44 ławki dla Sielc

1175
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Mokotów
rejon F
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
43 560 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 473 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Dostępne publicznie miejskie ławki to miejsce spotkań i odpoczynku dla ludzi w każdym wieku. Korzystają z nich spacerujące matki z dziećmi, osoby starsze potrzebujące wytchnienia, a także młodzież. Celem niniejszego projektu jest ulokowanie 44 nowych ławek miejskich na terenie Sielc - przy 4 głównych szlakach pieszych wzdłuż 4 ulic.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
28.09.2020 13:17

W ramach projektu, na terenie mokotowskich Sielc zamontowano kilkadziesiąt nowych ławek.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Zarząd Oczyszczania Miasta / Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
rejon F
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Sobieskiego, Gagarina, Piaseczyńska, Czerniakowska
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Nowe ławki powinny być zlokalizowane w miejscach uczęszczanych przez pieszych. Sugerowane lokalizacje to: 1. ul. Piaseczyńska - przy chodniku po wschodniej stronie ulicy na odcinku od ul. Dolnej do ul. Jaworowskiej (6 ławek) 2. ul. Sobieskiego - przy chodnikach po obu stronach ulicy na odcinku od ul. Gierymskiego do ul. Idzikowskiego (15 ławek) 3. ul. Gagarina - przy chodnikach po obu stronach ulicy na całej jej długości (15 ławek) 4. ul. Czerniakowska - przy chodnikach po wschodniej stronie ulicy na odcinku od ul. Bartyckiej do Al. Witosa (8 ławek)
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Dostępne publicznie miejskie ławki to miejsce spotkań i odpoczynku dla ludzi w każdym wieku. Korzystają z nich spacerujące matki z dziećmi, osoby starsze potrzebujące wytchnienia, a także młodzież. Celem niniejszego projektu jest ulokowanie 44 nowych ławek miejskich na terenie Sielc - przy 4 głównych szlakach pieszych wzdłuż 4 ulic.
Opis projektu
Celem projektu jest zachęcenie mieszkańców Sielc do przebywania na zewnątrz przez zwiększenie liczby ogólnodostępnych ławek miejskich. Dostępne publicznie miejskie ławki staną się miejscem odpoczynku dla ludzi w każdym wieku. Korzystać z nich będą spacerujące matki z dziećmi, osoby starsze potrzebujące wytchnienia, a także młodzież. W ramach niniejszego projektu przy głównych szlakach pieszych na terenie Sielc postawione zostaną 44 ławki.

Aby ławki zachęcały do przebywania w przestrzeni miejskiej muszą one być ulokowane w miejscach uczęszczanych - blisko głównych szlaków pieszych, ale jednocześnie muszą one dawać poczucie bezpieczeństwa i intymności. Muszą one również być estetyczne, wygodne i trwałe. Ławki takie powinny być odpowiednio wyprofilowane i mieć wygodne oparcie.

Projekt nastawiony jest na zachęcanie mieszkańców Sielc do przebywania na świeżym powietrzu, a także nawiązywania i wzmacniania więzi społecznych. Projekt ten nastawiony jest na promowanie ruchu pieszego i aktywizację lokalnych społeczności, a także propagowanie otwartości, zrozumienia i współpracy.
Uzasadnienie realizacji projektu
Ławki miejskie to element przestrzeni miejskiej, który w ostatnich latach zanikał. Ich brak spowodował, że mieszkańcy coraz bardziej zaczęli zamykać się w swoich mieszkaniach i przestali korzystać z przestrzeni miejskiej. Ruch pieszy w coraz większym stopniu zaczął być wypierany przez ruch samochodowy. To zdehumanizowało przestrzeń miejską i zniechęciło mieszkańców do wychodzenia na zewnątrz, przemieszczania się pieszo i korzystania z przestrzeni miejskiej. Celem tego projektu jest odwrócenie opisanego trendu przez udostępnienie ławek miejskich przy głównych szlakach pieszych na terenie Sielc. Dostępne publicznie ławki zachęcą do chodzenia, korzystania z przestrzeni miejskiej i staną się miejscem odpoczynku dla ludzi w każdym wieku.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Koszt jednej ławki wraz z montażem: 990 zł.
Łączny koszt realizacji projektu: 44 * 990 zł = 43560 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
43 560,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
4 400 zł prace konserwacyjne
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
4 400,00 zł

Modyfikacje

18.05.2016 13:37
Koordynator w Zarządzie Oczyszczania Miasta

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany