Modernizacja placu zabaw przy Zespole Szkół nr 42 przy ul. Dzieci Warszawy 42

1696
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / W trakcie realizacji
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Ursus
Autor pomysłu Anna Graczyk
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
355 920 zł
Kategoria
  • edukacja
  • przestrzeń publiczna
  • sport
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Oddano 743 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Projekt zakłada montaż na części dla dzieci starszych placu zabaw nawierzchni poliuretanowej, remont i odmalowanie całej części zabawowej a także zakup i instalację huśtawki "bocianie gniazdo" , trampolin oraz huśtawki dla dzieci starszych.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
17.06.2022 13:06

Data otwarcia ofert/opracowań studialnych: 2022-06-28 10:30
https://zamowienia.um.warszawa.pl/pn/umw/demand/notice/public/63325/details

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursus
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ul. Dzieci Warszawy 40
działka nr 160/8 obręb 2-11-08
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Plac zabaw mieści się na gruncie należącym do M. St. Warszawy
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada montaż na części dla dzieci starszych placu zabaw nawierzchni poliuretanowej, remont i odmalowanie całej części zabawowej a także zakup i instalację huśtawki "bocianie gniazdo" , trampolin oraz huśtawki dla dzieci starszych.
Opis projektu
Plac Zabaw przy ul. Dzieci Warszawy 40 mieści się w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 360 oraz filii Przedszkola nr 418. Jest chętnie odwiedzany przez wychowanków tychże placówek, w szczególności w drodze powrotnej do domu. Zlokalizowany jest w tej części dzielnicy, która w chwili obecnej jest intensywnie rozbudowywana o nowe bloki.
Projekt zakłada wykonanie na części placu zabaw bezpiecznej nawierzchni poliuretanowej EPDM. Nawierzchnia ta położona byłaby w części dla dzieci starszych. Łącznie w projekcie zaplanowano 546 m2 syntetycznej nawierzchni o grubości od 4 cm do 13 cm w zależności od lokalizacji przy poszczególnych urządzeniach zabawowych.
Całość nawierzchni powinna być ułożona na podbudowie z tłucznia kamiennego, grubość warstwy podbudowy będzie zmienna i wynikać będzie z grubości warstwy amortyzacyjnej (od 16 do 24 cm). Całość z kolei należy ułożyć na 10-centymetrowej warstwie odcinającej z piasku. Ze względu na warunki bezpieczeństwa należy wybrać nawierzchnię syntetyczną odpowiadającą Europejskiemu Standardowi amortyzacji uderzeń (EN 1177:1998), zapewniającą bezpieczeństwo upadku z wysokości 3 m.
Przy wejściu na Plac zabaw należy umieścić informację o zakazie użytkowania placu zabaw w ostrym obuwiu (buty na obcasie) oraz o realizacji projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego.
Elementem uzupełniającym projektu jest odmalowanie urządzeń zabawowych farbami posiadającymi odpowiednie atesty oraz ich remont, jeśli to będzie konieczne.
Ostatnim elementem projektu jest montaż huśtawki "bocianie gniazdo" w części dla dzieci młodszych oraz ewentualny montaż huśtawki dla dzieci starszych oraz trampolin ziemnych w części dla dzieci starszych .
Z projektu będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy we wszystkie dni tygodnia, od godzin porannych do nocnych. Należy zauważyć, iż położenie nawierzchni poliuretanowej zwiększy wykorzystanie placu zabaw również w porze jesiennej i zimowej. Obecna nawierzchnia piaskowa, z uwagi na mniejszy komfort zabawy, sprawia, iż w tym okresie plac zabaw jest mało chętnie odwiedzany przez dzieci i rodziców.
Kosztorys projektu przedstawia się następująco:
Projekt ułożenia nawierzchni poliuretanowej - 8 000,00 zł
Bezpieczna nawierzchnia poliuretanowa wraz z podbudową – 283 920,00 zł
Remont i odmalowanie urządzeń zabawowych – 20 000,00 zł
Huśtawka "Bocianie gniazdo" wraz z montażem - 9 000,00 zł
Huśtawka dla dzieci starszych (dla dwóch osób) wraz z montażem - 9 000,00 zł
Trampolina ziemna wraz z montażem - 2 szt. - 20 000,00 zł
Oznakowanie projektu – 1 000,00 zł
Koszt eksploatacyjne projektu w roku realizacji - 5 000,00 zł
Łączny koszt projektu szacowany jest na kwotę 355 920,00 złotych.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Plac Zabaw przy ul. Dzieci Warszawy 40 jest największym placem zabaw w tej części dzielnicy. Intensywna budowa nowych bloków w okolicy powoduje, iż plac zabaw jest użytkowany przez coraz większą ilość dzieci.
W chwili obecnej plac zabaw przy ul. Dzieci Warszawy 40 na całej swojej powierzchni wypełniony jest nawierzchnią z piasku. Jednocześnie instalacje zabawowe są bardzo zaniedbane. Na placu zabaw nie ma huśtawek, które zostały usunięte z uwagi na zmniejszenie powierzchni placu na potrzeby wybudowania drogi dojazdowej do Szkoły Podstawowej nr 360.
Potrzeba instalacji bezpiecznej nawierzchni poliuretanowej była wielokrotnie postulowana przez mieszkańców, jednak ze względu brak środków finansowych nie została zrealizowana. Także niniejszy projekt jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców dzielnicy Ursus.
Istotną zaletą nawierzchni poliuretanowej jest bardzo wysoka elastyczność i sprężystość, dzięki czemu można uzyskać wysokie bezpieczeństwo. Nawierzchnia poliuretanowa jest trwała, odporna na upływ czasu i promienie UV, łatwa w konserwacji. Kolejną dużą zaletą nawierzchni EPDM jest jej łatwość w utrzymaniu czystości oraz niski koszt konserwacji.
Nawierzchnia jest przepuszczalna dla wody, co zapobiega tworzeniu się kałuż , co jest mniej komfortowe aniżeli w przypadku nawierzchni piaskowej.
Ułożenie nawierzchni poliuretanowej znacznie polepszy komfort jego użytkowania a także zwiększy wykorzystanie placu zabaw w okresie jesiennym i zimowym.
Ułożenie bezpiecznej nawierzchni na placu zabaw pozwoli dzieciom młodszym i starszym pod okiem spokojnych rodziców z radością użytkować ten popularny i jeden z większych w Ursusie placów zabaw.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Projekt: 8 000,00 zł
Nawierzchnia bezpieczna: 283 920,00 zł
Remont urządzeń zabawowych: 20 000,00 zł
Huśtawka "bocianie gniazdo": 9 000,00 zł
Huśtawka dla 2 osób: 9 000,00 zł
Trampolina ziemna (2 szt.): 20 000,00 zł
Oznakowanie projektu: 1 000,00 zł
Koszt eksploatacji: 5 000,00 zł
RAZEM: 355 920,00 zł brutto
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
355 920,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Uzupełniona nawierzchnia zapewni dzieciom bezpieczeństwo, zdrowie i komfort w czasie zabawy.

Modyfikacje

29.03.2021 13:57
Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Ursus
29.04.2021 13:19
Koordynator w Dzielnicy Ursus

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Zapewne modernizacja placu zabaw jest potrzebna, ale wolę, żeby ta zawrotna kwota trzystu pięćdziesięciu pięciu tysięcy dziewięciuset dwudziestu złotych (355,920 PLN), została przeznaczona na remont budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w naszej dzielnicy. Placów zabaw w Ursusie jest sporo i są one jeszcze w całkiem dobrym stanie, natomiast budynek Straży Pożarnej w naszej dzielnicy jest jeden i mocno się sypie.
    Mieszkaniec26464  04.05.2021 19:12
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany