Zakup nowości dla Wypożyczalni Nr 19 oraz Biblioteki dla dzieci i młodzieży Nr 2

432
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Praga-Południe
Autor pomysłu Mieszkanka
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
15 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt ma na celu uzupełnienie księgozbioru o nowości wydawnicze (przede wszystkim o beletrystykę i książki popularno-naukowe).

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Witoszyńskiego 2, 03-983 Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Gocław

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt ma na celu uzupełnienie księgozbioru o nowości wydawnicze (przede wszystkim o beletrystykę i książki popularno-naukowe).
Opis projektu
Przyznanie Wypożyczalni Nr 19 i Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży Nr 2 kwoty 15000 złotych z przeznaczeniem celowym na zakup potrzebnych publikacji książkowych. Projekt ma na celu zaspokojenia potrzeb czytelniczych wszystkich grup wiekowych, pomoc w rozwoju zainteresowań oraz edukacji.
Na Gocławiu przybywa nowych mieszkańców, którzy chętnie korzystają z obu placówek, również ze względu ich położenie (parter). Dobry układ komunikacyjny sprawia, że z ich zbiorów korzystają tez mieszkańcy innych osiedli (Saska Kępa, Gocławek).
Wypożyczalnia Nr 19 i Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 2 czynne są: w poniedziałek, środę i piątek od 13 do 19, we wtorek i czwartek od 10 do 16. Warunkiem korzystania jest zapisanie się do biblioteki. Zapisać się mogą osoby zameldowane, uczące się lub pracujące w Warszawie. Korzystanie ze zbiorów jest bezpłatne.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt ma na celu upowszechnienie czytelnictwa, edukację i rozwój Czytelników. W 2020 roku 3050 zarejestrowanych Czytelników odwiedziło obie biblioteki, wypożyczając łącznie 65896 książek. Filie te za przyznane im 31557,99 złotych zakupiły 1468 vol. Projekt ma służyć zapewnieniu dobrej oferty nowości wydawniczych dla mieszkańców dzielnicy.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Wypożyczalnia Nr 19 -za kwotę 7500 zł – zakup około 300 książek (średnia cena książki to około 25 zł). Około 15% z tego mogą stanowić książki popularno-naukowe.

W BD nr 2 za 7500 zł - zakup około 400 książek (średnia cena książki to 18 zł), z czego około 20% mogą stanowić książki popularno-naukowe.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
15 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Poszerzenie wiedzy, zaspokojenie potrzeb czytelniczych wszystkich grup wiekowych, umożliwienie rozwoju zainteresowań oraz edukacji.

Modyfikacje

17.04.2021 19:28
Wydział Kultury i Sporty dla Dzielnicy Praga Południe

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany