Bezpieczny przejazd dla rowerów na skrzyżowaniu Hynka i Al. Krakowskiej

420
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Włochy
Autor pomysłu Mieszkaniec
Współautorzy Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
1 000 000 zł
Kategoria
  • komunikacja publiczna i drogi
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Wytyczenie przejazdu dla rowerów na skrzyżowaniu Al. Krakowska - ul. Hynka, tak aby rowerem można było bezpiecznie przejechać przez ulice.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Włochy
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Al. Krakowska - skrzyżowanie z ul. Hynka
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Jest to jedno z głównych skrzyżowań w Dzielnicy Włochy będące na przedłużeniu ścieżki rowerowej wzdłuż Grójeckiej / Al Krakowskiej i naturalnej ścieżki prowadzącej wzdłuż Hynka do ul. Żwirki i Wigury.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Wytyczenie przejazdu dla rowerów na skrzyżowaniu Al. Krakowska - ul. Hynka, tak aby rowerem można było bezpiecznie przejechać przez ulice.
Opis projektu
Wytyczenie przejazdu dla rowerów, dzięki czemu piesi i rowerzyści będą bezpiecznie korzystać z tego skrzyżowania.

Możliwe są dwa warianty przejazdów:

Wariant 1 (droższy) - utworzenie przejazdu dla rowerów na wszystkich czterech odcinkach skrzyżowania.

Wariant 2 (tańszy) - utworzenie przejazdu dla rowerów na dwóch odcinkach skrzyżowania: po stronie Urzędu Dzielnicy (przedłużenie ścieżki rowerowej) oraz po stronie hotelu Arche i Biedronki (dojazd do OSiR Włochy i do ul. Żwirki i Wigury)
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
To duże skrzyżowanie, z którego co dzień korzystają setki osób. W chwili obecnej są tam pasy dla pieszych, ale nie ma wydzielonego przejazdu dla rowerów.

Wielu rowerzystów przejeżdża przez to skrzyżowanie jadąc do Urzędu Dzielnicy (od skrzyżowania w kierunku centrum jest ścieżka rowerowa), do okolicznych sklepów (Lidl, Biedronka, Rossman etc), do kościoła lub jadąc do OSiR na ul. Gładkiej i w kierunku ul. Żwirki i Wigury.

Wydzielenie takiego przejazdu dla rowerów z istniejących pasów nie pogorszy komfortu pieszych, ponieważ przejścia dla pieszych są na tym skrzyżowaniu bardzo szerokie i poprawi bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu.

Charakterystyka

Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
1 000 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Wyznaczenie przejazdów rowerowych wymaga przebudowy sygnalizacji świetlnej i opracowania stosownej wielobranżowej dokumentacji technicznej (dotyczącej m.in. zmian w lokalizacji urządzeń sygnalizacji oraz sposobie sterowania). Opracowanie takiej dokumentacji zajmuje od 6 do kilkunastu miesięcy, w zależności od poziomu skomplikowania i czasu oczekiwania na uzgodnienia (w tym od instytucji niezależnych od miasta). Dokumentację opracowuje na zlecenie ZDM firma wybrana w przetargu, którego przeprowadzenie (od ogłoszenia do podpisania umowy) zajmuje ok. 2 miesięcy. Po ukończeniu dokumentacji, konieczny jest przetarg na wykonawcę robót, który również trwa ok. 2 miesięcy. Następnie, od 2 do 6 miesięcy zajmuje sama budowa. W związku z tym, nie jest możliwe zakończenie, odebranie i rozliczenie robót do 15 grudnia 2022 r., czyli w ciągu jednego roku budżetowego.

Modyfikacje

10.02.2021 09:30
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany