Toalety automatyczne w Warszawie

980
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2022
Autor pomysłu Jakub Burdziński
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
1 350 000 zł
Kategoria
  • komunikacja publiczna i drogi
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski
Projekt zakłada instalację 2 automatycznych toalet miejskich ATM jednostanowiskowych na terenie Warszawy w pobliżu popularnych krańców autobusowych.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Dokładna lokalizacja projektu zostanie ustalona w trakcie weryfikacji projektu. Proponowane lokalizacje (podane w kolejności zgodnie z priorytetem wyboru):

- Działki nr 14/2, 26 z obrębu 50601 w Dzielnicy Śródmieście (róg Wiejskiej i Prusa) – dostęp do sieci energetycznej, wodnej i kanalizacyjnej.
- Działka nr 15 z obrębu 70904 w Dzielnicy Bielany (przy pętli autobusowej Gwiaździsta) – dostęp do sieci kanalizacyjnej, sieć wodna i energia elektryczna dostępna w pobliżu od granicy działki.
- Działki nr 239 z obrębu 71307 w Dzielnicy Bielany (w miejscu obecnego parkingu przy pętli autobusowe Cmentarz Północny) – dostęp do sieci energetycznej i wodnej, sieć kanalizacyjna dostępna w sąsiednich działkach o własności mieszanej.
- Działki nr 19/2, 20/1, 27/1 z obrębu 40113 w Dzielnicy Białołęka (przy pętli autobusowej Nowodwory) – dostęp do sieci energetycznej, sieć wodna i kanalizacyjna dostępna na sąsiedniej działce należącej do m.st. Warszawy
- Działki nr 1/48, 1/47 z obrębu 11113 w Dzielnicy Ursynów (przy pętli autobusowej Os. Kabaty) – dostęp do sieci energetycznej i kanalizacyjnej, sieć wodna dostępna na sąsiedniej działce należącej do m.st. Warszawy.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
W przypadku braku możliwości realizacji projektu w w/w lokalizacjach zmiana lokalizacji w porozumieniu z autorem projektu.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada instalację 2 automatycznych toalet miejskich ATM jednostanowiskowych na terenie Warszawy w pobliżu popularnych krańców autobusowych.
Opis projektu
Projekt zakłada instalację 2 automatycznych toalet miejskich ATM jednostanowiskowych na terenie Warszawy przeznaczonych dla mieszkańców i kierowców Warszawskiego Transportu Publicznego.

Toalety wyposażone w czytnik Warszawskiej Karty Miejskiej oraz system który pozwoli na bezpłatne otwarcie toalety przez kierowcę Warszawskiego Transportu Publicznego poprzez przyłożenie jego WKM do czytnika.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Możliwość skorzystania z toalety zaspokajania jedne z najważniejszych potrzeb człowieka. Jednocześnie obecnie w Warszawie jest bardzo mało ogólnodostępnych toalet. W pobliżu zaproponowanych lokalizacji wręcz takich toalet zupełnie nie ma.
Dodatkowym plusem jest zapewnienie wygodnych toalet dla kierowców Warszawskiego Transportu Publicznego - w obecnej chwili mogą skorzystać tylko z toi-toiów bez dostępu do bieżącego, ciepłej wody.
Zaproponowane lokalizacje charakteryzują się zarówno dużą liczbą przechodniów (pobliże cmentarzy, parków) jak i dużą liczbą linii autobusowych kończących trasę w pobliżu.

Charakterystyka

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
1 350 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Wykonanie automatycznych toalet miejskich związane jest z budową nowych przyłączy: elektroenergetycznych, wodociągowych i kanalizacyjnych. W umowach przyłączeniowych innogy Stoen Operator zastrzega sobie termin realizacji przyłącza elektroenergetycznego do 18 miesięcy od dnia podpisania umowy, co jest niezgodne z założeniem realizacji projektów zgłoszonych w ramach BO w m.st. Warszawa w ciągu jednego roku budżetowego.

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany