Teatrzyki w Bibliotece

493
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Ursus
Autor pomysłu Iwona Rogowska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
62 000 zł
Kategoria
 • edukacja
 • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Celem projektu jest zapoznanie dzieci z teatrem, zapewnienie zarówno rodzicom, jak i ich pociechom możliwości spędzenia wspólnie wolnego czasu a także przygotowania dzieci do właściwego odbioru i zrozumienia sztuki teatralnej. Teatrzyki będą miały charakter otwarty i będą bezpłatne dla uczestników.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursus
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Biblioteka Publiczna im. W.J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Celem projektu jest zapoznanie dzieci z teatrem, zapewnienie zarówno rodzicom, jak i ich pociechom możliwości spędzenia wspólnie wolnego czasu a także przygotowania dzieci do właściwego odbioru i zrozumienia sztuki teatralnej. Teatrzyki będą miały charakter otwarty i będą bezpłatne dla uczestników.
Opis projektu
Projekt zakłada cykl spotkań w 4 placówkach Biblioteki Publicznej im. W.J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy lub w plenerze przed oddziałami Biblioteki jeśli pozwoli na to pogoda. Każde przedstawienie teatralne skierowane będzie do dzieci w wieku do 10 lat a przewidywany czas trwania spektaklu wyniesie ok. 45 minut. Każdy spektakl będzie wymagał promocji wydarzenia poprzez wydruk plakatów i ulotek. Projekt zakłada że przedstawienia odbywać się będą w każdą sobotę w innej placówce bibliotecznej.
Projektowanie uniwersalne
Nie
Projektowanie uniwersalne - Uzasadnienie
Trzy filie Biblioteki poza jedną dostosowane są do potrzeb osób z niepełnosprawnością, osób starszych i matek z wózkami.
Jedna filia - Filii "Niedźwiadek" znajduje się na pierwszym piętrze budynku, który nie posiada windy ani podjazdów dla osób z niepełnosprawnością.
Uzasadnienie realizacji projektu
Teatr odgrywa niezmiernie ważną rolę w życiu dzieci. Jest niezbędny do ich rozwoju, ponieważ poprzez kreację i stwarzanie nowych rzeczywistości dzieci poznają świat i gromadzą własne, niepowtarzalne doznania oraz kształtują swoją wrażliwość. Teatrzyki cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i ich rodziców i opiekunów. Biblioteka poprzez cykliczne spotkania z teatrem i bezpłatny wstęp, może przyczynić się do integracji społecznej oraz dać możliwość mieszkańcom Ursusa uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych. Projekt ma na celu podniesienie poziomu dostępu do bezpłatnych form kulturalnych na terenie Ursusa.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Przedstawienia teatralne 40 x 1500 = 60 000
Promocja wydarzeń – 2 000 zł.
----------------------------
Razem = 62 000 zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
62 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Zwiększenie oferty kulturalnej dzielnicy dla najmłodszych.

Modyfikacje

19.04.2021 10:48
Wydział Kultury dla Dzielnicy Ursus

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Pani Kierownik składa projekty dla Biblioteki, w której pracuje, a miał być budżet bardziej obywatelski, mniej urzędniczy
  Mieszkaniec12891  21.01.2021 16:15
  • To chyba dobrze, że Pani Kierownik składa projekty dla biblioteki, w której pracuje. Gorzej by było jakby nie robiła nic, albo składała projekty dla biblioteki w innej dzielnicy, z której mieszkańcy Ursusa by nie korzystali. Przynajmniej coś robi i się stara. Ja widzę różnicę w Budżecie Obywatelskim w tym, że to obywatele mają pośrednią szansę zdecydować, co zostanie wybrane do realizacji, a nie Urząd. W dawnych czasach Pani Kierownik dostałaby pieniądze z Urzędu i nie musiałaby nic robić, a tak to musi się starać, wymyślać pomysły, by te środki na nie pozyskać. Jeśli nie będzie robić nic, to nie ma szansy by te środki mogła otrzymać. JEST RÓŻNICA.

   PS: Mimo że nie jestem dzieckiem i nie mam dzieci, to przez przypadek taki teatrzyk oglądałem sobie pewnego dnia ze swojego balkonu i było całkiem miło :)
   Mieszkaniec26464  02.05.2021 11:47
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany