Lekkoatletyczna ścieżka zdrowia w cieniu drzew

467
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Wawer
Autor pomysłu Andrzej Tomaszczyk
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
200 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
  • sport
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Lekkoatletyczna ścieżka zdrowia z prostymi przyrządami do rozciągania i doskonalenia techniki ruchu rozstawionymi na kilkusetmetrowej trasie . Pomaga w uprawianiu różnych dyscyplin: bieganie, nordic walking, spacery oraz chwilowego odpoczynku . Mogą z niej korzystać dorośli, i dzieci w wieku szkolnym/licealnym.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wawer
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
rejon ulic Podkowy/ Bartoszycka/ Przełęczy/ Techniczna/Petunii/Kłodzka. Orientacyjny przebieg na załączonej mapce
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Rejon ulic Podkowy/ Bartoszycka/ Przełęczy/ Techniczna/Petunii/Kłodzka.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Lekkoatletyczna ścieżka zdrowia z prostymi przyrządami do rozciągania i doskonalenia techniki ruchu rozstawionymi na kilkusetmetrowej trasie . Pomaga w uprawianiu różnych dyscyplin: bieganie, nordic walking, spacery oraz chwilowego odpoczynku . Mogą z niej korzystać dorośli, i dzieci w wieku szkolnym/licealnym.
Opis projektu
Projekt zakłada na trasie wiodącej drogami i ścieżkami o różnej nawierzchni po obrzeżach działek leśnych, wyznaczenie kilkunastu stacji, gdzie stanęłyby proste wykonane z drewna przyrządy. Te przyrządy to słupki, równoważnie, drabinki koordynacyjne , poręcze, przysiadki i inne . Ścieżka wytyczona jest w rejonie, w którym co roku rozgrywane są biegi górskie po szlakach Mazowieckiego Parku Krajobrazowego w pobliżu jest szkoła, pumptrack i leśny plac zabaw. W 6-9 ciu miejscach na skraju działek leśnych stanęłyby po 2- 3 różne przyrządy. Chciałbym, w ramach tego projektu uzupełnić wyposażenie leśnego placu zabaw zbudowanego 3 lata temu przez Lasy Miejskie i postawić parę przyrządów w pobliżu pumptracku zbudowanego w ub. r. w ramach BO.

Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Obrzeża Mazowieckiego Parku Krajobrazowego i liczne acz rozproszone działki leśne , są chętnie wykorzystywane na spacery, biegi rekreacyjne i inne aktywności prozdrowotne. Miejsce gdzie chciałbym zaproponować budowę ścieżki z roku na rok zaczyna nabierać charakteru mini centrum sportu-zwłaszcza jeśli powstanie tu- zapowiadana sala lekkoatletyczna. Projekt wzmacnia popularność aktywności ruchowej , zwiększonej zapewne przez pandemię. Trasa może być uzupełnieniem zajęć sportowych młodzieży z pobliskiej szkoły, służyć indywidualnym biegaczom, uprawiającym nordic walking a także zawodnikom przygotowującym się do startu w biegach. Będzie zachęcała do spędzania wolnego czasu w otoczeniu i w cieniu lasu.

Charakterystyka

Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Projektowanie, inspektor nadzoru - 25 000zł
Realizacja inwestycji 175 000zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
200 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Obrzeża Mazowieckiego Parku Krajobrazowego i liczne acz rozproszone działki leśne, są chętnie wykorzystywane na spacery, biegi rekreacyjne i inne aktywności prozdrowotne. Miejsce gdzie chciałbym zaproponować budowę ścieżki z roku na rok zaczyna nabierać charakteru mini centrum sportu-zwłaszcza jeśli powstanie tu- zapowiadana sala lekkoatletyczna. Projekt wzmacnia popularność aktywności ruchowej , zwiększonej zapewne przez pandemię. Trasa może być uzupełnieniem zajęć sportowych młodzieży z pobliskiej szkoły, służyć indywidualnym biegaczom, uprawiającym nordic walking a także zawodnikom przygotowującym się do startu w biegach. Będzie zachęcała do spędzania wolnego czasu w otoczeniu i w cieniu lasu.

Modyfikacje

24.01.2021 14:00
Autor projektu
14.04.2021 11:00
Koordynator w Lasach Miejskich

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany