZENIE MEDYCZNE ZWANE HALOGENERATOREM. NIE POTRZEBUJE ANI PRZYŁĄCZA WODY ANI KANALIZACJI GDYŻ JEST ZASILANE ENERGIĄ ELEKTRYCZNĄ O MOCY 5 KW. JEGO SKUTECZNOŚĆ W LECZENIU SCHORZEŃ ASTMY,DRÓG ODDECHOWYCH,POCHP POTWIERDZONA JEST BADANIAMI KLINYCZNYMI.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Śródmieście
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Skwer u zbiegu ul. Wspólnej i Emilii Plater
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
OBRĘB NR.50501 DZIAŁKA NR.55 , 56 DYSPONENT TERENU : M.ST.WARSZAWA SKWER MIEJSKI BLISKO SZKOŁA, PRZEDSZKOLE, DOSTĘP DLA WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
BUDOWA TĘŻNI SOLNEJ Z WYKORZYSTANIEM AEROZOLU SOLNEGO KTÓRY WYTWARZA URZĄDZENIE MEDYCZNE ZWANE HALOGENERATOREM. NIE POTRZEBUJE ANI PRZYŁĄCZA WODY ANI KANALIZACJI GDYŻ JEST ZASILANE ENERGIĄ ELEKTRYCZNĄ O MOCY 5 KW. JEGO SKUTECZNOŚĆ W LECZENIU SCHORZEŃ ASTMY,DRÓG ODDECHOWYCH,POCHP POTWIERDZONA JEST BADANIAMI KLINYCZNYMI.
Opis projektu
PROJEKT ZAKŁADA BUDOWĘ TĘŻNI SOLNEJ KTÓRA JEST ZASILANA SUCHYM AEROZOLEM SOLNYM WYTWARZANYM PRZEZ URZĄDZENIE ZWANE HALOGENERATOREM, ABY UMOŻLIWIĆ REALIZACJĘ PROJEKTU POTRZEBNE JEST PRZYŁĄCZE ELEKTRYCZNE O MOCY 5 KW. Z PUNKTU MEDYCZNEGO CZĄSTECZKI AEROZOLU SOLNEGO WYTWARZANEGO PRZEZ HALOGENERATOR MOGĄ DOTRZEĆ DO OSKRZELI I OSADZAJĄC SIĘ NA BŁONIE ŚLUZOWEJ,ROZRZEDZAJĄ ZALEGAJĄCY SIĘ ŚLUZ CO PROWADZI DO OCZYSZCZENIA NASZEGO UKŁADU ODDECHOWEGO. TAKIE INHALACJE MAJĄ DZIAŁANIA LECZNICZE ORAZ PROFILAKTYCZNE,SĄ CAŁKOWICIE BEZPIECZNE DLA ZDROWIA I NIE WYMAGAJĄ NADZORU LEKARSKIEGO. ATUTEM TAKIEJ TĘŻNI Z SUCHYM AEROZOLEM SOLNYM JEST TO ŻE WYTWARZANY JEST BEZ UŻYCIA WODY CO UMOŻLIWIA KORZYSTANIE Z NIEGO PRZEZ CAŁY ROK. BADANIA KLINICZNE PRZEPROWADZONE NIE TYLKO W POLSCE POTWIERDZAJĄ SKUTECZNOŚĆ W LECZENIU SCHORZEŃ UKŁADU ODDECHOWEGO (ASTMA OSKRZELOWA, POCHP). TĘŻNIA ZASILANA SUCHYM AEROZOLEM SOLNYM W PRZECIWIEŃSTWIE DO TRADYCYJNEJ TĘŻNI JEST BEZPIECZNA DLA OTACZAJĄCEJ NAS PRZYRODY,TE KTÓRE JUŻ SĄ WYBUDOWANE SĄ POPIERANE PRZEZ STOWARZYSZENIE HALOTERAPI POLSKA, KTÓRA DZIAŁA NA RZECZ ROZWOJU I LEPSZEGO DOSTĘPU DO HALOTERAPI WŚRÓD SPOŁECZEŃSTWA.DOSTĘP DO TAKIEJ INHALACJI MIELIBY WSZYSCY MIESZKAŃCY NIE ZALEŻNIE OD WIEKU.W SĄSIEDZTWIE TĘŻNI POWINNY ZNAJDOWAĆ SIĘ DODATKOWE ŁAWECZKI, KOSZE NA ŚMIECIE ORAZ DODATKOWE NASADZENIA KRZEWÓW.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
PROJEKT ZWIĄZANY JEST Z ZANIECZYSZCZONYM POWIETRZEM,SMOGIEM ORAZ PROBLEMAMI ZDROWOTNYMI MIESZKAŃCÓW. SĄ TO PODSTAWOWE PROBLEMY Z KTÓRYMI NALEŻY WALCZYĆ A KTÓRE DZIĘKI TĘŻNI ZASILANEJ SUCHYM AEROZOLEM SOLNYM POPRAWI STAN POWIETRZA I ZMNIEJSZY DOLEGLIWOŚCI ZDROWOTNE DZIECI I DOROSŁYCH. TĘŻNIA SOLNA TO WOLNOSTOJĄCE INHALATORIUM KTÓRE MOŻE DZIAŁAĆ CAŁY ROK I KORZYSTAC Z NIEJ MOGĄ WSZYSCY SPACEROWICZE. JEDNYM Z PRIORYTETÓW MINISTERSTWA ZDROWIA, WHO, UE, JEST ZMNIEJSZENIE ZAPADALNOŚCI I PRZEDWCZESNEJ UMIERALNOŚCI Z POWODU PRZEWLEKŁYCH CHORÓB UKŁADU ODDECHOWEGO. STOSOWANIE UZDROWISKOWYCH METOD PODNOSI ŚWIADOMOŚĆ ZDROWOTNĄ ORAZ SPRZYJA INTEGRACJI SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
300 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Teren wskazany do realizacji projektu dz. ew. nr 55 z obrębu 5-05-01 jest terenem przedszkola (nie jest to teren powierzony w administrowanie Zarządu Terenów Publicznych). Natomiast na terenie dz. ew. nr 56 z obrębu 5-05-01 zrealizowany został projekt BO 2019 nr 936 pn. Siłownia plenerowa dla mieszkańców w rejonie Emilii Plater, wprowadzenie kontraruchu rowerowego, a w ramach BO 2021 wybrany został projekt nr 617 pn. Mini ogród pomologiczny, którego realizacja nastąpi do końca 2021 roku. Powierzchnia terenu, istniejące i planowane zagospodarowanie oraz infrastruktura gazowa nie pozwalają na umieszczenie kolejnego elementu w przestrzeni publicznej. Przyłączenie tężni do sieci energetycznej trwa około 18 miesięcy co powoduje, że projekt nie jest możliwy do zrealizowania w ciągu jednego roku budżetowego. Projekt nie spełnia wymagań określonych w pkt. 8,9, 12 i 13.

Modyfikacje

29.01.2021 14:54
Koordynator w Dzielnicy Śródmieście

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Brawo, brawo. W Śródmieściu jest masę miejsca dla takich projektów. Ludzi jest dużo a smród spalin robi swoje. Tężnia solna tak solankowa nie.
    Mieszkaniec3114  15.02.2021 23:56
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany