Bezpieczne przejście przy Królowej Bony

318
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / W trakcie realizacji
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Ursus
Autor pomysłu Małgorzata Bernat
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
30 000 zł
Kategoria
  • komunikacja publiczna i drogi
  • przestrzeń publiczna
  • bezpieczeństwo pieszych
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Oddano 549 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Wyposażenie istniejącego przejścia dla pieszych w nowoczesne oświetlenie LED przy skrzyżowaniu ul. Królowej Bony z ul.Orląt Piastowskich, na wysokości budowanego żłobka, oraz w drodze do dwóch szkół podstawowych, przedszkola i cmentarza, z przystanku autobusowego

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
17.06.2022 13:10

Trwają przygotowania do wyłonienia wykonawcy.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Ursus

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursus
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Królowej Bony i ul. Orląt Piastowskich vis a vis przystanku autobusowego
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Wyposażenie istniejącego przejścia dla pieszych w nowoczesne oświetlenie LED przy skrzyżowaniu ul. Królowej Bony z ul.Orląt Piastowskich, na wysokości budowanego żłobka, oraz w drodze do dwóch szkół podstawowych, przedszkola i cmentarza, z przystanku autobusowego
Opis projektu
Projekt zakłada wyposażenie istniejącego przejścia dla pieszych w nowoczesne oświetlenie LED przy skrzyżowaniu ul. Królowej Bony z ul. Orląt Piastowskich na wysokości szkoły podstawowej, przedszkola i żłóbka, po drodze do dwóch szkół języków obcych, po drodze do drugiej szkoły podstawowej i cmentarza.
Ze względu na zlokalizowanie w okolicy dwóch szkół podstawowych, dwóch szkół językowych oraz cmentarza, istnieje pomiędzy placówkami edukacyjnymi intensywny i samodzielny ruch dzieci, młodzieży, a na trasie pomiędzy przystankami a cmentarzem oraz szkołami – pieszy ruch osób starszych, lub osób starszych z dziećmi. Nieustannie zwiększa się ruch kołowy, ale brak jakiejkolwiek sygnalizacji świetlnej. Dodatkowa wymiana oświetlenia ulicznego na LED przy istniejących przejściach dla pieszych ma na celu podniesie bezpieczeństwa pieszych na trasie miedzy przystankami autobusowymi, szkołami i cmentarzem.


Projekt ma służyć mieszkańcom rozrastającej się dzielnicy, podnieść poziom bezpieczeństwa pieszych: uczniów szkół podstawowych, przedszkolaków oraz ludzi starszych odwiedzających cmentarz komunalny.
Odpowiednie oświetlenie pozwoliłoby wymusić na kierowcach odpowiednie reakcje, a wszyscy, nawet początkujący uczestnicy ruchu pieszego poczuliby się bezpieczniej.
Projekt nie zakłada konkretnego typu oświetlenia, aczkolwiek warto byłoby rozważyć możliwość montażu lamp LED z panelami solarnymi - stąd kalkulacja - ustawienie kosztu lampy hybrydowej ok. 15 tys. złotych.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Realizacja projektu ma służyć poprawie bezpieczeństwa przede wszystkim dzieciom i młodzieży, poruszającym się samodzielnie między placówkami edukacyjnymi, oraz ludzi starszych z racji umiejscowienia w pobliżu dwóch szkół podstawowych, szkół językowych, przedszkola, żłobka oraz cmentarza komunalnego.
Realizacja projektu w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców dzielnicy korzystających z przejść dla pieszych.
Proponowane rozwiązanie:

• Zwiększa bezpieczeństwo pieszego na przejściach dla pieszych

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Koszt doświetlenie LED przejść dla pieszych:
• Projekt oświetlenia + niezbędne uzgodnienia -10 000 zł brutto
• Wykonanie dwóch słupów doświetlających przejście -20 000 zł brutto
Razem: 30 000 zł brutto
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
30 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
ZASTOSOWANIE OŚWIETLENIA LED W ZNACZĄCY SPOSOB POPRAWI WIDOCZNOŚĆ PIESZEGO KORZYSTAJACEGO Z PRZEJSCIA DLA PIESZYCH, A TYM SAMYM JEGO BEZPIECZEŃSTWO. PRZEJSCIE DLA PIESZYCH PRZY UL. KRÓLOWEJ BONY WYKORZYSTWANE JEST PRZEZ MŁODZIEŻ I DZIECI W DRODZE DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ PRZY UL. ORŁÓW PIASTOWSKICH DLATEGO POPRAWA WIDOCZNOŚCI PIESZYCH WPŁYNIE NA BEZPIECZEŃSTWO NAJMŁODSZYCH UCZESTNIKÓW RUCHU DROGOWEGO.

Modyfikacje

14.04.2021 10:24
Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Ursus
14.04.2021 10:26
Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Ursus
29.04.2021 12:40
Koordynator w Dzielnicy Ursus

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Pomysł bardzo dobry (pod kątem progów zwalniających) zwłaszcza biorąc pod uwagę okolicę (cmentarz i kilka placówek edukacyjnych w pobliżu). Jeśli chodzi o oświetlenie przejścia (przejść) dla pieszych, pomysł wydaje się być dobry. Nie wiem czy oświetlenie LED miałoby działać cały czas (od zmierzchu do świtu) niezależnie od pojawiania się pieszych w pobliżu przejścia (przejść) czy też tylko gdy pojawią się oni w pobliżu przejścia (przejść). Jeżeli mają się oni pojawiać w pobliżu przejścia, to może wystarczy czujnik ruchu (tak jak jest w klatkach schodowych w okresie od zmierzchu do świtu - zaczyna działać tylko gdy na danym obszarze klatki pojawią się ludzie). Myślę że pomysł z uzupełnieniem progów zwalniających w tym obszarze jest dobry (zwłaszcza gdy w pobliżu od strony Piastowa (o ile pamiętam) jest dużo skrzyżowań równorzędnych.
    Mieszkaniec22406  15.02.2021 17:21
  • Nie głosowałem na ten pomysł, bo to nie jest taki bliski rejon mojego miejsca zamieszkania (jestem z rejonu Skorosze, więc wybrałem projekt uspokajający ruch bliżej mnie), ale dobrze by było, jakby ten pomysł również przeszedł. Trzymam kciuki.
    Mieszkaniec26464  24.06.2021 17:45
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany