Uzupełnienie sieci ścieżek spacerowych w Wilanowie (oraz dojście dzieci do szkoły nr 400)

977
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / W trakcie realizacji
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Wilanów
Autor pomysłu Tomasz Kuszłejko
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
100 000 zł
Kategoria
  • komunikacja publiczna i drogi
  • przestrzeń publiczna
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Oddano 1192 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Projekt obejmuje wykonanie brukowanej ścieżki dla pieszych na odcinku 700 m (pomiędzy istniejącą drogą odchodzącą od al. Rzeczypospolitej, początek ul. Dyniowej w okolicach ul. Zdrowej) poprzez teren będący własnością miasta Warszawy, do otwartego terenu przy ul. Rzodkiewki, skąd są już dalsze utwardzone drogi umożliwiające dalsze spacery.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
11.04.2022 11:42
Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawa

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wilanów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Rejon ul. Rzodkiewki, Zdrowej
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt obejmuje wykonanie brukowanej ścieżki dla pieszych na odcinku 700 m (pomiędzy istniejącą drogą odchodzącą od al. Rzeczypospolitej, początek ul. Dyniowej w okolicach ul. Zdrowej) poprzez teren będący własnością miasta Warszawy, do otwartego terenu przy ul. Rzodkiewki, skąd są już dalsze utwardzone drogi umożliwiające dalsze spacery.
Opis projektu
Pomiędzy al. Rzeczypospolitej a Skarpą Warszawską wciąż brakuje utwardzonych połączeń pieszych, dostępnych także jesienią i zimą. Nadrzędnym celem jest wykonanie utwardzonego połączenia dla pieszych, umożliwiającego o każdej porze różnych warunków pogodowych przejście pomiędzy al. Rzeczypospolitej do ul. Rzodkiewki, przez teren, który jest niezwykle atrakcyjny dla spacerów i uprawiania sportów w terenie.
Z drugiej strony, rozległy teren Wilanowa Zachodniego, który znajduje się w obszarze rejonizacji nowej Szkoły Podstawowej nr 400, nie ma żadnego bezpośredniego dojścia dla pieszych, i ostatecznie dzieci muszą być dowożone przez rodziców olbrzymim objazdem. Należy dążyć do zapewnienia dojścia dzieciom (z rodzicami lub stymulującego usamodzielnianie się) i wykonania ścieżki skracającej w znaczny sposób dotarcie do szkoły.

Konieczność powiększania sieci ścieżek spacerowych w Wilanowie to kwestia zwłaszcza zauważalna i ważna w czasie obecnie trwającej pandemii, gdy po pracy w domu (i nie tylko) potrzebne są możliwości spacerów w otwartym terenie.

Brukowana ścieżka (na odcinku wzdłuż ul. Dyniowej może być realizowana jako droga pieszo-rowerowa lub jako tylko chodnik, wedle wskazań Urzędu Dzielnicy) może omijać łagodnie istniejące drzewa lub inne ewentualne przeszkody w terenie, aby na obecnym etapie nie generować niepotrzebnych kosztów. Wykonana ścieżka dla pieszych może już indywidualnie z poszczególnych ulic znajdujących się od niej obecnie na północ (oraz w przyszłości na południe) umożliwiać pieszym dojście do sklepów, szkoły i komunikacji miejskiej w al. Rzeczypospolitej.
Przebieg ścieżki/chodnika:
działka drogowa 1/21 lub 1/20 (obrębu 1-10-25) jako chodnik realizowany w oparciu o dokumentację części zadania „ul. Zdrowa…” obejmującej budowę chodnika lub ścieżki pieszo-rowerowej o parametrach zdefiniowanych przez projekt drogowy tego zadania, które z powodu braku funduszy nie może być realizowane (rozpoczęcie od drogi 12 KDD) lub, jeśli zadania nie mogą się pokrywać, od działki drogowej 1/19 (obrębu 1-10-25).
Dalszy przebieg ścieżki po działce drogowej 1/22 (obrębu 1-10-25) aż do działki drogowej 8/3 (obrębu 1-10-13). Możliwe są inne przebiegi ścieżki, w zależności od wskazań Urzędu Dzielnicy.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Powiększenie sieci ścieżek i chodników, umożliwienie mieszkańcom Wilanowa skorzystanie z rozległych naturalnych terenów zielonych (niezwykle widokowych i częściowo zalesionych), a jednocześnie terenów, które obecnie są niedostępne z powodu braku dostępu ścieżką lub drogą pieszo-rowerową z uwagi na dotychczasowy brak finansowania. Poprawa możliwości dojścia do szkoły nr 400.

Charakterystyka

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
100000.00
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
100 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Projekt przyczynia się do promocji komunikacji pieszej i rowerowej w Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy.

Modyfikacje

24.01.2021 21:05
Autor projektu
28.05.2021 10:55
Koordynator w Dzielnicy Wilanów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany