Jaśniejszy i bezpieczniejszy skwer Alojzego Pawełka

385
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Wola
Autor pomysłu Robert Sitnik
Współautorzy Mieszkanka
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
450 000 zł
Kategoria
  • komunikacja publiczna i drogi
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt zakłada oświetlenie oraz zamontowanie monitoringu na skweru Alojzego Pawełka - znajdującego się pomiędzy ulicami Prądzyńskiego, Brylowskiej i Seweryna Krzyżanowskiego.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wola
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
skwer Alojzego Pawełka
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada oświetlenie oraz zamontowanie monitoringu na skweru Alojzego Pawełka - znajdującego się pomiędzy ulicami Prądzyńskiego, Brylowskiej i Seweryna Krzyżanowskiego.
Opis projektu
Celem projektu jest instalacja trzech kamer obrotowych 360 st. podłączonych do systemu monitoringu miejskiego oraz montaż 20 latarni z oświetleniem LED – stylizowanych na historyczne, gazowe oświetlenie uliczne nawiązując do zabytkowych budynków gazowni, które można podziwiać spacerując po skwerze.
W parku znajdują się pomniki przyrody oraz historyczne miejsce: pomnik ofiar obozu koncentracyjnego KL Warschau., które chcielibyśmy szczególnie wziąć pod uwagę przy wyborze konkretnych miejsc w których powstaną latarnie.
Dokładna lokalizacja latarni oraz kamer powinna być wynikiem analizy możliwości technicznych i dostosowana do lokalnych warunków.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
W okolicy nie ma parku ani innych miejsc gdzie mieszkańcy mogliby pospacerować wśród zieleni lub wyjść ze swoim pupilem. Niestety po zmroku na skwerku jest zupełnie ciemno, ponieważ latarnie znajdujące się wzdłuż ulicy Brylewskiego nie obejmują chodników na skwerze. Montaż latarni oraz monitoringu poprawi bezpieczeństwo i komfort mieszkańców korzystających ze skwerku, a także pozwoli korzystać ze "spacerownika" również wieczorami szczególnie w zimowe miesiące.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
450 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Ze względu na proces przyłączeniowy, w którym obiekt zostaje przyłączony do sieci energetycznej - może trwać do 18 miesięcy.

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Prosze o wyjasnienie dlaczego nie jest mozliwe zrealizowanie tego projektu, skoro mozna bylo zamontowac oswietlenie np w parku szczesliwickim w ramach BO https://bo.um.warszawa.pl/projekt/16599 lub oswietlenie chodnika na Kasprzaka przy SP387 https://bo.um.warszawa.pl/projekt/19759. Projektow w ktorych zamontowano oswietlenie w ramach BO jest znaczenie wiecej.
    Mieszkanka25109  16.05.2021 23:27
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany