Chodnik, ławka, kwietna łąka

1088
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Mokotów
rejon F
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
28 002 zł
Kategoria
  • komunikacja/drogi
  • ochrona środowiska
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt ma na celu rewitalizację trawnika u zbiegu ulic Konduktorskiej i Piaseczyńskiej poprzez dobudowanie 50 metrów kwadratowych chodnika w miejsce wydeptanej przez mieszkańców ścieżki przebiegającej wzdłuż ul. Konduktorskiej oraz przekształcenie w kwietną łąkę pozostałej części trawnika wraz z przyległym klombem.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
rejon F
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Piaseczyńska 45 i Konduktorska 2
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Projekt dotyczy zdewastowanego trawnika u zbiegu ulic Konduktorskiej i Piaseczyńskiej. Jest on zlokalizowany na działce miejskiej i w przestrzeni publicznej.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt ma na celu rewitalizację trawnika u zbiegu ulic Konduktorskiej i Piaseczyńskiej poprzez dobudowanie 50 metrów kwadratowych chodnika w miejsce wydeptanej przez mieszkańców ścieżki przebiegającej wzdłuż ul. Konduktorskiej oraz przekształcenie w kwietną łąkę pozostałej części trawnika wraz z przyległym klombem.
Opis projektu
Pierwszym elementem projektu jest dobudowanie około 50 metrów kwadratowych chodnika w miejsce wydeptanej przez mieszkańców ścieżki przebiegającej wzdłuż ul. Konduktorskiej. Chodnik powstanie na istniejącej od lat ścieżce prowadzącej przez zdewastowany trawnik. Ścieżka ta prowadzi od przejść dla pieszych (przez ul. Konduktorską i Piaseczyńską) i łączy pobliskie osiedle mieszkaniowe oraz sąsiadującą szkołę podstawową z chodnikiem wzdłuż ul. Konduktorskiej, a także sklepem spożywczym i apteką.

Drugim elementem projektu będzie rewitalizacja zdewastowanego trawnika przez przekształcenie go w kwietną łąkę o powierzchni około 160 m. kw. Łąka ta powstanie po obydwu stronach nowo wybudowanego chodnika na obecnie zdewastowanym trawniku, a także na sąsiadującym klombie, który również jest obecnie zdewastowany. Stworzenie kwietnej łąki poprawi estetykę zieleni miejskiej w jednym z najbardziej uczęszczanych miejsc na osiedlach mieszkaniowych znajdujących się przy zbiegu ulic: Piaseczyńskiej, Konduktorskiej, Pilatich i Piwarskiego. Przekształcenie trawnika w kwietną łąkę stworzy miejsce wytchnienia dla mieszkańców i dom dla wielu gatunków roślin i owadów.

Trzecim elementem projektu będzie ulokowanie ławki (tyłem do ulicy Konduktorskiej) przy nowo wybudowanym chodniku i łące, co stworzy możliwość obcowania z przyrodą dla mieszkańców - np. matkom z dziećmi, a także seniorom. Dodatkowo na ławce umieszczona zostanie krótka informacja na mosiężnej tabliczce o kwietnej łące wraz ze wskazaniem gatunków roślin, które się na nią składają. Za ławką - wzdłuż ulicy Konduktorskiej - proponujemy posadzenie żywopłotu. Stanowiłby on naturalną barierę pomiędzy ulicą a chodnikiem. Tworzyłby również
Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt łączy w sobie praktyczne cele związane z rewitalizacją zieleni miejskiej oraz poprawy komunikacji pieszej w miejscu uczęszczanym przez mieszkańców. Chodnik powstanie w miejscu od lat wydeptanej ścieżki na zdewastowanym trawniku - prowadzącej od osiedli mieszkaniowych i szkoły podstawowej przez przejścia dla pieszych do sklepu spożywczego, apteki i chodnika wzdłuż ul. Konduktorskiej. Przekształcenie trawnika w kwietną łąkę stworzy miejsce wytchnienia dla mieszkańców i dom dla wielu gatunków roślin i owadów. Ulokowanie ławki przy nowo wybudowanym chodniku i łące stworzy możliwość obcowania z przyrodą dla mieszkańców - np. matkom z dziećmi, a także seniorom.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1. Wykonanie 160 m kwadratowych kwietnej łąki (przy założeniu kosztów na poziomie 40 zł za m. kw.): 6400 zł
2. Wykonanie 22 metrów bieżących żywopłotu (przy założeniu kosztów na poziomie 960 zł za 10 m.b.): 2112 zł
3. Wykonanie 50 m kwadratowych chodnika (przy założeniu kosztów na poziomie 200 zł m. kw.): 10000 zł
4. Dostawienie ławki wraz z mosiężną tabliczką informacyjną opisującą gatunki kwiatów i owadów na łące kwietnej (przy założeniu kosztów zakupu i montażu ławki na poziomie 990 i mosiężnej tabliczki na poziomie 500 zł) - 1490 zł.
5. Koszty przygotowania projektu chodnika - 8000 zł
Łączny koszt projektu: 28002 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
28 002,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Koszty koszenia łąki 2-3 razy do roku. Koszty powinny być niższe od kosztów utrzymania obecnie istniejącego trawnika.
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
1 600,00 zł

Modyfikacje

15.01.2016 12:14
Autor projektu
15.01.2016 12:20
Autor projektu
26.02.2016 09:53
Autor projektu
10.03.2016 19:28
Autor projektu
11.05.2016 18:02
Koordynator w Dzielnicy Mokotów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany