Nowości wydawnicze i spotkania autorskie dla Biblioteki

494
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Ursus
Autor pomysłu Iwona Rogowska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
90 000 zł
Kategoria
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt zakłada zakup nowości czytelniczych dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz cykl bezpłatnych spotkań z autorami, ilustratorami, wydawcami. Każde spotkanie będzie miało swojego moderatora. Łączna liczba spotkań - 10.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursus
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Biblioteka Publiczna im. W.J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada zakup nowości czytelniczych dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz cykl bezpłatnych spotkań z autorami, ilustratorami, wydawcami. Każde spotkanie będzie miało swojego moderatora. Łączna liczba spotkań - 10.
Opis projektu
Celem projektu jest zakup nowości czytelniczych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, poszerzających wiedzę i horyzonty co jest bardzo ważne na każdym etapie życia. W nowościach znalazłyby się: książki, książki z dużymi literami oraz audiobook’i.
Aby uzupełnić pozyskana wiedzę z zakupionych książek warto spotkać się z ich autorką/autorem. W związku z tym odbywać by się miały spotkania z autorami, ilustratorami, wydawcami, którzy opowiedzą o swoim warsztacie pracy, zainteresowaniach, życiu oraz zaproszą do dyskusji na temat książek, które napisali. Spotkania będą miały charakter otwarty, bezpłatny, mogą w nich uczestniczyć wszyscy chętni. W zależności od zaproszonego gościa zakładają różne grupy wiekowe odbiorców:
- dzieci przedszkolne
- dzieci wczesnoszkolne
- młodzież
- dorośli
Projektowanie uniwersalne
Nie
Projektowanie uniwersalne - Uzasadnienie
Trzy filie Biblioteki poza jedną dostosowane są do potrzeb osób z niepełnosprawnością, osób starszych i matek z wózkami.
Jedna filia - Filii "Niedźwiadek" znajduje się na pierwszym piętrze budynku, który nie posiada windy ani podjazdów dla osób z niepełnosprawnością
Uzasadnienie realizacji projektu
Zakup nowości wzbogaci i uatrakcyjni ofertę wszystkich placówek Biblioteki Publicznej im. W.J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, pozwoli mieszkańcom na skorzystanie z większej liczby nowości wydawniczych, zgodnie ze standardami jakich oczekuje się od współczesnych bibliotek. Wpłynie na większe zainteresowanie jej zbiorami, co znajdzie bezpośrednie przełożenie na rozwój osobisty jej mieszkańców. Powiększenie księgozbioru przyciągnie nowych czytelników i zapewni im ciekawszą ofertę kulturalną. Projekt ma na celu dostarczyć czytelnikowi niezapomnianych wrażeń i umożliwić skorzystanie z najnowszych pozycji książkowych.
Ponadto projekt ożywi życie kulturalne dzielnicy, zachęci do sięgnięcia po tekst literacki, pokazanie, że spotkania z ludźmi zaangażowanymi w życie kulturalne mogą być atrakcyjną formą spędzenia wolnego czasu.
Spotkania autorskie są potrzebne zarówno czytelnikom jak i pisarzom. Należą do jednej z form popularyzacji kultury, służą promocji książek i ich twórców. Dają możliwość spotkania się grupy ludzi o podobnych zainteresowaniach i nawiązania nowych kontaktów. Uczą odbioru literatury, rozumienia sztuki, czasem także mogą zachęcić do podjęcia własnych prób pisarskich.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Zakup nowości wydawniczych do 69 000 zł.
Spotkania autorskie (+ moderator) – 10 x 2 000 = 20 000 zł.
Promocja projektu – 1 000 zł.
----------------------------
Razem = 90 000 zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
90 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Zwiększenie oferty kulturalnej dzielnicy dla mieszkańców.

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Pani Kierownik składa projekty dla Biblioteki, w której pracuje, a miał być budżet bardziej obywatelski, mniej urzędniczy
    Mieszkaniec12891  21.01.2021 16:14
  • Spora kwota, a z tego co pamiętam, to w poprzednim Budżecie Obywatelskim był już taki pomysł, tyle że złożony przez innego pracownika biblioteki i ten pomysł jest właśnie realizowany. Chwilowo nie potrzeba nam już kolejnych nowości wydawniczych. Lepiej te pieniądze przeznaczyć na inne pomysły, a dodam, że kwota nie jest mała, bo wynosi dziewięćdziesiąt tysięcy złotych (90,000 PLN). Niestety, ale tym razem jestem na nie.
    Mieszkaniec26464  04.05.2021 23:36
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany