Psi Park dla małych i dużych

591
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Mokotów
Autor pomysłu Anna Szyperska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
200 000 zł
Kategoria
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt ma na celu stworzenie placu zabaw dla psów na terenie Dolnego Mokotowa, z podziałem na małe i duże czworonogi. Teren zostanie ogrodzony, z osobnymi wejściami do każdej strefy. Zachowane zostaną istniejące drzewa. Park będzie miał ok 1500m2 (ok 600m2 dla małych i ok 900m2 dla dużych psów).

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Mokotów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
przedłużenie AK Waligóra,
Własność: M. st.Warszawa
nr obrębu 10711, nr działki 9/8 oraz 8/6
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt ma na celu stworzenie placu zabaw dla psów na terenie Dolnego Mokotowa, z podziałem na małe i duże czworonogi. Teren zostanie ogrodzony, z osobnymi wejściami do każdej strefy. Zachowane zostaną istniejące drzewa. Park będzie miał ok 1500m2 (ok 600m2 dla małych i ok 900m2 dla dużych psów).
Opis projektu
Projekt zakłada dwa sąsiadujące ze sobą place dla większych i mniejszych czworonogów na terenie ok 1500m2. Strefy będą odgrodzone . Ogrodzenie parku będzie panelowe, ocynkowane o wys. min. 1,5 m. Osobne wejście do każdej części. Powierzchnia piaszczysto - trawiasta (piasek powinien być wymieniany 2x w roku). Można też ułożyć ścięte pnie szerokich drzew, które mogą służyć jako równoważnie, miejsce odpoczynku.
Na obu przestrzeniach planowana wiata z ławką, po 2 ławki wolnostojące, kosze, betonowy psi pisuar oraz kosz na psie odchody. Na terenie zostaną umieszczone poidełka/ miski tak aby opiekun psa mógł wlać wodę i nie musiał wychodzić na spacer z miską a jedynie zabrał ze sobą wodę dla swojego pupila.

W obu częściach przewidziano urządzenia zabawowe odpowiednie dla dużych i małych oraz psią, betonową toaletę.
W załączeniu przykładowe urządzenia oraz realizacje.

Część dla większych psów:
zestaw dog park 1, obręcze do przeskoków - zmienna wysokość, równoważnia duża, tuba duża, 2 poręcze do przeskoków regulowane, słupki do slalomu, kładka wąska.

Część dla małych psów:
równoważnia mała, tuba mała, platforma potrójna, poręcz do przeskoków regulowana, tor z rurek, łapa do przeskoków, tunel do przejścia.
W każdej z części przewidziana strefa do wybiegania psów.

Teren należy oczyścić i wyrównać, zostawić rosnące drzewa (osłonić przed zniszczeniem przez psy). Na terenie zostanie wyłożona trawa w rolce a pod i wokół urządzeń piasek. Projekt przewiduje posadzenie roślin odstraszających komary i kleszcze oraz o silnych właściwościach oczyszczających powietrze.
Dodatkowo, wewnątrz, wzdłuż dłuższej części oraz od furtki do wiaty i dodatkowo na zewnątrz wzdłuż ogrodzenia, będzie żwirowa alejka parkowa, tak aby łatwiej spacerowało się właścicielom czworonogów.
Park będzie czynny 7 dni w tygodniu.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Na terenie Siekierek mieszka dużo psów, których przybywa wraz z nowymi mieszkańcami. Przy powstałych drogach rowerowych ich byt jest zagrożony. W większości wyprowadzane są na trawniki, krzaki pod Kopcem i między innymi na teren z planowanym Placem zabaw, który stoi pusty. Mieszkańcom bardzo brakuje miejsca, gdzie mogliby bezpiecznie wyprowadzać swoje pupile.

Charakterystyka

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Dokumentacja projektowa, wykonanie i wyposażenie wybiegu: 200 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
200 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Przeanalizowano łącznie 4 lokalizacje wybiegu dla psów (tj. o 3 więcej niż w zgłoszonej formie projektu). Każda z lokalizacji była sprzeczna z docelowym/zakładanym wykorzystaniem terenu lub była sprzeczna z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie z informacjami pozyskanymi z Zarządu Zieleni m.st. Warszawy, w rejonie skrzyżowania AK Północ/Wojskowej Służby Kobiet, planowane jest wykonanie wybiegu dla psów (bez jego ogrodzenia) w ramach realizacji Parku pod Kopcem Powstania Warszawskiego.

Modyfikacje

29.04.2021 10:40
Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Mokotów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • W zaproponowanej lokalizacji zaplanowana jest droga 10 KDD w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.
    Mieszkanka25864  26.01.2021 10:24
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany