Spotkania on-line prezydenta z mieszkańcami na temat zieleni oraz transportu pieszego i rowerowego

698
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2022
Autor pomysłu Robert Buciak
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
15 000 zł
Kategoria
 • komunikacja publiczna i drogi
 • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski
Chciałbym, aby prezydent miasta rozmawiał z mieszkańcami na ważne dla nich tematy. W budżecie obywatelskim wygrywają najczęściej projekty z zakresu zieleni oraz piesze i rowerowe. Projekt polega na organizacji 6 spotkań on-line prezydenta z mieszkańcami, aby uzgodnić jak poprawić życie mieszkańców poprzez dalsze finansowanie działań miasta w tych obszarach.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
całe miasto
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
gabinet prezydenta m.st. Warszawy
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Chciałbym, aby prezydent miasta rozmawiał z mieszkańcami na ważne dla nich tematy. W budżecie obywatelskim wygrywają najczęściej projekty z zakresu zieleni oraz piesze i rowerowe. Projekt polega na organizacji 6 spotkań on-line prezydenta z mieszkańcami, aby uzgodnić jak poprawić życie mieszkańców poprzez dalsze finansowanie działań miasta w tych obszarach.
Opis projektu
Projekt polega na organizacji 6 spotkań on-line, w których będzie uczestniczył prezydent miasta wybrany przez mieszkańców w wyborach powszechnych, a nie jego zastępcy. Dopuszcza się możliwość organizacji spotkań nie tylko on-line ale także w formacie mieszanym ( spotkanie stacjonarne z transmisją w czasie rzeczywistym z możliwością zadawania pytań). Prezydent wielokrotnie zapowiadał, że jest gotowy do rozmowy z każdym. Najważniejsi dla prezydenta miasta powinni być jego mieszkańcy. Warto, aby prezydent wysłuchał i ustalił z mieszkańcami zainteresowanymi rozwojem miasta priorytety dalszych działań w zakresie tematów, które ich szczególnie mocno interesują.

Pandemia sprawiła, że urzędnicy poznali narzędzia, które pozwalają na organizację otwartych i powszechnych spotkań z władzami miasta. Najwyższy czas wykorzystać te możliwości do poprawy komunikacji władz miasta z mieszkańcami.

Spotkania będą prowadzone przez zatrudnionego przez urząd miasta moderatora. Każde ze spotkań odbędzie się po typowych godzinach pracy i będzie trwało maksymalnie 3 godziny. Podczas spotkań będzie możliwe otwarte zadawanie pytań w zakresie określonym w agendzie spotkania. Urząd miasta będzie zobowiązany do publikacji raportu ze spotkań, w szczególności do pisemnego odniesienia się do zadanych podczas spotkań pytań.

Terminy spotkań i szczegółowe ich agendy zostaną uzgodnione pomiędzy Gabinetem Prezydenta a Branżowymi Komisjami Dialogu Społecznego ds. środowiska (w zakresie zieleni) oraz transportu (w zakresie transportu pieszego i rowerowego).
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Obecnie komunikacja prezydenta miasta z mieszkańcami zainteresowanymi zrównoważonym rozwojem jest właściwie żadna. W efekcie władze mają nikłą świadomość możliwych rozwiązań, które mogą tanio, szybko i znacząco podnieść jakość życia mieszkańców. Liczne oddolne inicjatywy zatrzymują się na wątpiących w zmiany urzędnikach średniego szczebla. Do wprowadzenia ambitnych zmian w Warszawie potrzebny jest bezpośredni kontakt prezydenta z mieszkańcami, co ten projekt ma zapewnić.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
- 7000 zł - koszt moderatora spotkań,
- 8000 zł - koszt raportów ze spotkań, promocja, obsługa techniczna,
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
15 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Projekt będzie miał znaczenie informacyjne, gdyż przybliży działania m.st. Warszawy w obszarach transportu i ochrony środowiska, a także umożliwi Mieszkańcom bezpośrednie komunikowanie oczekiwań związanych z tymi obszarami.

Modyfikacje

31.05.2021 08:33
Wydział Koordynacji Spotkań Prezydenta z Mieszkańcami w Gabinecie Prezydenta
31.05.2021 10:57
Wydział Koordynacji Spotkań Prezydenta z Mieszkańcami w Gabinecie Prezydenta

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (6)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Dobra inicjatywa, byłoby miło gdyby Prezydent choć ułamek swojego czasu poświecił mieszkańcom miasta, którym został wybrany żeby zarządzać a nie zajmował się tylko ogólnokrajową politykom.
  Mieszkaniec9354  24.01.2021 19:37
 • Prezydent na kolankach będzie musiał wysłuchiwać pohukiwań rowerowego aktywu?
  Mieszkaniec16830  25.01.2021 09:24
 • Na jaki temat miałyby być te spotkania? Jeśli w tematyce zależnej od tego jakie są wybierane projekty to jest to za mało, druga sprawa w jaki sposób, na jakiej platformie miałyby się odbywać te spotkania online? W jaki sposób mieszkańcy będą się o nich dowiadywać? Czy pytania miałyby być zbierane przed czy w trakcie spotkania?
  Mieszkaniec23976  17.02.2021 17:07
 • Ja tak trochę nie rozumiem sensu tego projektu i jego wyceny....

  Pan Prezydent Rafał Trzaskowski, który praktycznie na 100% będzie Prezydentem w roku 2022, bardzo często spotyka się z mieszkańcami i zainteresowanymi w kwestiach dotyczących działań Miasta. Ponadto koszt 15 tyś zł jest absurdalny... Pan Prezydent nie otrzyma zapłaty za spotkania tak samo jak pracownicy Urzędu, którzy mają stałe pensje, a to zadanie zostanie wykonane w trakcie ich godzin pracy. Komputer i połączenie do Zooma/Teamsów raczej też da się stworzyć bez kosztów, więc 15 tysięcy można wydać o wiele lepiej.


  Ponadto wydaje mi się, że zasadnym byłoby gdyby w spotkaniach uczestniczyli również Zastępcy p. Prezydenta, którzy specjalizują się w omawianej dziedzinie.
  Piotr Borczyński  09.03.2021 12:57
 • Wydaje mi się iż Prezydent/Gospodarz miasta ma przede wszystkich rozmawiać i słuchać mieszkańców. Spotkania powinny być regularne szczególnie wykorzystując e-media a do tego nie potrzeba żadnych pieniędzy. Czy to aby nie dyskryminacja, dlaczego tylko spotkanie ma być dla transportu rowerowego, transportu pieszego, przecież jest jeszcze w naszym mieście transport rzeczny, transport konny itp. Może znalazło się choć 5-minut dla innych środków transportu miejskiego i kolejowego oraz użytkowników transportu samochodowego.
  Mieszkaniec26642  09.06.2021 18:31
 • Skoro on-line, to skąd taka wycena?
  Kolejny znajomy Roberta Buciaka ma zarobić z naszej kieszeni?
  A poza tym to chyba powinno być w obowiązkach Prezydenta spotkania mieszkańcami a, że jeszcze musimy za to płacić.
  Mieszkanka26502  15.06.2021 10:01
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany