Zielony skwer przy ul.Żołnierzy Wyklętych – przy ul.Miarki / Kawy

533
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Bemowo
Autor pomysłu Joanna Witaszek
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
124 000 zł
Kategoria
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Utworzenie zielonego skweru przy ul.Żołnierzy Wyklętych – przy ul.Miarki / Kawy dzięki rozpłytowaniu części szerokiego placu / chodnika. Nasadzenia trawy i postawienie altanek z drewna, na których zostanie zasadzona zieleń.
Dodatkowo estetyczne rondo przy ks. Bolesława - zieleń zamiast kostki.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Bemowo
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul.Żołnierzy Wyklętych – przy ul.Miarki / Kawy
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Utworzenie zielonego skweru przy ul.Żołnierzy Wyklętych – przy ul.Miarki / Kawy dzięki rozpłytowaniu części szerokiego placu / chodnika. Nasadzenia trawy i postawienie altanek z drewna, na których zostanie zasadzona zieleń.
Dodatkowo estetyczne rondo przy ks. Bolesława - zieleń zamiast kostki.
Opis projektu
Utworzenie zielonego skweru przy ul.Żołnierzy Wyklętych – przy ul.Miarki / Kawy dzięki rozpłytowaniu części szerokiego placu / chodnika pozostawiając 2,5m szerokości.
Nasadzenia trawy po zdjęciu płyty wzdłuż miejsc parkingowych. Postawienie 2 altanek z drewna, na których z tyłu i po bokach na drewienkach zostanie zasadzona bujna zieleń. Drewniane daszki w kratkę pokryte wijącą się roślinnością będą dawać latem cień.
Altanki będą postawione tak by tył był przy miejscach parkingowych, a przód z widokiem na chodnik i ulicę. Pod każdą altanką będzie 1 ławka, mogą być tam przeniesione 2 ławki z tych już stojących obecnie.
Skwer na wzór skweru w Starych Babicach i Parku Szymanowskiego na Woli.
Remont zaniedbanego ronda z kostki przy ks. Bolesława / Lidlu - zdjęcie szpecącej rondo kostki bauma, obniżenie nawierzchni ronda / ziemi i przesadzenie obecnej roślinności / posadzenie nowej.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Brak terenów zielonych w tej części osiedla.
Betonowy plac zamieni się w estetyczną zieloną przestrzeń.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Koszt rozpłytowania chodnika przy Żołnierzy Wyklętych - 10 m2 - 3000 zł, około 400 m2 - 120 000 zł
założenie trawnika - 10 zł/m2 - 400*10 zł = 4000 zł
Pozostałe składowe projektu - niewycenione przez inne jednostki.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
124 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Opinie uzyskane w zakresie ronda ks. Bolesława - od Urzędu Dzielnicy Bemowo oraz Biura Zarządzania Ruchem nie wskazują konkretnych rozwiązań, są niejednoznaczne oraz nie zostały uzupełnione o koszty realizacji. Poniżej opinia WID Bemowo: Zgodnie z przepisami na rondach małych dopuszcza się zastosowanie rozwiązań projektowych, które umożliwią przejazd po wyspie środkowej wyłącznie pojazdom nienormatywnym. Pas kostki który jest aktualnie ułożony na wyspie ronda w ciągu ul. Księcia Bolesława może pełnić właśnie taką funkcję. Niewątpliwie ewentualna likwidacja tego elementu powinna być poprzedzona analizą pod względem geometrycznym. Jako że aktualnie wokół wyspy centralnej wyznaczona jest dodatkowa powierzchnia wyłączona z ruchu, która ma na celu skanalizowanie toru jazdy, właściwym ze względów użytkowych jak i estetycznych może okazać się zwiększenie średnicy wyspy ronda. Opinia ZDM w zakresie likwidacji chodnika na rzecz utworzenia trawnika nie została uzupełniona o wycenę prac brukarskich. Poniżej opinia ZDM: W naszej ocenie chodnik powinien być rozpłytowany od strony pasa zieleni, tak aby zapewnić dojście do miejsc parkingowych, szerokość użytkowa (tj. z uwzględnieniem zwisów pojazdów) pozostawionego chodnika powinna wynosić 2,5 m, przy przebudowie chodnika należy wykonać odcinek chodnika wzdłuż ul. Miarki pomiędzy przejściem dla pieszych przez ul. Miarki a jezdnią serwisową, aby zapewnić możliwość ruchu pieszych wzdłuż ul. Miarki, zwracamy uwagę, że wiążące stanowisko w zakresie geometrii może przekazać wyłącznie Biuro Zarządzania Ruchem Drogowym, proponowaną zieleń i inne obiekty należy lokalizować w sposób nieutrudniający ruchu pieszych oraz nieograniczający wzajemnej widoczności uczestników ruchu.

Modyfikacje

24.01.2021 15:29
Autor projektu
24.01.2021 15:34
Autor projektu
24.01.2021 15:54
Autor projektu
24.01.2021 16:08
Autor projektu
28.04.2021 15:13
Zespół Rejonu Ogrodniczego 3 w Zarządzie Zieleni

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany