Nowy pawilon dla bezdomnych psów ze Schroniska "Na Paluchu"

998
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2022
Autor pomysłu Karolina Wiśniewska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
5 500 000 zł
Kategoria
  • ochrona środowiska
  • ochrona zwierząt
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski
Projekt zakłada budowę nowego pawilonu w Schronisku "Na Paluchu", w którym znajdą się miejsca dla psów przebywających obecnie w zewnętrznych boksach.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie, ul. Paluch 2
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada budowę nowego pawilonu w Schronisku "Na Paluchu", w którym znajdą się miejsca dla psów przebywających obecnie w zewnętrznych boksach.
Opis projektu
Pawilon powinien być skonstruowany tak, aby znajdujące się w nim psy miały dostęp do części zewnętrznej i wewnętrznej (w budynku).
- Boksy powinny być na tyle duże, by swobodę ruchu miał w nich pies także o większych gabarytach.
- Powinny być klimatyzowane i ogrzewane - dzięki czemu psy będą mogły znaleźć schronienie przed zimnem i przed upałem.
- W środku boksy powinny być skonstruowane tak, by zapewnić psom ciszę - oddzielone między sobą ścianami i szczelnym wejściem bo boksu. Tylko w takich warunkach pies może odnaleźć względy spokój.
- W zewnętrznej części boksy także powinny być rozdzielone ściankami, a nie tylko kratkami, przez które psy szczekają sobie "pyszczek w pyszczek" albo do "sąsiada" z klatki obok załatwiają swoje potrzeby.
- Podłoga w boksach powinna być wykonana z takiego materiału, po którym psy nie będą się ślizgać.
Inspiracją dla wykonawców mogą być pawilony w schronisku dla zwierząt w Amsterdamie, które można zobaczyć m.in. na tym nagraniu: https://www.youtube.com/watch?v=EcIope444io&ab_channel=DOAhetasielvanAmsterdam

Wielkość pawilonu i to, ile psów się w nim zmieści będzie zależała od miejsca, które posiada Schronisko "Na Paluchu". Zostanie to określone przez specjalistów z urzędu miasta i schroniska. Pawilon mógłby też powstać na miejscu obecnych boksów stojących na zewnątrz i nadszarpniętych już mocno zębem czasu.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Część boksów znajdujących się w Schronisku "Na Paluchu" nie zapewnia psom tak komfortowych warunków, jak mogłyby mieć, gdyby znajdowały się w nowoczesnych pawilonach. Stare boksy stojące pod gołym niebem nie chronią przed zimnem ani upałem. Są wilgotne i trudno zapewnić tam odpowiednie warunki higieniczne.
Poza tym psy są bardzo blisko siebie, nie mają szansy na choćby odrobinę "prywatności". Jest ogromy hałas.
Nowy pawilon mógłby te wszystkie mankamenty zniwelować.
Pobyt w schronisku to dla każdego psa ogromny stres i wyzwanie - zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Dlatego w tym trudnym dla nich momencie powinno się zapewnić im najlepsze możliwe warunki.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
5 500 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Nieruchomość na której miałby być realizowany projekt jest w zarządzie Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze". Schronisko korzysta z tego terenu na podstawie umowy użyczenia zawartej na czas nieokreślony z 6-miesięcznym okresem wypowiedzenia. Umowa nie zawiera prawa dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Brak możliwości realizacji projektu na terenie, będącym w dyspozycji m.st. Warszawy. Dodatkowo, ze względu na rozmiar projektu i rodzaj zabudowy, konieczne będzie uzyskanie warunków zabudowy i pozwolenia na budowę po uzyskaniu projektu technicznego. Sam proces przygotowania inwestycji do uzyskania pozwolenia na budowę może wydłużyć się nawet do 1 roku. Zgodnie z uzyskana opinią Schroniska, projektu nie da się zrealizować w ciągu jednego roku budżetowego.

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany