Biblioteka dla młodzieży

496
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Ursus
Autor pomysłu Aleksandra Ślubowska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
8 320 zł
Kategoria
 • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Ponieważ bolączką bibliotek jest spadek uczestnictwa młodzieży w ich ofercie, proponuję zakup konsoli PlayStation 5 wraz z kontrolerami do gier ruchowych i pakietem takich gier.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursus
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Biblioteka Publiczna im. W.J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy:
Filia „Niedźwiadek” – ul. Keniga 14

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Ponieważ bolączką bibliotek jest spadek uczestnictwa młodzieży w ich ofercie, proponuję zakup konsoli PlayStation 5 wraz z kontrolerami do gier ruchowych i pakietem takich gier.
Opis projektu
Ponieważ bolączką bibliotek jest spadek uczestnictwa młodzieży w ich ofercie, proponuję zakup konsoli PlayStation 5 wraz z kontrolerami do gier ruchowych i pakietem takich gier.
Sukcesywna zmiana tradycyjnej wypożyczalni książek w mediatekę będzie interesującą alternatywą, którą zainteresuje się ta grupa wiekowa. Ponadto gry komputerowe rozwijają spostrzegawczość, uczą myślenia przestrzennego i strategicznego, a także wpływają na rozwój mózgu, sprawiając, że gracz potrafi wykonywać kilka zadań równocześnie. Zaopatrzenie placówki w gry odpowiednie dla każdego przedziału wiekowego. W ofercie powinny znaleźć się przede wszystkich gry ruchowe.
Projektowanie uniwersalne
Nie
Projektowanie uniwersalne - Uzasadnienie
Projekt wyklucza uczestnictwo osób z niepełnosprawnością ruchową, ze względu na to, że Filia "Niedźwiadek" znajduje się na pierwszym piętrze budynku, który nie posiada windy ani podjazdów dla osób z niepełnosprawnością
Uzasadnienie realizacji projektu
Biblioteki są miejscem publicznym, ogólnodostępnym, służącym ogółowi społeczeństwa. Poszerzenie oferty bibliotecznej o nowe zbiory korzystnie wpłynie na możliwości spędzania wolnego czasu, rozwijania własnych zainteresowań, uzupełniania wiedzy. Materiały zakupione w ramach projektu będą mogły być także wykorzystywane w trakcie spotkań, o charakterze edukacyjno-kulturalnym, organizowanych przez biblioteki. Mogą także integrować różnorakie grupy społeczne.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Konsola PlayStation 5 - 2 500zł
Kontrolery do PlayStation 5 - 4 x 300 = 1 200
Kamera do PlayStation 5 – 300 zł
Pakiet gier - 10 x 200zł = 2 000zł
Pad do PlayStation 5 - 320zł
Monitor/ekran - 2 000zł
----------------------------
Razem = 8 320 zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
8 320,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Zwiększenie oferty kulturalnej dzielnicy dla mieszkańców.

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (5)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Czyli biblioteka XXI wieku ma być salonem do gier? Zdecydowanie potępiam ten pomysł. Ja rozumiem, że jest problem z czytelnictwem, ale PlayStation piątej generacji w bibliotece temu nie zaradzi. Pozwolę sobie skomentować ten pomysł, używając ogólnie przeciętnego skrótu, na który składa się dwudziesta czwarta litera alfabetu łacińskiego, którą graficznie przedstawia się jako "X" oraz czwarta litera alfabetu, którą graficznie przedstawia się jako "D", celem wyrażenia mojego rozbawienia treścią, z którą się właśnie zapoznałem.
  Mieszkaniec26464  01.05.2021 20:34
 • Bardzo żałuję, że nie mogę personalnie Pani/Panu odpowiedzieć z racji anonimowego konta o nazwie:" Mieszkaniec" - a szkoda, bo cenimy sobie w bibliotece głosy naszych czytelników oraz mieszkańców. Ten pomysł jest właśnie jednym z tych głosów. Nie odnotowaliśmy spadku czytelnictwa, muszę to zdementować. Biblioteki w dzielnicy Ursus prężnie działają przez całą pandemię, proponując mieszkańcom szereg możliwości wypożyczenia zbiorów, korzystania z zajęć on-line itp. Organizujemy mnóstwo ciekawych akcji promujących czytelnictwo, działamy na szeroką skalę. Proszę nas śledzić :) Zakup konsoli, nie spowoduje że biblioteka zamieni się w salon gier, a jedynie zwiększy zakres możliwości placówek. Turnieje na konsolach są w ofercie wielu polskich bibliotek np. "zima w mieście" i odbywają się pod opieką bibliotekarza. Pozdrawiam
  Aleksandra Ślubowska  02.05.2021 10:37 Autor projektu
  • Szanowna Pani Aleksandro. Jestem mieszkańcem Ursusa i powiem więcej, jestem mieszkańcem bloku, w którym jest umiejscowiona jedna z bibliotek w naszej dzielnicy. Jednakże cenię swoją anonimowość w sieci, ponieważ występuje w niej wiele różnych zagrożeń i dlatego mam nazwę "Mieszkaniec". Ponadto moja rodzina również korzysta z biblioteki, a samo bibliotekarstwo nie jest mi obce, bo zetknąłem się z tą dziedziną na swoich studiach. Jestem w stanie zrozumieć pewne rozwiązania takie jak np. klub malucha, automaty do zwracania i wypożyczania książek, czy teatrzyki dla dzieci, jednak tego pomysłu nie popieram. Argument dotyczący tego, że jest to pomysł jednego z użytkowników, czy też jednej użytkowniczki biblioteki, automatycznie nie sprawia, że ten pomysł jest bez wad. Dodam, że nie napisałem, iż jest "spadek" czytelnictwa, tylko "problem" i miałem na myśli ogólnopolską tendencję. Również pozdrawiam.
   Mieszkaniec26464  02.05.2021 10:47
 • Dziękujemy za wyrażenie swojej opinii. Pozwólmy innym mieszkańcom zagłosować lub nie na zgłoszone przez Bibliotekę pomysły :)
  Aleksandra Ślubowska  02.05.2021 12:48 Autor projektu
  • Szanowna Pani Aleksandro. Ja nikomu nie bronię, ani nie nakazuję, by głosować na ten projekt. Wyrażam tylko swoje zdanie, ponieważ umożliwiona jest tutaj taka opcja. Nie obraziłem nikogo, ani żadnej instytucji, w tym instytucji biblioteki. Być może moje zdanie zmusi kogoś do refleksji na ten temat. Mamy demokrację i wolność wypowiedzi :)
   Mieszkaniec26464  02.05.2021 16:09
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany