Bezpieczne przejście na Pobożnego

317
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Ursus
Autor pomysłu Małgorzata Bernat
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
40 000 zł
Kategoria
  • komunikacja publiczna i drogi
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Wyposażenie istniejącego przejścia dla pieszych w nowoczesne oświetlenie LED, oraz montaż progów spowalniających przy skrzyżowaniu ul. H. Pobożnego z ul. Orląt Piastowskich i ul. W. Kadłubka na wysokości szkoły podstawowej i przedszkola, oraz szkoły języków obcych, na drodze do drugiej szkoły podstawowej i cmentarza.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursus
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Henryka Pobożnego przy skrzyżowaniu z ul. Orląt Piastowskich i ul. Wincentego Kadłubka
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
modernizacja istniejącego przejścia dla pieszych przy ul. H Pobożnego przy skrzyżowaniu z ul. Orląt Piastowskich
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Wyposażenie istniejącego przejścia dla pieszych w nowoczesne oświetlenie LED, oraz montaż progów spowalniających przy skrzyżowaniu ul. H. Pobożnego z ul. Orląt Piastowskich i ul. W. Kadłubka na wysokości szkoły podstawowej i przedszkola, oraz szkoły języków obcych, na drodze do drugiej szkoły podstawowej i cmentarza.
Opis projektu
Projekt zakłada wyposażenie istniejącego przejścia dla pieszych w nowoczesne oświetlenie LED, oraz montaż progów spowalniających przy skrzyżowaniu ul. H. Pobożnego z ul. Orląt Piastowskich i ul. W. Kadłubka na wysokości szkoły podstawowej i przedszkola, oraz szkoły języków obcych, na drodze do drugiej szkoły podstawowej i cmentarza.
Ze względu na zlokalizowanie w okolicy dwóch szkół podstawowych, dwóch szkół językowych oraz cmentarza, istnieje pomiędzy placówkami edukacyjnymi intensywny i samodzielny ruch dzieci, młodzieży, a na trasie pomiędzy przystankami a cmentarzem oraz szkołami – pieszy ruch osób starszych, lub osób starszych z dziećmi. Nieustannie zwiększa się ruch kołowy, ale brak jakiejkolwiek sygnalizacji świetlnej. Montaż nie utrudniających służbom ratowniczym i służbom miejskim spowalniaczy oraz dodatkowa wymiana oświetlenia ulicznego na LED przy istniejących przejściach dla pieszych ma na celu podniesie bezpieczeństwa pieszych na trasie miedzy przystankami autobusowymi, szkołami i cmentarzem.

Projekt Bezpieczne przejście ma za zadanie uzupełnić istniejące progi spowalniające na ul. Orląt Piastowskich vis a vis parkingu przy cmentarzu, z drugiego kierunku ruchu – od strony ul. Warszawskiej.
Projekt ma służyć mieszkańcom rozrastającej się dzielnicy, podnieść poziom bezpieczeństwa pieszych: uczniów szkół podstawowych, przedszkolaków oraz ludzi starszych odwiedzających cmentarz komunalny.
Spowalniacze i odpowiednie oświetlenie pozwoliłoby wymusić na kierowcach odpowiednie reakcje, a wszyscy, nawet początkujący uczestnicy ruchu pieszego poczuliby się bezpieczniej.
Projekt nie zakłada konkretnego typu oświetlenia, aczkolwiek warto byłoby rozważyć możliwość montażu lamp LED z panelami solarnymi - stąd kalkulacja - ustawienie kosztu lampy hybrydowej ok. 15 tys. złotych.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Realizacja projektu ma służyć poprawie bezpieczeństwa przede wszystkim dzieciom i młodzieży, poruszającym się samodzielnie między placówkami edukacyjnymi, oraz ludzi starszych z racji umiejscowienia w pobliżu dwóch szkół podstawowych, szkół językowych, przedszkola, żłobka oraz cmentarza komunalnego.
Realizacja projektu w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców dzielnicy korzystających z przejść dla pieszych.
Proponowane rozwiązanie:

• Zwiększa bezpieczeństwo pieszego na przejściach dla pieszych – spowalniacze;
• Zwiększa widoczność pieszego na przejściu z dużej odległości – montaż oświetlenia LED przy przejściach dla pieszych;
• Chroni życie i zdrowie pieszych niewielkim kosztem;
• Zmniejsza dystans hamowania auta – wymuszenie zmniejszenia prędkości pojazdu przez progi spowalniające.

Charakterystyka

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
40 000,00
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
40 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA PIESZYCH A W SZCZEGÓLNOŚCI DZIECI UCZĘSZCZAJĄCYCH DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ PRZY UL. ORŁÓW PIASTOWSKICH

Modyfikacje

29.04.2021 12:39
Koordynator w Dzielnicy Ursus

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Pomysł bardzo dobry (pod kątem progów zwalniających) zwłaszcza biorąc pod uwagę okolicę (cmentarz i kilka placówek edukacyjnych w pobliżu). Jeśli chodzi o oświetlenie przejścia (przejść) dla pieszych, pomysł wydaje się być dobry. Nie wiem czy oświetlenie LED miałoby działać cały czas (od zmierzchu do świtu) niezależnie od pojawiania się pieszych w pobliżu przejścia (przejść) czy też tylko gdy pojawią się oni w pobliżu przejścia (przejść). Jeżeli mają się oni pojawiać w pobliżu przejścia, to może wystarczy czujnik ruchu (tak jak jest w klatkach schodowych w okresie od zmierzchu do świtu - zaczyna działać tylko gdy na danym obszarze klatki pojawią się ludzie). Myślę że pomysł z uzupełnieniem progów zwalniających w tym obszarze jest dobry (zwłaszcza gdy w pobliżu od strony Piastowa (o ile pamiętam) jest dużo skrzyżowań równorzędnych.
    Mieszkaniec22406  15.02.2021 17:18
  • Świetny pomysł. Bardzo potrzebny projekt, zapewniający bezpieczeństwo dzieci.
    Mieszkanka26427  12.04.2021 20:58
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany