Bielany kulturalne, czyli spotkania autorskie w Wypożyczalni przy ul. Petofiego 3

83
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Bielany
Wawrzyszew
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
14 400 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 562 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Możliwość spotkania z autorem ulubionej książki i zdobycie jego autografu to prawdziwa uczta dla każdego bibliofila. Jest to szansa na konfrontację dwóch światów - autora i czytelnika. Projekt obejmuje spotkania z autorami, ludźmi kultury, pasjonatami w swojej dziedzinie. Występy o charakterze okazjonalnym. Projekt skierowany jest do młodzieży, dorosłych oraz osób starszych.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
02.07.2018 10:52

Projekt zrealizowano. Jak pisać, aby inni chcieli czytać? Skąd czerpać inspiracje? Na te i inne pytania można było uzyskać odpowiedź podczas cyklicznych spotkań organizowanych w Wypożyczalni przy ul. Petofiego 3. Wśród zaproszonych gości byli autorzy książek cieszących się największą popularnością wśród czytelników, ludzie kultury i pasjonaci w swoich dziedzinach. Niezobowiązujące rozmowy, prelekcje, warsztaty i dyskusje – to wszystko by zachęcić mieszkańców do czytelnictwa, a jednocześnie jeszcze bardziej podnieść poziom dostępu do bezpłatnych wydarzeń kulturalnych.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 65

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Bielany
Obszar objęty pomysłem:
Wawrzyszew
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Wawrzyszew - ul. Petofiego 3
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. STANISŁAWA STASZICA W DZIELNICY BIELANY M.ST. WARSZAW: WYPOŻYCZALNIA DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY NR 65 (UL. PETOFIEGO 3)
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Możliwość spotkania z autorem ulubionej książki i zdobycie jego autografu to prawdziwa uczta dla każdego bibliofila. Jest to szansa na konfrontację dwóch światów - autora i czytelnika. Projekt obejmuje spotkania z autorami, ludźmi kultury, pasjonatami w swojej dziedzinie. Występy o charakterze okazjonalnym. Projekt skierowany jest do młodzieży, dorosłych oraz osób starszych.
Opis projektu
PROJEKT JEST ŻYCZENIEM NAS CZYTELNIKÓW I MA NA CELU PODNIESIENIE POZIOMU DOSTĘPU DO BEZPŁATNYCH DZIAŁAŃ KULTURALNYCH NA TERENIE BIELAN ORAZ WZMOCNIENIE DZIAŁAŃ BIBLIOTEKI POTRZEBNYCH DO TEGO, ABY ZACHĘCIĆ JAK NAJWIĘCEJ OSÓB DO CZYTANIA.
SPOTKANIA AUTORSKIE W WYPOŻYCZALNI DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY NR 65 TO PROJEKT, KTÓRY MA BYĆ REALIZOWANY Z MYŚLĄ O EDUKACJI LITERACKIEJ NIE TYLKO CZYTELNIKÓW, ALE WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW DZIELNICY-STUDENTÓW,DOROSŁYCH I SENIORÓW.
DZIĘKI UCZESTNICTWU W SPOTKANIU AUTORSKIM SŁUCHACZE MAJA SZANSE DOWIEDZIEĆ SIĘ, SKĄD BIORĄ SIĘ KSIĄŻKI , JAK ZBIERA SIĘ MATERIAŁ DO POWIEŚCI, JAK WYGLĄDA ZAWÓD PISARZA W POLSCE ORAZ JAK PISAĆ, ABY INNI CHCIELI TO CZYTAĆ.
SPOTKANIA PRZY KAWIE I CIASTKU POZWALAJĄ NA NIEZOBOWIĄZUJĄCE ROZMOWY,PRELEKCJE, DYSKUSJE CZY WARSZTATY. CELEM SPOTKAŃ JEST WYKSZTAŁCENIE ŚWIADOMYCH,WYMAGAJĄCYCH, WRAŻLIWYCH CZYTELNIKÓW, KTÓRZY STANĄ SIĘ UCZESTNIKAMI WSPÓŁCZESNEJ KULTURY.PLANOWANA LISTA SPOTKAŃ Z PISARZAMI NAJPOPULARNIEJSZYCH KSIĄŻEK:MAŁGORZATA GUTOWSKA-ADAMCZYK, ZYGMUND MIŁOSZOWSKI, PIOTR GŁUCHOWSKI,KATARZYNA MICHALAK,KATARZYNA GROCHOLA, OLGA TOKARCZUK I WIELU INNYCH. DOKŁADNY HARMONOGRAM SPOTKAŃ DO UZGODNIENIA Z AUTORAMI.
Uzasadnienie realizacji projektu
-PROŚBY CZYTELNIKÓW WYPOŻYCZALNI NR 65 O ORGANIZACJĘ SPOTKAŃ Z PISARZAMI, AUTORAMI POPULARNEJ LITERATURY-DOBRA LOKALIZACJA DLA REALIZACJI PROJEKTU, DOGODNA DLA MIESZKAŃCÓW BIELAN-UPOWSZECHNIENIE LITERATURY WSPÓŁCZESNEJ WŚRÓD MIESZKAŃCÓW DZIELNICY-PODEJMOWANIE DZIAŁALNOŚCI EDUKACYJNEJ ADRESOWANEJ DO DOROSŁYCH , STUDENTÓW ORAZ SENIORÓW,-WSPIERANIE DZIAŁAŃ MAJĄCYCH NA CELU TWORZENIE WARUNKÓW POWSZECHNEGO DOSTĘPU DO DÓBR KULTURY I DOROBKU POLSKIEJ LITERATURY,-CZĘSTSZA ORGANIZACJA SPOTKAŃ O CHARAKTERZE KULTURALNYM POZWOLI NA ZWIĘKSZENIE POZIOMU CZYTELNICTWA WŚRÓD MIESZKAŃCÓW DZIELNICY

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
-SPOTKANIA DLA STUDENTÓW, DOROSŁYCH, SENIORÓW(1 SPOTKANIE W MIESIĄCU X 12 MIESIĘCY W CIĄGU ROKU= 12 SPOTKAŃ);KOSZT JEDNEGO SPOTKANIA -1200 PLN ( WYNAGRODZENIE DLA AUTORA KSIĄŻEK, DRUK PLAKATÓW, ZAPROSZEŃ, ULOTEK, SŁODKI POCZĘSTUNEK, KAWA, HERBATA DLA SŁUCHACZY)
-1200 PLN X 12 SPOTKAŃ= 14 400 PLN
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
14 400,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Dokumenty

Karty oceny

Modyfikacje

09.06.2016 11:53
Koordynator w dzielnicy Bielany
09.06.2016 16:02
Koordynator w dzielnicy Bielany

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany