Renowacja siłowni zewnętrznej i placu zabaw przy SP 204

669
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Wawer
Autor pomysłu Agnieszka Billik
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
525 795 zł
Kategoria
  • edukacja
  • przestrzeń publiczna
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Budowa nowoczesnego placu zabaw oraz siłowni zewnętrznej na terenie SP 204 przy ul. Bajkowej 17/21. Projekt zakłada wymianę nawierzchni w celu poprawy bezpieczeństwa, zakup sprzętów do ćwiczeń i zabawy. W weekendy i poza lekcjami teren Szkoły jest otwarty. Nowoczesna siłownia i plac zabaw ucieszą zatem także okolicznych mieszkańców Wawra.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wawer
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ulica Bajkowa 17/21
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Budowa nowoczesnego placu zabaw oraz siłowni zewnętrznej na terenie SP 204 przy ul. Bajkowej 17/21. Projekt zakłada wymianę nawierzchni w celu poprawy bezpieczeństwa, zakup sprzętów do ćwiczeń i zabawy. W weekendy i poza lekcjami teren Szkoły jest otwarty. Nowoczesna siłownia i plac zabaw ucieszą zatem także okolicznych mieszkańców Wawra.
Opis projektu
Obecnie na terenie Szkoły Podstawowej numer 204 przy ulicy Bajkowej 17/21, od strony głównego wejścia, istnieje ponad 10-o letni plac zabaw, który wymaga renowacji. Nawierzchnia jest już mocno zniszczona i powoduje częste upadki młodszych dzieci. Projekt zakłada jej wymianę na płytki lub maty gumowe. Plac zabaw zawiera stare sprzęty, które są mało wykorzystywane przez dzieci i warto byłoby na tym terenie zamontować nowoczesny zestaw wielofunkcyjny (np. ze zjeżdżalnią, rurą zjazdową, ścianką/siatką wspinaczkową, karuzelą dla kilku osób), który lepiej by się sprawdzał przy tak dużej grupie dzieci (około 300 dzieci w klasach 1-3) oraz więcej huśtawek lub huśtawki typu ptasie gniazda, które są ulubioną i najbardziej obleganą częścią placu zabaw.

Od strony Klimatycznej, na terenie Szkoły istnieje zaś siłownia zewnętrzna - w zamyśle dla dzieci starszych (klasy 4-8), niestety ze sprzętem bardzo zniszczonym i powodującym kontuzje. Należy wymienić wszystkie elementy siłowni i zastosować nowoczesne zestawy do ćwiczeń plenerowych, rozwijających mięśnie kończyn górnych i dolnych, np. orbitrek, biegacz, prasa ręczna, prasa nożna, drążki gimnastyczne, drabinka pozioma, wahadło, koło TAI -CZI, twister oraz zabezpieczyć nawierzchnię. W obecnej sytuacji dzieci ze starszych klas nie mają miejsca na terenie Szkoły, gdzie mogłyby się bawić podczas przerw (pozostałe place są przeznaczone dla klas 1-3). Profesjonalna siłownia zewnętrzna mogłaby być wykorzystywana w cieplejszej części roku szkolnego również podczas lekcji wychowania fizycznego.

Renowacja placu zabaw i siłowni powinna zawierać również wymianę koszy na śmieci oraz montaż dwóch tablic z regulaminem.
Z nowoczesnej strefy rekreacyjnej, składającej się z placu zabaw i siłowni, korzystałoby codziennie około 800 uczniów, a dodatkowo także okoliczni mieszkańcy Wawra.

Powierzchnia obecnego placu zabaw 355 m2
Powierzchnia obecnej siłowni zewnętrznej 200 m2

Koszty:
Prace przygotowawcze 30000 PLN
Prace budowlane 70000 PLN
Zestawy wielofunkcyjne - plac zabaw 85000 PLN
Huśtawki podwójne gniazdo 7300 PLN
Huśtawki podwójne siedzisko 2900 PLN
Karuzela 6-o osobowa 6900 PLN
Zestawy wielofunkcyjne - siłownia 65000 PLN
Infrastruktura mała (kosze, tablice) 5000 PLN
Wymiana nawierzchni 241695 PLN
Projekt 10000 PLN
Koszt oznakowania 2000 PLN
Razem 525 795 PLN
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Na terenie dzielnicy WAWER jest bardzo mało miejskich placów zabaw i siłowni zewnętrznych. Kluczowe jest zapewnienie tego typu atrakcji dzieciom szkolnym.
W weekendy i poza szkolnymi godzinami teren Szkoły jest otwarty dla mieszkańców dzielnicy i można z niego korzystać. Nowoczesna siłownia i bezpieczny plac zabaw ucieszą zatem również okolicznych mieszkańców.
Wymiana sprzętów na placu zabaw i siłowni zapewni miejsce do zabaw podczas przerw, ale również pozwoli realizować w pełni zajęcia sportowe w Szkole. SP 204 jest szkołą z klasami sportowymi, ale na chwilę obecną bez odpowiedniego zaplecza sportowego do ćwiczeń na zewnątrz.
W celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom na terenie SP 204 niezbędna jest wymiana nawierzchni na terenie placu zabaw i siłowni na gumowe płytki lub maty.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Zwiększono koszt realizacji projektu. Korekcie uległa cena nawierzchni bezpiecznej na placu zabaw i siłowni. Koszt 241695,00zł (355m2*300,0zł/m2+200m2*450,0zł/m2+VAT). Doliczono koszt projektu przebudowy placu zabaw i siłowni - 10000,00 oraz koszt oznakowania placu zabaw i siłowni 2*1000zł. kwoty pozostałych prac i wymiany urządzeń pozostawiono bez zmian. Ogólny koszt realizacji projektu to 525 795,00zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
525 795,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Nowoczesna strefa rekreacyjna poprawi komfort zabawy i ćwiczeń dzieciom ze szkoły jak również młodzieży i dorosłym.

Modyfikacje

16.04.2021 10:54
Koordynator w Dzielnicy Wawer
16.04.2021 10:58
Koordynator w Dzielnicy Wawer

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany