Utworzenie terenu rekreacyjnego wzdłuż budynku Kijowska 11

502
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Praga-Północ
Autor pomysłu Mieszkanka
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
475 125 zł
Kategoria
  • komunikacja publiczna i drogi
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Utworzenie terenu rekreacyjnego wzdłuż budynku Kijowska 11 z nowymi nasadzeniami, ławkami, leżakami. Ułożenie chodnika w miejscu wydeptanej ścieżki oraz montaż oświetlenia terenu, a także postawienie koszy na śmieci.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Północ
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Wzdłuż budynku przy ul. Kijowskiej 11
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
obręb 4-14-07, działki 22/6, 22/3, 44/1
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Utworzenie terenu rekreacyjnego wzdłuż budynku Kijowska 11 z nowymi nasadzeniami, ławkami, leżakami. Ułożenie chodnika w miejscu wydeptanej ścieżki oraz montaż oświetlenia terenu, a także postawienie koszy na śmieci.
Opis projektu
Projekt zakłada utworzenie terenu rekreacyjnego wzdłuż budynku Kijowska 11 od strony Dworca Wschodniego, w tym wykonanie chodnika w miejscu wydeptanej ścieżki, a także ustawienie 12 ławek, 8 leżaków, 6 koszy na śmieci, 4 koszy na psie odchody, 12 latarni, a także nowe nasadzenia.

Pierwszym elementem jest zmiana istniejących przedeptów na elegancji chodnik oraz wykonanie trzech pochylni. Jednej od strony Al. Tysiąclecia 151 i dwóch na wysokości budynku Korsaka. Pochylnie są szczególnie istotne ze względu na osoby niepełnosprawne ruchowo, a także na możliwość spacerów osób dorosłych z dziećmi w wózkach.

Teren wydeptanej ścieżki jest miejscem często uczęszczanym przez mieszkańców. Podczas niesprzyjającej aury czy roztopów spacery są utrudnione lub wręcz niemożliwe. Chodnik poprawi komfort przemieszczania się. ławki i leżaki umożliwią odpoczynek i stworzą miejsce do rekreacji i do spędzenia miło czasu wśród zieleni. Na opisywanym terenie znajduje się już wiele starych nasadzeń. Projekt zakłada dosadzenie 20 drzew oraz 81 krzewów. Zwiększenie ilości zieleni istotne jest nie tylko ze względu na estetykę, ale przede wszystkim na poprawę jakości powietrza, które jak wiadomo z częstych raportów jest w Warszawie bardzo zanieczyszczone.
Reasumując projekt korzystnie wpłynie na wiele aspektów. Na zdrowie, komfort osób korzystających z terenu rekreacyjnego jak również poprawi wizerunek dzielnicy.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt korzystnie wpłynie na wiele aspektów. Na zdrowie, komfort osób korzystających z terenu rekreacyjnego, jak również poprawi wizerunek dzielnicy. Cały teren będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych i osób z małymi dziećmi. Połączy funkcję rekreacyjną uzupełnioną o funkcję komunikacyjną.

Charakterystyka

Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
475 125,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Zgodnie z ewidencją gruntów dz. ew. nr 22/3 z obrębu 4-14-07 jest własnością m. st. Warszawy natomiast władającym jest RSM PRAGA.

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Bardzo ciekawy projekt i potrzebna inwestycja. Teren wzdłuż "Jamnika" mógłby być wizytówką tej części Pragi. Biorąc pod uwagę ukształtowanie terenu, może możliwe byłoby utworzenie ogrodów deszczowych, które oprócz walorów estetycznych mają też ważną funkcję retencji wody.
    Mieszkaniec16910  06.04.2021 23:39
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany