Nowa ścieżka w Lesie Bródnowskim (PGR 2.0)

1498
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Targówek
Autor pomysłu Jakub Rawski
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
60 000 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
  • sport
  • rekreacja
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt zakłada wyznaczenie ścieżki łączącej ul. gen. Leonarda Skierskiego ze wschodnim skrajem Lasu Bródnowskiego na wysokości stacji benzynowej przy ul. Radzymińskiej 283

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Targówek
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Las Bródnowski - dokładna lokalizacja została wskazana na mapie.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada wyznaczenie ścieżki łączącej ul. gen. Leonarda Skierskiego ze wschodnim skrajem Lasu Bródnowskiego na wysokości stacji benzynowej przy ul. Radzymińskiej 283
Opis projektu
W Lesie Bródnowskim zostało wyznaczonych wiele urokliwych ścieżek, z których chętnie korzystają rzesze mieszkańców Warszawy (i nie tylko) spragnionych odpoczynku od zgiełku dnia codziennego na łonie natury. Sieć ścieżek jest gęściejsza w zachodniej części lasu. Wschodnia część lasu jest w taką infrastrukturę uboga.

Projekt zakłada wyznaczenie ścieżki łączącej ul. gen. Leonarda Skierskiego ze wschodnim skrajem Lasu Bródnowskiego na wysokości stacji benzynowej przy ul. Radzymińskiej 283. Ścieżka może zostać wyznaczona skrajem przecinki pod siecią wysokiego napięcia lub przez las.

Ścieżka powinna być utwardzona piaskiem i żwirem, analogicznie jak to ma miejsce w przypadku pozostałych ścieżek w lesie. Ścieżka nie powinna być szersza niż 1 m aby w jak najmniejszym stopniu oddziaływała na roślinność. Przy wyznaczaniu ścieżki nie mogą zostać wycięte żadne drzewa. Powinna ona zostać wyznaczona pomiędzy nimi lub południowym skrajem istniejącej przecinki.

Ścieżka biegnąca prosto przez las miałaby długość około 500 m. Ścieżka biegnąca wzdłuż przecinki miałaby długość około 440 m.

Podano szacunkowy koszt budowy żwirowej ścieżki parkowej o długości 500 m i szerokości 1 m na podstawie cennika BO.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Wyznaczenie dodatkowej ścieżki łączącej ul. gen. Leonarda Skierskiego ze wschodnim skrajem Lasu Bródnowskiego na wysokości stacji benzynowej przy ul. Radzymińskiej 283 znacząco zwiększyłaby potencjalny czas jaki można spędzić w lesie bez konieczności korzystania dwukrotnie z tej samej ścieżki. Zwiększyłoby to długość tras spacerowych, biegowych czy rowerowych.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
60 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Realizacja projektu jest niekorzystna przyrodniczo – zwiększy presję turystyczną w rejonie Lasu Bródno, który do tej pory nie był systemowo udostępniony. Budowa nowej drogi jest niezgodna z obowiązującym Planem Urządzenia Lasu. Brak mpzp dla obszaru Lasu Bródno - brak wskazania w dokumentach planistycznych lokalizacji nowego urządzenia komunikacyjnego, co uniemożliwi uzyskania pozwolenia na budowę ww. drogi.

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Obstawiałbym wariant B jeśli już ostatecznie coś miałoby powstać ze względu na i tak postępującą ingerencję w ten teren zielony. Wariant A prowadzi przez środek lasu co może niekorzystnie wpłynąć na naturalnie bytujące tam zwierzęta. Wariant B ze względu na poprowadzenie go wzdłuż przecinki energetycznej pozwoli również na przyjemniejsze korzystanie z drogi również po zmroku.
    Przede wszystkim, szanujmy las.
    Robert Goliński  27.01.2021 11:22
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany